Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegetáriánusok miért hiszik,...

A vegetáriánusok miért hiszik, hogy nem ártanak az állatoknak az étkezési szokásaikkal? És miért támadják a hús fogyasztókat, azért amit ők is csinálnak?

Figyelt kérdés

A laktáló tehén általában 5 évig él 20-25 helyett, aztán vagy kimúúúl (bocsi) magától, vagy visszaesik a tejtermelése és nem gazdaságos többé a fenntartása.És tudjátok mi lesz velük ilyenkor? Mennek a vágóhídra. Továbbá a laktáló teheneket meg kell termékenyíteni, ahhoz hogy elég tejet adjon. 10 hónapig vemhesek, 2 hónapot pihennek. Ez kb 4 borjú per tehén. Na és ezekkel vajon mi lesz? Úgy van, laktáló tehén vagy borjú pecsenye. Nyilván, ha minden borjút megtartanának, akkor 5 évente megnégyszereződne az állomány és idővel nem győznénk hova rakni őket és etetni.


Én tőlem mindenki eszik amit akar, meg nem ettől lesz valaki rossz ember, de amikor egy őrült vegetáriánus húsfogyasztó torkának ugrik és számon kéri, hogy csak azért, mert ő szereti a húst meg kell halnia egy csomó állatnak, miközben ő meg ugyanúgy fizet állatok lemészárlásáért, mert szeret sajtot enni és kakaót inni, akkor képmutatásnak érzem az egészet.



2018. márc. 2. 16:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
60%
Nem mindegy? Mindenki azt eszik amit akar és senkinek sincs joga mást téríteni hús évesre vagy húst nem evésre. Egy értelmes ember el tudja dönteni hogy neki mi éri meg és elemezni tudja az étrendek pozitív és negatív oldalát. A vitatkozók meg prolik egy normális ember nem fog beleszólni más étrendjébe csak azért mert nem azt eszi amit szerint kéne.
2018. márc. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%

Nem mind hiszi és nem mind támad... Én sohasem támadtam senkit vegaként sem, de ha vegán lennék, akkor sem hinném,hogy nem szárad a lelkemen sok állat halála, mert de, akkor is az lenne a helyzet (persze a mérték nem mindegy).


A tej- és tojásfogyásztás rengeteg állat leölésével jár (plusz az állatok életminősége is ott van), ez elég evidens, ha belegondolunk. Tisztában vagyok vele, ahogy szerintem még sokan.

2018. márc. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
74%

Igen, a vegetáriánusok ilyen szempontból kicsit képmutatóak (de leginkább akaratlanul). Aki tisztában van a fent leírt adatokkal, és valóban szereti az állatokat, az vegánná válik.

Attól, hogy néha betalál pár őrült vegetáriánus, nem mindegyik az ám. Én vegán vagyok, és ne tudd meg, hetente hány húsevő ember bszgat azért, hogy egyek húst. És direkt írtam ezt a szót, mert olyan agresszivitással teszik, hogy elbőgöm magam. Mégsem írok ki olyanokat, hogy "Miért támadják a húsfogyasztók a vegetáriánusokat?" Tele vagyok nem húsevő és húsevő barátokkal, abszolút megférünk egymás mellett. Amikor a lakótársam lazacot eszik, megkérem, hogy nyissuk ki az ablakot, mert nem bírom a szagát, cserébe akkor készítem el a tofut, amikor ő nincs itthon. Nem nehéz kompromisszumokat kötni, ha értelmes emberek vagytok.

Egyébként is a világ tele van képmutatással. Én jobban undorodom attól, amikor a nagy állatvédők irkálják, hogy felkötnék meg megnyúznák élve az állatkínzó embereket, Egyrészt ezzel ők sem lesznek különbek a tett elkövetőjénél, másrészt nem értem, miért aranyosabb egy kutya egy tyúknál. Ezt a haszonállat-társállat kontrasztot el kéne felejteni.

Ha képmutatással találkozol, világosítsd fel kedvesen. Ha nem ért belőle, hát ez van. De agressziót semmilyen esetben sem lehet elfogadni, sem húsevőtől, sem vegától, sem vegántól, sem öreganyámtól.

2018. márc. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
9%

Bőr cipőt, parfűmőket, tisztálkodó szereket használsz? Akkor te is képmutató vegán vagy.

Miért támadják a vegákat? A vegák miért akarnak meggyözni, hogy egészséges az életmódjuk?

2018. márc. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
42%

Kérdező: Vegának lenni nem sok értelme van sajnos, pont ezen okok miatt amiket leírtál. Illetve sokan egészségügyi vagy vallási okokból lesznek vegetáriánusok, ők nem is figyelnek ezekre a szempontokra.


