Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi értelme van a vegetarianizm...

Mi értelme van a vegetarianizmusnak?

Figyelt kérdés
Olyanoktól várok válaszokat főleg akik vegetáriánusok.Semmi értelmét nem látom annak,hogy egy ember ne egyen húst.Meg amúgy is.Attól még mert ők nem eszik meg ugyan úgy le vannak vágva,és ott vannak a boltban a polcokon.Amúgy nem kötekedés céljából írtam ezt a kérdést csak érdekel,hogy ki miért nem eszik húst

2018. jan. 13. 22:05
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 Captain Logic ***** válasza:
79%
Ha kevesebben esznek húst, kevesebb disznót vágnak le, hiszen a végén rájuk rohadna. Szóval igen, ott van a polcokon, de kisebb számban. Vagyis, ez az elmélet, hogy aztán ez mennyire van így...
2018. jan. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
16%

#1 A valóságban ez nincs így...

Az áruházak nagy pontossággal tudják, hogy milyen húsból kb. mennyire van szükség. Így nem fordul soha olyan elő, hogy csak úgy ott van a polcon és nem kell senkinek.


Az állattermelők meg ha netalán mégis csökkenne a kereslet, nem azzal reagálnának, hogy ők is kevesebb disznót tenyésztenek, vágnak le.. ellenkezőleg.

Növelik a termelést, ezáltal lejjebb szorítják az árakat így megnő a kereslet a termék iránt.

Mivel a húsfogyasztók száma nagyon magas, ezt simán megjátszhatják.

Sokkal költségesebb visszafejleszteni, csökkenteni a termelést, mint növelni és csökkenteni az egységre jutó költségeket és csökkenteni az egyégnyi termékre jutó hasznot de sokkal többet eladni.


A feleségem vegetáriánus.

Több indoka is van:

Undorodik a hús ízétől. Nem tudja megmagyarázni, hogy miért... ez van. Ezt meg felesleges is háborgatnom.

Emellett sajnálja az állatokat.

2018. jan. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
81%

Minden kis döntés számít. Lehet, halogy te egyedül kevésnek tűnsz, de sokan mások vegák, és így avégén jóval kevesebb hús fogy, tehát kevesebbet is fognak termelni. Plusz nekem személy szerint semmilyen esetben nem bírná a lelkiismeretem, hogy megegyek valamit amiért (állatot) öltek (pedig régen szerettem a hús ízét, de valahogy z életet jobban tisztelem).

Ha tényleg kíváncsi vagy, akkor a vegánállatvédelem.hu oldalon rengeteg hasonló alapvető kérdésre válaszolnak röviden.

2018. jan. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim ***** válasza:
85%

Kereslet = kínálat.

Németországban az elmúlt pár évben többszörösére nőtt a vegetáriánusok száma, ezzel együtt évek óta csökkenőben van a fejenként fogyasztott húsmennyiség átlaga a statisztikák szerint


Az elmúlt 2 évben 3-4 kiló/fővel csökkent, ami 80 millió főnél 320 millió kg évente, de még havonta is kb. 27 millió kg. Az azért nem szar mennyiség, ugye?


És azt, amire nincs igény, nyilván nem termelik ki.


Szóval de, nagyon is számít, ha valaki vegetáriánus.

2018. jan. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 anonim ***** válasza:
100%
2. Azért azzal ne röhögtess, hogy statisztikailag megéri kitermelni azt a plusz 320 millió kg-t évente és nem eladni :) Mert a statisztikák szerint nem vették meg...
2018. jan. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 anonim ***** válasza:
72%

A bolygó lakosságának 20%-a vegetariánus, ez már elég szép kiesést okoz a húsiparnak.

Egyébként a bevételei az elmúlt évtizedben csökkentek is a vegetarianizmus terjedése végett.


Attól, hogy lejjebb nyomják az árakat (bár a profit csökkenés után nem volt szerencsére semmilyen árengedmény), a vegetáriánusok még nem fogják megvenni.


Egyébként pedig ha utána nézel, találsz bőven infót arról, hogy mi értelme, ha azokból nem érted meg, akkor itt se fogod.


Bár én vegán vagyok, nem vegetariánus, de íme néhány környezetvédelmi, állatvédelmi és etikai érv:


- Hús és tejipar rendkívül takarmányigényes iparág, a takarmányért pedig kiirtják az erdőket

- Talajpusztítás: a takarmánynövényeket monokultúrában állandó permetezéssel állítják elő, ami teljesen kiszipolyozza a talaj tápanyagtartalmát

- Az ipari állattenyésztés egyenlő az állatkínzással: borzalmas körülmények, a ketrecekbe megfordulni sem tudnak, gyógyszerekkel, termelékenység növelőkkel és antibiotikumokkal tömik őket.

