Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogy lehetek vega?

Hogy lehetek vega?

Figyelt kérdés

Az elején szólnék, hogy tudom mi az a vegaság. Már régóta megfogalmazódott bennem, hogy az szeretnék lenni, de most szántam el rá magam, ezért lenne pár kérdésem olyanoktól, akik vegák, vagy az ismerősük az.

1. Mik az előnyei és hátrányai?

2. Nem lesz az elején furcsa, szokatlan?

3. Egyéb tippek?


(Megköszönném, ha valaki nem kezdene el szidni emiatt, mert én sem teszem ezt. Köszönöm.)


2018. jan. 10. 13:33
 1/6 anonim ***** válasza:
2018. jan. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%

Ez arról szól, hogy nem eszel állatokat. Ha állatvédő vagy akkor nincs miről beszélni. Az az előnye és a motiváció, hogy nem eszel állatokat. Nem lesz furcsa, hiszen nem is akarsz állatot enni.

De ez az elhatározás kb olyan divat vega dolognak hangzik, ha az állatvédelem önmagában neked nem elég motiváció

2018. jan. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Tippem, hgy nézz meg pár videót vágóhidakról, nagyüzemi tej- és tojásgyártásról, nézd meg mi történik az egynapos kiscsirkékkel, ha nem tojónak születnek... egy életre elmegy majd a kedved a húsevéstől, és nem fog érdekelni sem az előnye, sem a hátránya. Figyelmeztetlek, hogy sokan utólag visszasírják a boldog tudatlanság állapotát.
2018. jan. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Én vegán vagyok, így remélem tudok segíteni.

1.:

Hátrányai:

- barátok, rokonok, ismerősök elítélő hozzáállása sok esetben ill. tudatlanokkal való vitatkozás, akik abban az 50 évvel ezelőtti tévhitben élnek, hogy fehérje csak az állati ételekben van, stb.

- közös étkezéseknél vitaforrás, ha nem akarod megkóstolni a nagyi zsírral készült sütijét, meg a húslevesnek "csakalevééét", stb.

- éttermekben, vagy ha úton vagy sokkal nehezebb vegán ételeket találnod

- a boltokban is 2x is meg kell nézned mit veszel, míg kialakul a rutin hogy melyik márkák jók, sokszor nincs ráírva egy termékre hogy vegán, de az összetevői alapján mégis az

- sokkal több dolgot kell otthon tartanod, mert sok alapanyagot nem kapsz meg bármilyen boltban - de ha ezek megvannak, szinte bármilyen ételt el tudsz majd készíteni.


Előnyei:

- fittebb leszel, kevesebb alvás is elég sok esetben

- jobb lesz a vérképed, egészségesebb leszel, hiszen jóval több vitamint és ásványi anyagot fogsz fogyasztani

- könnyebbnek, energetikusnak érzed majd magad, mert a vegán ételek nem nehezítenek úgy el, mint a húsosak.


2.:

ez egyéni, nekem az elején a sajt hiánya volt a furcsa. Boltban nem is találtam megfelelő alternatívát, otthon készítem. Kicsit kényelmetlen volt az elején, hogy nem pakolhattam be 6 féle sajtot a kosaramba, hanem rá kellett szánnom az időt, hogy elkészítsem.


3.:

vegyél 1-2 egyszerűbb szakácskönyvet ill. csatlakozz FB-n az ezt ettem ma vegán csoportba, ott nagyon jó és egyszerű, hétköznapi ételötletek vannak, ill. segítenek akkor is, ha kérdéseid vannak.

Ja és ne hagyd magad lehúzni az idétlen kötekedők által, tarts ki az elhatározásod mellett!

2018. jan. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
56%

Ha csak elhagyod a húst, zsírt, zselatint, de még csak a sajtokra sem ügyelsz, hogy vega legyen (plusz kismillió ilyen van, hogy nem vega az adott cucc, de ez első látásra nem észrevehető), de azért elég közel állsz a vegasághoz a fentiek miatt, az elég egyszerű.

Nem tudom, neked szokatlan lesz-e, nekem megkönnyebbülés volt, amúgy nem változott szinte semmi, addig sem ettem napi szinten húst s azután is rengeteg állati terméket ettem.


Előnyt nem tapasztaltam a teljesen egyéni megkönnyebbülésen túl, ahogy hátrányt sem. Voltam vega és nem vega, nem volt nagy különbség a táplálkozásomban sem, az egészségemben, erőszintemben pedig főleg nem. Az étrendem más tényezői SOKKAL többet számítanak, mint az, hogy eszem-e húst. Szénhidrátdús vega étrenden kikészülnék, például, de van, akinek az kell.


Ha egyszer vegán akarsz lenni vagy akár szigorúbb vega, akkor is bizonyára jobb, ha fokozatosan csinálod (de aki tudja, mit cselekszik, ért is hozzá, annak mehet durvábban is, van, akihez jól passzol a drasztikus életmódváltás).

2018. jan. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
4-es nagyon jól összefoglalta a lényeget, én még a veganinja oldalát tudom ajánlani, ott e-mailbe kaphatsz az átváltást segítő recepteket is.
2018. jan. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!