Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mióta vegetáriánus vagyok,...

Mióta vegetáriánus vagyok, sokkal többet eszem, ez normális?

Figyelt kérdés
Maradjunk annyiban vegetáriánus vagyok, mert időnként eszem sajtot, vagy néha tojást, de nem jellemző. Viszont, amit észrevettem, hogy bődületesen nagy mennyiségeket eszek, reggelire, amikor nem vagyok olyan éhes 3 zsemle lemegy margarinnal és paradicsomkarikákkal a tetején, az ebéd általában zöldség, tészta, nem kell nagy dolgokra gondolni, pl.: krumplistészta, paprikáskrumpli hús nélkül stb. stb., de ebből is rengeteget eszek és vacsorára 4 zsemle. Normális ez. Amúgy mindig vékony voltam, hízástól nem félek, csak kérdezem, hogy esetleg valamit rosszul csinálok-e? Amúgy ezenkívül rengeteg gyümölcs is lemegy, már ami jó ezidőtájt, céklára is rá vagyok kattanva.

2018. jan. 7. 18:04
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
56%
Azért eszel ennyit, mert folyton "kielégületlenség" van az agyadban az azelőtt megszokott húsos táplálkozás hiánya miatt. Ez éhség formájában mutatkozik meg.
2018. jan. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
igaz, könnyebben emésztem az ételeket, a hús elnehezített.
2018. jan. 7. 18:20
 3/25 anonim ***** válasza:
78%
Nem vagyok szakértő a témában, de ha a húst sehogy sem pótolod, hanem zsemlét és tésztát eszel “helyette” akkor valamit hiányol a szervezeted, nyilván a fehérjét, ezért küldi mindig az ingert, hogy egyél. De nem zsömit kíván. Nézz utána szerintem, hogy milyen zöldség tartalmaz sok fehérjét, nekem a csicseriborsó és a bab rémlik hirtelen.
2018. jan. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
75%

" esetleg valamit rosszul csinálok-e?"


A hüvelyeseket (csicseriborsó, zöldborsó, vöröslencse, vörösbab, feketebab, tarkabab, fehérbab, szója stb) és magvakat (szezám, mák, len, napraforgó stb)mindenképp érdemes lenne beiktatni az étrendedbe.


A margarin hidrogénezett növényi zsírokból készül, kivontak belőle minden tápanyagot, gyakorlatilag üres kalória. Ráadásul a 100%-a zsír...

Gabonatermékek közül a bolti vizes zsemle kb az ipari hulladék kategóriába tartozik, mivel a liszt finomítása során minden értékes tápanyagot kivonnak belőle...a teszkós cukros fehér kenyér ugyanez a kategória.

Gabonák közül én a hajdinát, rozst, kölest, árpát, zabot, búzát (teljes kiőrlésű lisztből készült kenyeret) ajánlom.

2018. jan. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
68%

Akkor normális, ha eddig kevés zöldséget ettél, most pedig sokat (bár a leírás alapján alig eszel zöldséget. a krumpli keményítős cucc, nem tekintem annak, normális zöldségre gondolok)... A sok üres vagy zsíros szénhidrát nem igazán jó tápanyagbevitelt ad, s van, aki ezzel jól sem lakik, viszont fehérjével igen, ami úgyis sokkal fontosabb.


Amikor én váltok vegaság s egyéb közt, semmi nem történik, igaz, én mindig rengeteg állati fehérjét és zsírt eszem, húst pedig soha nem ettem sűrűn.

De akinek durván megváltozik az étrendje, annál lehetnek változások. Nem ez számít, hanem hogy megadja-e a testének, amit kell. Vegaként is lehet pocsékul enni, ahogy húst is evőként is.

2018. jan. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
40%

1gramm szénhidrát 4kcal

1gramm fehérje 4kcal

1gramm zsír 9kcal...


Te kiiktattad a fő zsírforrást, a húst...

Rengeteg kcal lehetőség szabadult fel, de arra a kalóriára szükséged van most is... így aztán sokkal többet eszel... ennyi..

2018. jan. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
75%

Előző, te miről beszélsz?:D


A kérdező margarint is eszik, aminek 100%-a zsír.

A magvakat pedig többek között én ajánlottam neki, ezeknek átlagosan a 70%-a zsír.

Lehet low carb high fat módra étkezni vegetariánusként/vegánként is ugyanúgy.

2018. jan. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
46%

3 zsemle margarinnal az azért nem egy drasztikus kalóriabomba... zsír szempontból... jó ha kerül 3 zsemlére 15-20grammnyi zsír margarinból...

Azért egy jó magyaros sült oldalashoz képest hol van az zsírfogyasztásban?...

2018. jan. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
61%
Én is ezt tapasztaltam. Én növényi étrenden élek már 4 éve és ezelőtt utáltam enni, most meg imádok mindent :) Azt figyeltem meg, hogy akár irdatlan nagy mennyiséget is meg tudok enni egyszerre (itt jelezném, hogy a soványak táborát gazdagítom), de azt nem igazán szereti a testem. Szóval szerintem teljesen normális, de nem érdemes túl nagy adagokat enni egyszerre, csak leterheli az emésztőrendszert. Jobban ki is elégít, ha több féle ételt eszel a nap folyamán kisebb adagokban (ez kb. olyan fél kiló).
2018. jan. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
43%

100 gramm hús jobban laktat, mint 100 gramm zöldség.


A hús laktatóbb, jobban megtelik tőle bárki, mint bármitől ami a vegetáriánus étrendben van. Ennyi.

2018. jan. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!