Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusok! B12 vitamint...

Vegetáriánusok! B12 vitamint honnan szereztek?

Figyelt kérdés
Nem kötözködésből kérdezem, én is nemrég váltottam életformát és az érdekel, hogy esetleg "mesterségesen" kell-e pótolnom.

2017. nov. 26. 01:17
 1/8 anonim ***** válasza:
3%
Eleszto? (nem ertek hozza, csak kerdezem)
2017. nov. 26. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%

"A szigorúan állati eredetű élelmiszereket nem fogyasztók, azaz a vegánok számára rossz hír, hogy természetes formában csak és kizárólag az állati eredetű termékek tartalmaznak cianokobalamint."


Részletek: [link]

2017. nov. 26. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

Vitaminkészítmények.


És igen, célszerű pótolni.

2017. nov. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%

" természetes formában csak és kizárólag az állati eredetű termékek tartalmaznak"


Azok sem. Az állatokat injekciózzák vagy ciano vagy metil-kobalaminnal, ebből a húsba, tejbe és tojásba is bekerül.


Ugyanígy vannak vegan termékek amikhez ugyanígy hozzáadják.


De lehet szedni táplálékkiegészítőt, talán az a legegyszerűbb.

2017. nov. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

Mivel természetes úton semilyen élelmiszerben nem található meg (az ember és az állatok is a talajban/friss forrásvízben élő baktériumok fogyasztásával vitték be, de ezeket a rovarirtó és növényvédőszerek rég kiírtották), ezért muszáj pótolni. Forrásvizet meg manapság már senki nem fogyaszt,holott régen az volt a normális.


Az állattartásban az állatokat vagy injekciózzák vele, vagy a takarmány dúsított, ezért van meg a húsban, tejben, tojásban minimális (nem elegendő!) mennyiségben.

Sok növényi termék (főleg növényi tejtermékek), gabonatermék (kenyerek, műzlik) ezzel dúsítottak szintén.


A drogériákban és gyógyszertárakban pedig kapható tabletta formában. Mivel a szervezet hosszú ideig képes raktározni, érdemes nagy dózisú tablettát venni és heti vagy havi rendszerességgel bevenni, az nem olyan zavaró, mint a napi :)


Mindenkinek ajánlott egyébként, nem csak a vegánoknak.

2017. nov. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%

Előző:

Én - ha iszok - akkor csak forrásvizet fogyasztok. Hegyvidéken lakok, itt vannak iható források.

De biztos még én sem lehetek benne, hogy elegendő b12-höz jutok így.

Itt egy erről szóló érdekes tanulmány: [link]


Én ugyan nem szedek b12-t, de ha a legközelebbi vérvétel ebből alacsony szintet mutat akkor sajnos a forrásvíz nem tartalmazott elegendőt belőle.

2017. nov. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az élesztő is tartalmazza, ha jól tudom. Én mivel edzek, télidőben szedek ilyen női multi vitamint és abban van b12 is, nyáron nem szedem. De én sima vega vagyok, nem vegán, fogyasztok sajtot, tojást, túrót, kefírt is.
2017. nov. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2017. dec. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!