Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hosszú távon mennyire tartható...

Hosszú távon mennyire tartható és egészséges egy ilyen étrend? (nem költök élelmiszerre, minden táplálékot a természetben gyűjtök/gyűjtöttem össze)?

Figyelt kérdés

Kérdésem második felét olvasva biztosan kételkedtél abban, hogy tényleg lehet -e így élni, illetve, hogy én így élek -e, de nem trollkodásból tettem fel a kérdédst. Több gógy és vadnövényekről szóló könyvet olvastam, vannak tapasztalataim, de azért kételyeim is.


Lehet sokaknak még így polgárpukkasztó lesz ez afelhozatal, illetve biztos lesznek akik azt mondják majd, hogy elment az eszem.


Miért nem akarok élelmiszerre költeni? - teheted fel a kérdést -


Nem materiális okokból, mert nincsenek komoly anyagi gondjaim. Pusztán egyszerűen, minden bolti élelmiszer tele van vegyszerrel, környezetszennyező módon szállítják őket messziről stb stb.


Hogyan néz ki az étrendem?

Amennyire én látom, amit csinálok az egy alacsony szénhidrát és magas zsírtarlmú növényi étrend, diéta.


Egy napom:


Reggeli: 1 liter csipkebogyó "tea" (nincs hőkezelés)

Tölgy és bükkmakk kenyér ringló (kicsit a szilvához hasonló vadon termő gyümölcs) lekvárral és szelídgesztenyével. Van még bodza, szeder és erdei szamóca lekvárom is. Nyáron ezeket nyersen eszem (a bodza kivételével), télen csak lekvárként.


A makkokat és a gesztenyét október elején gyűjtöttem egy erdőben, a ringlót még nyáron.


Ebéd: 400 g tölgymakk, és 30 g dió (földút melletti diófáról van)


Uzsi: saláta tál: pitypang, csalán és cickafark


Napközben szoktam gyógyteákat is inni: kamilla, csalán, cickafark, citromfű, szederlevél, diólevél, bodzavirág, galagonya, csipkebogyó stb.


Vacsora:


Gombaleves (vargánya, medvehagymával és cickafarkkal fűszerezve)


Diókenyér pereszke gombával és csalánnal.


Miért vannak kételyeim mégis?


Nos, ma állandóan a zsírfogyasztással riogatnak, hogy abból csak mértékkel szabadna enni.


Ez az étrend, mag alapú, energiám nagy része zsírból jön, csak kevés szénhidrátot eszek. Egyenlőre jól érzem magam.


Ha ez nem válik be, akkor persze venni fogok élelmiszereket.


Kösz, hogy elolvastad.



2017. dec. 21. 00:38
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:

kieg: napi 3-4 l forrásvizet szoktam inni.

bocs, ez kimaradt

2017. dec. 21. 00:48
 2/31 anonim ***** válasza:
90%
Hú, nekem nagyon tetszik ez! :) merre élsz, hogy ezt így megtudod oldani? :) magadnak nem termelsz semmit? Húst sem eszel? Mennyit gyűjtöttél ezekből a dolgokból, hogy télire is kitart?
2017. dec. 21. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
43%

Ketsegbe vonom hogy a "lekvar" tartositoszer (pl cukor, so, aszkorbinsav stb) nelkul tarolod nyar ota - es akkor maris ertelmetlen az en szememben az egesz. Ugyanilyen ok miatt nem hiszem el, hogy a "diokenyer" hozzavasarolt cuccok nelkul te keszited el.

Ugyanemiatt hihetetlen, hogy december 20-an kimentel az erdobe es talaltal egy hetre valo csalant es gombat es eheto egyeb novenyeket.


Remes, ma mennyi fake kerdes van...

2017. dec. 21. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
70%

A lekvárba nem kell cukor. A gyümölcsben rengeteg van, teljesen jó lekvárt lehet főzni 100% gyümölcsből.

Kérdező, az teljesen jó, hogy az energiád nagy részét zsírból nyered. Én paleózom, az is ezt tanítja és eddig (két éve) köszönöm, nagyon jól vagyok. Nem kell félni a zsírtól.

Az állati fehérjét én pótolnám valahogy. Pl pár csirkét tarthatnál és őket is lehetne gyűjtött kajával etetni.

Két kérdésem van: a makk nem keserű? Egyszer kóstoltam és nagyon keserű volt. Illetve leírnád a diókenyér receptjét?

2017. dec. 21. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
6%
A vega kategóriába minek írjátok hogy egyen húst??
2017. dec. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
94%
Én konkrétan tojásra gondoltam, azért írtam a tyúkot.
2017. dec. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
Semeddig.
2017. dec. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
1. Vagyok, igaz, nem láttam a kategóriát! :) A húsos részt tekintsétek tárgytalannak!
2017. dec. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
56%
A diókenyér receptje engem is érdekel. A tölgy makkja ehető? A többit elhiszem és tetszik. Gondolom, nem is dolgozol, a feldolgozással, gyűjtögetéssel elmegy a nap.
2017. dec. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
ez nagyon jó, holnaptól én is áttérek erre az étrendre!!! megtudod mondani légyszi kőbányán hol találok cickafarkat? minden más a lakótelepen van, sok gaz, meg 1-2 tölgy is! köszi az ötletet! éljenek a vegák!!!!!
2017. dec. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!