Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen olcsó vegán ételek vannak?

Milyen olcsó vegán ételek vannak?

Figyelt kérdés
Olyanok, amiket mindenevő is szívesen eszik.

2017. okt. 1. 12:48
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Bármilyen vegán ételt ehet szívesen mindenevő, ez merőben ízlés dolga. A vegánok sem szeretnek minden vegán ételt.


Sok zöldségétel olcsó és jó. Extrém olcsó és sokunknak kissé unalmas, de másoknak kedvelt a sárgaborsófőzelék, amit egyébként sokféleképpen fel lehet dobni. Zöldségtócsnik, zöldségfasírtok, levesek, főzelékek, rakottasok, rengeteg jó zöldségétel van s ha nem a legdrágább alapanyagokból vannak, az áruk sem vészes. Rengeteg gabona van s a többségük igen olcsó. Nekem pl. nagy kedvencem a szójaszószos zöldséges rizs vagy köles.

De édességeik is vannak, amiket a legtöbb édesszájú boldogan eszik...

Nálunk ma gombaleves (tinóru, rizike) és tökfőzelék készül, bár még vegák sem vagyunk. A tökfőzeléket persze sokan nem szeretik, én gyermekkoromban speciel rajongtam érte s most is jónak tartom. Mellé vegán feltétet sem nehéz készíteni, pl. csicseriborsóval rántott zöldséget vagy gombát, plusz akinek kell, valami gabonát.

De a gombalevesünk, az finom lesz, ezek remek levesgombák :) Egy erdei gombapörkölt is jó kis vegán étel.

Aki szereti a tésztát, annak egy zöldséges durumspagetti is jó lehet. A pizzáknál már rezeg a léc, mert a sajtra csak a sajt emlékeztet igazán erősen, bár létezik növényi sajtpótlék, amit a normál emberek sem utálnak (a rosszat pedig sok vegán sem enné meg).


Én nem nagyon bírom a tojásmentes sütiket, de egyes gyümölcsösek kivételt tudnak képezni. A vegán konyha nagyon jó, nem nehéz a többség számára ízlő ételeket találni, azt hiszem.

2017. okt. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a mexikóit imádom, chili sin carne, nem hiányzik belőle a hús, ugyanúgy rizzsel, tortillába csomagolva is lehet fogyasztani.

Vagy Zöldséges curry (lencse, répa, édes burgi, fagasztott zöldbab pl) rizzsel.

Vagy pittában hummusz, benne paradicsom, hagyma, saláta.

spagetti brokkolis, kókustztejszínes szósszal, vagy finom paradicsomszósszal.

2017. okt. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Tepsis burgonyás kelkáposzta tejszínes szószban - a szójatejszín ugyanolyan ízű mint a rendes, észre sem venni; pirított magvakkal megszórva isteni. Vagy ugyanígy rakott kelkáposzta pl.

Paradicsomos-gombás spaghetti

Tavaszi tekercs szójaszósszal és rizzsel

Töltött padlizsán vagy cukkini

Gombás rizottó

Vegán pesztós tészta

Krumplifőzelék (a dr. oetkernek van vegán tejfölje)

Sütőtökös gnocchi tejszínes-zsályás szósszal

Spenótos-tejszínes tortellini

Rakott karfiol füstölt tofuval

2017. okt. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A legegyszerűbb magyar kaják...

Zöldségleves, krumplileves, paprikás krumpli, gombapörkölt, bableves/főzelék, lencseleves/főzelék, virali nélkül vagy szója virslivel frankfurtileves, sárgaborsó, sóska, spenót, sült tök, stb stb stb

2017. okt. 2. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az a virali virsli akart lenni :D
2017. okt. 2. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A rakott, töltött dolgokat mivel töltitek hogy fincsi legyen?
2017. okt. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Répával, tofuval, szejtánnal... de csak akkor "fincsi" ha már nem várod el, hogy hús íze legyen.
2017. okt. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A hús íze sosem érdekelt....csak egy jó állag és jó fűszerezés. A tofuhoz pl milyen fűszerezés "illik" a legjobban?
2017. okt. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Minden illik hozzá mert semleges ízű de a legjobban a füstölt tofut szeretem azzal töltött káposztát is készítek a tofut ledarálom.


Amúgy padlizsàn pl paradicsomos bazsalikomos rizzsel töltve, cukkini mentás citromos fokhagymás kuszkusszal, stb.

2017. okt. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!