- A többmilliárd iparban tartott állat rengeteg ürüléket termel, amiket az élővizekbe engednek

- A többmilliárd iparban tartott szarvasmarha az emésztése során rengeteg bélgázt termel, amiből extrém mennyiségű metán kerül a levegőbe

- A harmadik világ országaiban, a földeken takarmánynövényeket termelnek, miközben a lakosság éhezik

- A hús és tejtermékek fogyasztásának bizonyítottan rengeteg káros egészségügyi hatása van

Még sokáig lehetne sorolni..


Ha ezekből nem érted meg, akkor kár erőlködni.

2018. jan. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 A kérdező kommentje:
Amúgy ha szabad kérdeznem,semmilyen húst nem eszik a feleséged ? Persze,van nekem is olyan amit nem szeretek,például ilyen a bárány(ehhez mondjuk kapcsolódik egy sztorim is(kint voltam párizsba még mult év áprilisában és ahol megszáltunk minden nap ebédre bárány volt.A negyedik napon úgy ébredtem hajnalba hogy most vagy soha.Olyat rókáztam mint még soha.Első alkalomra kicsit fura volt,de eszegettem de így a negyedik napon már undorodtam tőle.Inkább mentem mekizni.Meg például ilyen lókolbászt meg hasonlókat se ennék szívesen,bár nem sajnálom a lovakat annyira de olyan furcsa.Viszont én személyesen elképzelhetetlennek tartom hogy ha elém nyomnának egy hambit akkor ne egyem meg.Vagy egy sima rántotthúst,vagy csirkemellet.Amúgy én se vagyok nagyon oda az állatok levágásáért,pl mi minden évben tartunk disznóvágast,de egyikre se megyek el mert így hogy nézem ahogy belezik meg pörkölik engem sem nyűgöz le annyira.De így hogy asztalra elém van téve így semmi bajom nincs vele.Én a húsra igazából úgy gondolok mint egy ételre,nem mint egy állatra.Lehet én is megutálnám egy életre ha elmennék egy vágóhídra.De ezért nem is fogok elmenni :D
2018. jan. 13. 23:20
 8/66 anonim ***** válasza:
26%

Nyilván számít, hogy a rengeteg vega csökkenti a keresletet (sőt a szinte soha húst nem evők is csökkentik ahhoz képest, mintha heti vagy napi szinten ennék), de ezt már írták mások is.


De, sok értelme van egy vega számára. Én is voltam vega sok évig, mostanában sem eszem húst s teljesen jó ötlet volt ez.

Unom a húst, elrontja a fehérjebevitelemet, macerás minőségit keresgélni, aminek számomra is van íze, ökolábnyom, kereslet, ésatöbbi. Kifejezetten egészségesnek és hasznosnak tartom a minőségi hús evését, de ettől még kiborulnék, ha minden vasárnap ilyesmit kéne ennem. Morálisan az ölés nekem OK, de azért ha nem muszáj, inkább ne, az ipari állatkínzást nem szeretem (persze a tej- és tojásfogyasztásnál is bekavar ez).

2018. jan. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 anonim ***** válasza:
78%

" .Lehet én is megutálnám egy életre ha elmennék egy vágóhídra.De ezért nem is fogok elmenni :D"


Hja, jobb homokba dugni a fejeket. Ezeket a neveket, hogy sült csirkemell, karaj, rántotthús stb mind marketing fogásból találták ki, hogy az egyént ne emlékeztesse arra, hogy miből van és honnét való.

Egy vágóhíd még egy falusi vágás között még van egy kis különbség, mert előbbin sokkal több vegyszert etetnek fel velük.

2018. jan. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
83%

".Viszont én személyesen elképzelhetetlennek tartom hogy ha elém nyomnának egy hambit akkor ne egyem meg.Vagy egy sima rántotthúst,vagy csirkemellet."


Hát, nekem ezektől hányingerem lesz gyakorlatilag, mármint a gondolatától.

Az ember eléggé meg tud változni, ha elhagyja a húst, és a saját szemével megnézi, hogy mi is történik a húsiparban: mennyi állatot csonkítanak meg élve (disznók farkának, csirke csőrének levágása), vagy ölnek meg érzéstelenítés nélkül (élve megnyúzott tehenek ill. élve elvágják a torkukat és kivéreztetik, nem egy ilyen videót láttam; a kiskakasokat élve bedarálják, stb.).

Ennek a horrora valahogy rányomja a bélyegét minden hamurgerre és rántotthúsra.


"Én a húsra igazából úgy gondolok mint egy ételre,nem mint egy állatra.Lehet én is megutálnám egy életre ha elmennék egy vágóhídra.De ezért nem is fogok elmenni :D"


Más meg vette a fáradtságot, és elment, és számtalan más videót is megnézett: a bőriparról,a szőrmeiparról, a gyógyszer-és kozmetikumiparról, ahol halálra kínozzák az állatokat.


Annyi olyan dolog van, amit minden erőfeszítés nélkül el lehetne hagyni (pl. utóbb felsoroltak), de sokan mégsem veszik a fáradtságot, hogy utánanézzenek.


Inkább becsukják a szemüket, elfordítják a fejüket, és fizetnek tovább ezért a masszív állatkínzásért...

2018. jan. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!