Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Már többszöri próbálkozásra...

Már többszöri próbálkozásra megint vegetáriánus étrendet követek. Lehet ebből baj?

Figyelt kérdés

12 éves korom környéken voltak már próbálkozásaim, de családi nyomás miatt visszatértem a húshoz, bár sosem szerettem igazán. Most egy ideje megint vega étrendem van, de nem helyeslik. Szerintük szükségem van a húsra, attól tartanak, hogy így majd az iskola sem fog menni, nem tudok teljesíteni ha nem jut fehérjéhez a szervezetem. Pedig kap, csak nem állati eredetűt. Lassan kezd kikopni az etrendemből a tej, tojást már nem is eszem direkt módon, csak ha valamiben benne van, a tejtermékekről is lassan lemondok. Tényleg lehet ebből baj, hogy a fejlődő szervezetem nem kap húst? Nem vagyok különösebben fáradékony, eddig is sokat aludtam, de most jobban igénylem a mozgást, az anyagcserém gyorsabb lett, súlyt nem vesztettem(pedig az jó lenne)

Valóban vissza kellene térnem a hús fogyasztáshoz? Nem kívánom



2017. júl. 30. 16:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

én 16 éves vagyok és vegán. én egyből tértem vegánra, és az első 1-2 hónapban a szüleim nem is hitték el, hogy így akarok étkezni, csak egy hóbortnak tekintették, amit "kinövök". aztán komolyabban is elbeszélgettem anyukámmal a témáról, és igaz, hogy már nem kínáltatja velem a tojást, sajtot, de még mindig "várja", hogy elmúljon ez a dolog.

neki is a fehérjepótlás az állandó problémája, de ha utánanézel, és tudományos alapokra helyezve, összeszedetten elmondod nekik, hogy hogyan pótolod a fehérjét, hogyan viszed be az esszenciális aminósavakat, és olvasmányokat ajánlasz nekik, amik megnyugtathatják, akkor talán leszállnak rólad. nekem szerencsém, hogy anyukám amúgy is elég növényalapú étrendet követ (persze eszik állati dolgokat is), így az nem kérdés sosem, hogy mit eszem + én is rengeteg receptet megtanultam, így tudok főzni magamra. ajánlom, te is tanulj új recepteket, ezzel is megkönnyebbítve a szüleid dolgát!! ez az én véleményem.

2017. júl. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Ekkora baromságot, mi bajod lenne tőle? Alapvetően egy jól összeállított vegetáriánus étrend sokkal egészségesebb egy húst is tartalmazónál.


Olyan, hogy fehérjehiány gyakorlatilag KIVITELEZHETETLEN, ha nem vagy alultáplált. Fehérje MINDENBEN VAN, még a gyümölcsökben, zöldségekben is. Egy átlagos tininek, felnőttnek nincs szüksége kb. 50g-nál több fehérjére, ennyi röhögve bevihető akár vegán étrenden is.


A tejtermékek helyett használj növényi alternatívákat pl. zabtej, mandulatej, mogyorótej, szójatej, kesutej, kókusztej (2-4g fehérje/100g), ezekből házi joghurt, tejszín,túró, sajt készíthető, amik aztán 10-15g/100g fehérjét tartalmaznak.


Fogyassz sok hüvelyest, olajos magvat, ezeknek magas a fehérjetartalmuk (10-25g/100g)


És persze gyümölcsöket, zöldségeket, gabonákat változatosan (ne csak rizst és búzát, hanem árpát, hajdinát, zabot, stb. ezek szintén fehérjedúsabbak).


Egyedül a B12-t kell pótolni mindenképpen.

2017. júl. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Vega testépítők is vannak, akik alapvetően a szakma miatt fehérjebombákat esznek... mégis élnek, virulnak, a vegák ebbe a műfajba.


Szóval ha ők nem döglenek bele, akkor egy tini sem fog.

2017. júl. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjunk ilyeneknek nézz utána hogy ha anyudéknak van valami kérdése vagy aggódnak akkor megtudd nyugtatni őket meg azért neked is jobb lenne tájékozódni az étrendről amit követni szeretnél. A szüleid megfognak enyhülni egy idő után bár jobb lenne hogy ha eldöntenéd hogy mit akarsz mert eddig azt mutattad nekik hogy nem gondolod te se komolyan ezt az egészet.
2017. júl. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

Még ha bajuk is van a közel növényi étrenddel, miért kellene pont hús? De persze nem kell, hogy bajuk legyen az étrendeddel, amíg beviszed a fehérjét és a többit. Amit nem értem, miért ne vihetnél be.

