Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Céklából mit?

Céklából mit?

Figyelt kérdés
Kaptam cékla gumót. Mit érdemes kipróbálnom belőle?

2017. okt. 10. 13:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%

Mindig elmarad, de engem egy ideje nagyon vonz a céklás rizs, pazar színe van :D

De nálunk általában lencsés céklaleves lesz belőle, a párom odavan érte s főz egy bográccsal, ha céklát veszünk :)

Én savanyúságként szeretem nagyon, képes vagyok magában enni.

Éppenséggel még nyers salátába is rakható.

Néha céklafasírtot is sütök (de nyersen is megeszem, mert rajta kívül csak olajos magvak és fűszerek vannak az enyémben, amit sütök, az tojásos. nyilván hagyományosabban is készíthető, gabonával).


S nyilván ezer más lehetőség is van, de azokkal nincs tapasztalatom.

2017. okt. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én simán meg szoktam sütni olívaolajjal, rozmaringgal, negyedekre vágva sütőben. Isteni. Ezen kívül nyersen lereszelve, natúr kemping/philadelphia sajttal kikeverni, só, bors - isteni szendvicskrém. Ezen kívül céklakrémleves, de reszelve brownie-ba is keverheted (csokis süti).
2017. okt. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
tormás-majonézes céklasaláta(sült húsokhoz isteni)ha nem szereted a tormát ki is hagyhatod, esetleg kis, vékonyra vágott káposztával dúsíthatod.
2017. okt. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha van sütőtök, répa, akkor ezeket feldarabolod, olivaolaj, só, bors, petrezs, stb.. tepsibe megsütöd, grill zöldség.. nagyon finom pl rizzsel v krumplival.
2017. okt. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is imádom sütve, héjában, egészben. Sülve sokkal egyszerűbb lehúzni a héját. Balzsamecet, rozmaring.

De lehet joghurtos öntettel.

Vagy lengyel-orosz hagyományos étel a borscs leves, náluk nagyon népszerű. Gyakorlatilag a mi babgulyásunk céklás változata, hús és rengetegféle zöldség.

2017. okt. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Cékla krémleves

Sütőben sült cékla almával és vöröshagymával

Túróval töltött cékla , kapros görög joghurttal

Cékla fasírt

Céklás csokis brownie

2017. okt. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
reszelt céklát keverj össze reszelt almával---saláta
2017. okt. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Krémlevesnek is nagyon finom, jó fűszeresen,(esetleg növényi ) tejszínnel.

Krumplipürébe téve is nagyon finom és szép színű köretet kapunk.Nagyon értékes növény, nyersen is érdemes fogyasztani akár magában, akár más zöldségekkel kombinálva.

2017. okt. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. okt. 10. 21:46
 10/15 anonim válasza:
szalonnasütéskor,amikor már csak a parázs pislákol, alufóliába csavart céklagumót tolok be e parázs közepébe, ott hagyom, hogy átsüljön
2017. okt. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!