Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mit tegyek ha terhesség alatt...

Mit tegyek ha terhesség alatt ez történik?

Figyelt kérdés
Vegetáriánus vagyok 3 éve. Teljesen jól elvoltam így. Most kisbabát várok. Ezzel sem volt gond idáig. 6 hónapos várandós lettem és azóta állandóan kívánom a húst. De nem a csirkecomb stb . hanem mindenféle darált husos etel jár a fejembe .Azt gondoltam fehérje kevés. Több tofut és hüvelyest kezdtem enni de nem segít. Odáig fajult a dolog ,hogy már minden szemetet elkezdtem megenni amikre már 10 éve és se néztem. Pl háztartási keksz stb. Embertelen mennyiségéket eszem de sosem jó. Egyre idegesebb vagyok. 3 hete tombol ez bennem. Az orvosom szerint a szervezetem jelez . Egyek húst és kesz. De én nem tudom mit tegyek. Konkrétan lelkiismeret furdalásom van. Mintha megcsalni készülnek valamit 😐😐

2018. febr. 27. 20:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%

Párom most terhes, mi vegánok vagyunk 3 éve. Az első 3 hónapban kívánt húst hébe-hóba, én meg úgy voltam vele hogy ha azt kívánja akkor egyen, itt most a kicsink egészségéről van szó, a teste biztos tudja hogy valami tápanyagra van szüksége ami másból nincs meg. Mondtam hogy persze hozok neki, bármit kérhet, de aztán amikor oda jutottunk és belegondolt hogy húst enne, hirtelen megundorodott a gondolattól és végül egyszer se kért.

Már csak 2 hónap van hátra, a baba rendesen fejlődik, úgy tűnik minden rendben van.

Evett sok sárgaborsót (több benne a fehérje mint a húsban, de ugyanolyan jó a sok borsó, lencse, bab,

szejtán, stb) szedi a terhesvitaminokat, szóval igazi hiánya nem lehet. Azt gondoljuk ezek a kívánások csak amolyan visszhangok, emlékszik a test hogy régen pl húsból kapta a fehérjét vagy a vasat és azt dobja fel kívánósságnak. Ha máshonnan beszerzel mindent ami kellhet akkor sztem nem lehet baj. Első gyerekünk is teljesen egészséges.

2018. febr. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%
ja elfelejtettem írni hogy az első terhesség vegetariánus volt
2018. febr. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
Nemrég hordtam ki egy vegán terhességet, nekem a vége felé a vasra kellett nagyon odáig élnem (spenót, cékla). Esetleg az?
2018. febr. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
37%
Legalább a terhesség alatt egyél húst! Nekem olyan betegségem van, hogy a húst kerülni kellene, de az orvos megmondta, hogy valamennyit kell naponta enni, mert bizonyos aminosavakat csak a húsból lehet fedezni. Pontosan 7-10 dkg-ot javasolt.
2018. febr. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%
Hadd halljuk melyek azok az aminosavak amiket állítólag csak húsból lehet fedezni és esszenciálisak..
2018. febr. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
76%
A Jóbarátokban volt egy ilyen epizód. Úgy oldották meg, hogy a terhes lány evett húst, mert egy fiú barátja vállalta, hogy addig nem eszik, míg meg nem szül... :D
2018. febr. 28. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
59%
#1/#2 vagyok: A vassal kapcsolatban: a párom mindig is vashiányos volt, régen mindenevőként is és a vegetariánus terhesség alatt is (kapott vasinfúziót is emiatt, pedig végig szedett előtte terhesvitaminokat amiben elvileg vasból is van elég). A mostani vegán terhesség alatt viszont legnagyobb meglepetésünkre teljesen rendben van a vasa. Szóval hiába a sok okoskodás hogy ebben van vas meg abban, most egyáltalán nem is figyeltünk erre és mégis pont most jó. :)
2018. febr. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
59%

A szervezeted pontosan tudja mire van szüksége,főleg most amikor egy új kis életet táplál.

Azt gondolom, hogy ha már mindent megpróbáltál, és nem jön be, a gyermeked fejlődését tartsd szem előtt, hiszen egy anya soha nem tud megtagadni semmit a gyermekéről.

Egyél azt amit megkívánt, de ne egyél szemetet, ami üres kalória. Ha küzdesz ellene, csak ártasz magadnak, és a babának. Ha nem akarsz húst enni, egyél tojást, abban minden benne van.

2018. febr. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
19%

Minden eszenciális aminosav potolható növényi eredetű táplálékból.

Pl.: lizin forrásként első sorban lencsét szokás emlegetni.

6,5kg(szárazon mért) lencse fedezi is a napi lizin szükségletet. Te mennyit eszel belőle?


Egyél húst. Napi 10dkg elég ahhoz, hogy ne szellemi sérült gyereket szülj.

2018. febr. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%

Nem azért de 100 gram főtt lencse tartalmaz 630 mg lizint, ami a 30%-a napi szükségesnek.

Nem tudom hogy jött ki a 6,5 kiló, de sületlenség.


[link]


Ajánlom ezt az inteview-t Dr Barnard-dal (feliratos). Az hogy egy begyöpösödött magyar orvos, aki tanulmányai során 45 percet nem töltött külföldi táplálkozási kutatások tanulmányozásával, azt a berögződést hajtogatja, hogy húst kell enni nem olyan mérvadó, mint mondjuk azok a statisztikák, hogy a vegán nőknél kevesebb a komplikáció szülés közben.


[link]

2018. febr. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!