Valamiért sok ember fejében az van, hogy a növényekben nincs sok fehérje (egyesek a sima vegákat sem értik, hogy jutnak elég fehérjéhez, miközben ők özön állati fehérjét is ehetnek... logika???). Ha megnéznének egy táblázatot, rájöhetnének, hogy ez mennyire butaság, plusz sok vegán testépítő s erősember is van, ha nekik megy a fehérjebevitel, akkor egy kislánynak igazán nem lesz gondja, ha odafigyel :).


Ha nem akarsz húst enni, ne egyél. Arra igazán semmi ok. A fejlődő szervezetnek sem kell sokkal több, mint a felnőttnek, plusz 1 aminosav s biztos több kell ebből-abból néha, de nem drasztikusan több vagy más... S ha kellene sok állati fehérje, ahogy nem kell, húsra bizonyosan nincs szükséged.


Ha ésszel csinálod, egészségedre s remélem, meg tudod győzni a családod...

2017. júl. 31. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem levők majdnem tökéletesen leírtak mindent. Én is vegán vagyok, 17 éves jelenleg, 4 éve nem ettem állati eredetű dolgot (na jó, véletlenül ettem tejporos fagyit, de csak azért, mert azt mondták, hogy azt én is ehetem). Mégis élek, virulok, a csontjaim köszönik szépen, jól vannak, erőnlétem, mentális egészségem is remekül van. Persze a (közeli) családom minden tüsszögésnél vitaminhiányra, "húshiányra" gyanakszik, na de legalább egy kis tejet innék...-sopánkodnak ilyenkor.
2017. júl. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
9%
Idővel a tested bele fog unni ha nem kap húst. Csak zöldség evésből nem lehet úgy élni hogy közben ha megcsap a legkisebb szél ne legyél beteg. Őszintén én ezt az egész vega-dolgot hülyeségnek tartom. Azt meg nem hiszem hogy ha valaki vega,és közben 1 dkg. húst ne enne meg. Én híve vagyok mindkét (zöldség és hús) evésének. Abból legalább nincs semmi baj.
2017. aug. 2. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Előző, NAGYON jól el lehet lenni sok évig vagy akár évtizedig hús nélkül (ha választanom kéne, hogy mostantól nulla hús vagy minimum heti egyszeri hús, habozás nélkül az elsőt választanám. nem mindenkinek olyan nagy pozitívum a hús. nekem a tejtermék sem. ha nem jutnék házi tojáshoz, ahogy most nem jutok, akkor pedig jobbára növényeken kellene élnem, ami megoldható és az élvezetekre sem lehet panaszom). Gondolom, már jópár milliárd ember leélte élete nagy részét hús nélkül, hisz ez roppant gyakori életmód régesrég. A veganizmus szigorúbb, persze, de annak is nagyon régi hagyományai vannak. Aki odáig jut, hogy szabad akaratából vegán lesz, az bizonyára más vágyakkal, esetleg ízléssel is rendelkezik, mint az, aki szerint nem lehet hús nélkül élni... A test pedig remekül működik növényekkel is, így jogunk van hozzá, hogy lemondjunk az állati termékekről, ha ezt meg tudjuk oldani egészségesen.


Már miért lenne beteg az ember vegánként, ha ügyel a megfelelő tápanyagbevitelre? A rossz, kiegyensúlyozatlan táplálkozás pedig akkor is az, ha hús is van benne, nem csodaszer.

2017. aug. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én vegetáriánus vagyok fél éve kb és nekem is mondták, hogy hagyjam abba, csak finnyáskodom, stb.

De a kedvencem az volt mikor azt mondták, hogy vitamin hiányom lesz... Hát oké.

Egyetlen egyszer kívántam meg a húst (valójában egy fajta párizsit) és valami oknál fogva ettem vega pástétomot és akkor jöttem rá, hogy valójában a fűszerezés hiányzott.

Ahhoz, hogy elfogadják kellett a makacsságom, és hogy minden kérdésre tudjak válaszolni. A másik fontos dolog, hogy olyan csendben csináltam, hogy rengetegszer emlékeztetnem kellett, hogy "nekem nem kell venni, tudod vega vagyok". Magamra főztem jópárszor és persze volt hogy a félkész húsmentes ebédből tett félre anyum és elkészítettem ahogy én szeretem. Kellett kompromisszum ami az volt, hogy nem főz külön és mindent megeszek amiben nincs hús, tehát a vegaságon belül már nem válogatok. Beismerem, hogy nehéz hogy az vagyok így is, de akárhogy is szeretem anyámat, az elveimet hogy adjam fel csak azért, hogy neki könnyebb legyen? Volt alkalom, mikor segítettem húsétel készítésében és szabájosan rosszul voltam amikor meg kellett fogni de nem mutattam ki.


Kérdező, ha a szüleid figyelnek

2017. aug. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Arra, hogy kapj elég fehérjét növényekből akkor nem lehet gond. Viszont a külön főzés nehéz dolog.

(Bocsi, két részben ment el)

2017. aug. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!