Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi a különbség a vegán és a...

Mi a különbség a vegán és a nyers vegán között?

Figyelt kérdés

2018. jan. 2. 23:24
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
A második is a vegán étrendet választotta, csak nyerskoszt szigorítással. Tehát tilos főzni, sütni, párolni.
2018. jan. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%

Nyers vegánok nem esznek semmilyen hőkezelt ételt/italt, pl még teát sem isznak.

A hőkezelés tilalom a fagyasztásra is kiterjed, mielőtt félre értenék.

Ennek az egyik járuléka, hogy az összes gabonaféle, és a legtöbb hüvelyes is kiesik az étrendből.


Alapvetően 2 nyers vegán irányzat van:


1, A hagyományos ételek alternatíváit készítik elé nyers összetevőkből: pl cukkini spagetti magvakból készült fasírttal. Ez az irányzat leginkább a szénhidrátszegény diétákhoz sorolható, mivel általában a zsíros olajos magvakra alapoz.


2, Magas szénhidráttartalmú nyers növényi étrend: Dr Graham irányzata, itt a gyümölcsfogyasztás dominál, azt egészítik ki a zöldségek, és nagyon minimális arányban az olajos magvak. Ez az irányzat magas szénhidrát és alacsony zsírtartalmú.

2018. jan. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
85%
A nyers nem melegít negyvenegykét fok fölé ezzel megőrizve az ételekben az enzimeket vitaminokat stb. Így évés után a növényekben lévő enzim segít megemészteni az ennivalót ezért kevesebbet küzd vele a gyomor.
2018. jan. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2018. jan. 4. 12:32
 5/8 KTib ***** válasza:
24%

Annyit tennék még hozzá, hogy a veganizmus nem egy étrend, hanem egy olyan, életmód, amelyben nem használjuk ki, nem kezeljük tárgyként és nem öljük le az állatokat.


Ahogyan a kedvenc kutyáját, vagy cicáját sem ölné le senki egy ebéd kedvéért, ugyan így értelmetlen a többi állatot is vegzálni egy olyan dolgok miatt, amelyekre ráadásul szüksége sincs a szervezetünknek.

2018. jan. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezzel én is tisztában vagyok :) vegán szeretnék lenni, mert eddig vegetáriánus voltam. Úgyhogy tudom, hogy ez egy életmód és nem csak az ételről szól.
2018. jan. 11. 23:00
 7/8 anonim ***** válasza:
85%
Így van, nem csak ételről szól, mert az állatokat nem csak az élelmiszeripar zsákmányolja ki, hanem hasonlóan a bőr és szőrmeipar is, csakhogy mondjak pár példát. Ezért nem veszünk állati eredetű termékeket se táplálkozás, se ruházkodás se egyéb célból.
2018. jan. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen köszönöm, ezt is tudtam már régóta.
2018. jan. 12. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!