Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Tudnátok írni nektek bevált...

Tudnátok írni nektek bevált vegetáriánus/vegán recepteket?

Figyelt kérdés
Ne linkeljetek oldalakat, ismerem a veganindzsát meg vegán muflont, de ott sok recept van, arra lennék kíváncsi ami saját tapasztalat, hogy nektek mi vált be. Én már kifogytam az ötletekből (csak 2 hónapja vagyok igazán vega, bár a húst előtte sem szerettem)és csak ezeket csinálom: lecsó, paprikás krumpli, gomba pöri, tészta paradicsomos, zöldséges szósszal, rizs curryvel vagy mexikói. Ennyi. Ezeket váltogatom két hónapja. Szeretnék valami totál új dolgot. Köszi a segítséget.

2017. okt. 1. 11:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez tényleg elég unalmasnak hangzik. Ha tudsz németül a slowly veggie magazinnak van blogja is ott isteni vega és vegán kaják vannak.

Amúgy bármilyen krémleves jó, hamburger zöldségfasírttal, olasz tészták spaghetti, cannelloni, penne stb tejszínes-gombás,spenótos-ricottás, all'arrabbiata, olajbogyós-olívaolajos-fokhagymás stb verzióban; avokádókrémmel töltött héjában sült krumpli, tejszínes rizzsel töltött padlizsán, aszalt paradicsomos cukkinitekercsek, ratatouille, rakott brokkoli/karfiol; parmezános sült karfiol, brokkolitócsni, céklás rizottó, rizstészta wokban zöldségekkel és tofuval, szezámmagos rántott tofu, chili sin carne, Lencsés gomba tejföllel, zöldséges-babos enchilada sajttal, zöldséges lasagne, quinoa/bulgur párolt zöldseégekkel és hollandi mártással, tejszínes citromos cukkiniragu kakukkfűvel, pirított répacsíkok rukkolával és kecskesajttal, egyben sült camembert sajt dióval mézzel

2017. okt. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Mind jól hangzik 😋!

Nálam ma sutoben sült padlizsán lesz.

2017. okt. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Igen, unalmas, a tészta ételeket variálom és a mexikói az nálam is chili sin carne :-) Az igazság az, hogy evési zavarokkal küzdöttem egész életemben és a főtt kaját elve nem szerettem soha, főleg a levest utálom. Ezért többnyire kenyéren, tésztán éltem "húsevő" koromban is. Viszont most is hajlamos vagyok csak salátával, hummusszal töltött pitát enni napokig és rá kell venni magam a főzésre. Ezért érdekelnének már bevált dolgok amikre azt mondjátok, hogy rendszeresen csináljátok és finom.

Pl a sütőben sült padlizsánt mivel ízesítitek, milyen fűszerek mennek hozzá?

2017. okt. 1. 11:59
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mit raksz bele de pl paradicsommal és rozmaringgal isteni. De tejszínesen, kaporral is nagyon jó keveset hozzà rizst és azzal töltöd.
2017. okt. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt kipróbálom!
2017. okt. 1. 12:08
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok.

A padlizsánt sok féle töltelékkel lehet készíteni, én ma így csináltam:

Sutoben fóliával letakarva megparoltam (félbevágtam, belsejét bekockaztam h könnyebben atpuhuljon. Melle paradicsom gerezdek, es fokhagyma, sós forroviz.... betakarni).

Miután megpuhult (ereszt egy kis levet) hagyom picit hulni es kikanalazom a belsejét, ehhez hozzáadtam fél üveg Barilla puttanesca paradicsomos szószt, reszelt parmezán, só, pici cukor és egy kevés főtt fusilli tésztát. Ezt összekevertem es visszatöltöttem a padlizsán csónakba.

Tetejét megszórtam ismét parmezánnal és most várom a végeredményt :).

Parmezan helyett lehet más sajt is, akár mozzarella is.

2017. okt. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Wow, jól hangzik! Köszi! Ha valaki tud még ilyen egyszerű dolgot, jöhetnek még!
2017. okt. 1. 13:32
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

Ha szereted a halat, az is viszonylag gyorsan elkészül.

Egyik kedvencem a serpenyőben sült lazac, pár perc alatt kész. Hozzá mehet saláta vagy burgonya bármilyen módon.

2017. okt. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%
Utolsó a kérdés vegetáriánus receptekről szólt! Nem eszünk állatokat így halat sem!
2017. okt. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
A hal az egyetlen húsféle ami hiányzik, de már két hónapja vega vagyok, szívesen csinálom, nem akarok most egy jó darabig húst enni. Úgy érzem, nekem ez most nagyon jót tesz, tele vagyok energiával. Vega turmixokat, salátákat, szendvicseket csinálok rengeteg félét, mint írtam, a főtt ételekkel vagyok gondban.
2017. okt. 1. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!