Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Nyers vegánok, nektek nem...

Nyers vegánok, nektek nem hiányzik a főtt étel (növényi alapú főtt étel) egyáltalán?

Figyelt kérdés

#vegetarianizmus #vegán #nyers vegán #nyers vegetarianizmus
2018. jan. 4. 23:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
23%
Bocs az offért, de amúgy miért jó a nyers vegánság? Mi a baj a főtt étellel? Krumplit pl. akkor már meg sem ehetitek?
2018. jan. 5. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
40%
Én le nem mondanék a főzelékekről pl.
2018. jan. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%

A nyersvegánok nem melegítik az ételt 42 fok fölé mert ez az a hőfok amely felett a hőre érzékeny vitaminok bomlásnak indulnak. Így ők is esznek meleg ételt, csak ezek elkészítése 2-3 órát vesz igénybe. Továbbá ezen a módon megmaradnak a hasznos növényi enzimek is amiket a főzés elpusztít.


Nagyon egészséges így étkezni de nekem túl macerás.

2018. jan. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
43%

Vegán vagyok 8 éve, igaz nem nyersvegán de elképzelhető, hogy kipróbálnám ha ilyen minőségű és sokfajta zöldség és gyümölcs állna a rendelkezésemre minden nap mint neki: [link]


Bár magamat ismerve lenne pár dolog ami hiányozna. :)

2018. jan. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
22%
1. És amúgy a krumplit is el lehet készíteni így
2018. jan. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
72%

A nyers vegán konyha is változatos, nagyon ízletes és sokoldalú ételeket lehet elkészíteni. Aki ezt megszokja, annak valószínűleg nem hiányoznak a hőkezelt ételek.

Egészségügyi szempontból vannak előnyei és hátrányai is.


Én nem vagyok "nyers evő", mert a szimpla nyers növényi étrend nekem túl zsíros (mert a magvakra alapoz), Graham doktor gyümölcsöket előtérbe helyező étrendjétől pedig nem lakok jól tartósan. Hiába ennék meg reggelire pl 8 banánt, 4 óra múlva lennék csak igazán éhes. Illetve ez esetben speciel nem a főtt ételek, hanem a sós ízek hiányoznának.


Egészségügyi szempontból pedig sokszor a megfőzött zöldségek/hüvelyesek emésztése sokkal könnyebb, és bizonyítottan több tápanyag szívódik fel, mintha nyersen enném őket: https://www.youtube.com/watch?v=LSNJcHBUZb0

https://www.youtube.com/watch?v=T4FKELIqiJw

2018. jan. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
53%
Én vegetáriánus vagyok, rengeteg nyers ételt eszem, de ebédre mindig jól megfőtt ételt választok.
2018. jan. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
61%
en azert vagyok nyers egy honapja mert annyira izlik a kaja, mindent el tudok mar kesziteni nyersen, sos etelekbol sincs hiany :) ezert nekem nem hianyzik, ugyanazokat az izeket eszem kevesebb (pontosabban mar semmilyen) egeszsegugyi problemaval
2018. jan. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
36%

Most azért lettem lepontozva, mert kíváncsiságból meg mertem kérdezni, miért jó a nyers vegánság?

Kezdem érteni, miért utálnak titeket olyan sokan...

2018. jan. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
62%

Hohohó hatoskám,akkor nézd meg Rimóczi Zsófit és Lacit,nem hiszem hogy ők éhesek lennének(pedig szinte csak gyümölcsöt esznek).

Amúgy én sem értem a lepontozást.

2018. jan. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!