" ha vegán lennék, akkor sem hinném,hogy nem szárad a lelkemen sok állat halála, mert de, akkor is az lenne a helyzet"


Kétféle károkozást különítünk el: direkt és indirekt verziókat.

Ha vegán lennél nem támogatnád az állattenyésztést (gyengébbek kedvéért a bőr és szőrmeipart sem) ergo a direkt károkozásod már nincsen. Az indirekt károkozást (pl bármilyen elütött vagy nem szándékosan megölt állat) gyakorlatilag csak akkor lehet kiiktatni, ha nem veszel semmit kb.

2018. márc. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
36%

...hogy ki mennyire él egészségesen, az majd a kilencvenötödik szülinapján derül ki..addig próbálkozik mindenki..


ki így, ki úgy...nevelés kérdése.

2018. márc. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
78%
Harmadik válaszoló vagyok: négyes, ha ez nekem szólt, én aztán abszolút nem akarlak meggyőzni semmiről. A te életed nem az én dolgom. Tényeket és kísérleteket tudok mondani, van mivel alátámasztanom a veganizmus egészséges hatását a szervezetre, HA kéred. Egyébként nem használok parfümöt, sem tesztelős és állati eredetű dolgokat tartalmazó dolgokat, egyetlen bőrcipőm van, de az már 6 éves. A tudatos vegán erre is figyel. :) 100%-ban úgysem tudok az lenni, de törekedhetek rá, és ez a lényeg. Amúgy meg mindenki képmutató valamilyen szinten, szóval tök mindegy. :D
2018. márc. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

7-es, ha nem támadsz be senkit a bőrcipője vagy szőrmebundája miatt, akkor nincs ebben semmi képmutatás.

Tőlem oké, ha vegetáriánus vagy a nem 100%-ig "kóser" vegán azt mondja, hogy legalább kevesebbet árt az állatoknak, mint más. Ha már valaki próbál etikusabb lenni az is dicséretes dolog, még ha vita kérdése, hogy van-e értelme, akkor is.

De azok, akik megvetik a "húsevőket" azért, amit ők is csinálnak igazán magukba nézhetnének néha, és I. hagyják abba a hipokráciát, ne fogyasszak semmi olyat, ami állati szenvedéssel jár, ha már olyan nagy állat barátok. Vaaaagy II. lássák be, hogy valójában mindenki csak ember, és fogadják el, hogy ahogy ők nem tudnának megválni a tejtermékektől, más meg nem tudna megválni a hústól. És gyakoroljanak több megértést és empátiát mások felé.

2018. márc. 2. 21:58
 9/18 anonim ***** válasza:
33%
Aki hust eszik az egy szennyes lelek
2018. márc. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
83%

Nagyon sok mindenvő ÉS vegetáriánus nincs ezzel tisztában!


12 évig voltam vegetáriánus, mielőtt vegán lettem, 14 évesen kezdtem a vegetáriánus étrendet.


Őszintén bevallom, gőzöm nem volt erről. A nagyszüleim parasztemberek voltak, volt a falun tehén, csirke; nem voltam tisztában vele egyáltalán, hogy mi folyik az ipari állattartásban, csak annyi lebegett a szemem előtt, hogy nem bírom hallani, ahogy a tyúk üvölt félelmében, amikor tudja, hogy elvágják a torkát, és ahogy a malac visít, és ebben nem akarok részt venni.


Először huszonévesen, mikor megismerkedtem a vegánság fogalmával és megnéztem 1-1 filmet, videót, döbbentem rá arra, hogy mit támogatok azzal, hogy tejet, tojást fogyasztok. Nem sokára rá meg is született a döntésem.


De akárhányszor a családommal, kollégáimmal beszélgetek, teljesen egyértelmű számomra, hogy soha nem láttak még ilyesmit, és gőzük nincs az egészről. Egy álomvilágban élnek, mert a reklámok, média ezt hitetik el velük: a bio tej a mezőn grasszáló boldog tehenektől jön, akik végelgyengülésben múlnak ki, a bio tojás boldog tyúkoktól, akiket simogat a gazdájuk. Ilyen érveket hallok egyfolytában: a tyúknak nem fáj, hogy elveszik a tojását, az nem kelne ki, úgy is tojna (hogy mi történik a hím csibékkel egynaposan meg a tyúkkal egy évesen, az eszükbe sem jut). A tehénnek jó, ha fejik, különben begyullad a tőgye, ez természetes dolog, hogy az ember feji a tehenet. Vagy: csak annyi tejet fejnek le, amennyit a boci meghagy (WTF). A teheneket szerintük nem mesterségesen termékenyítik meg, és a borjaikat sem veszik el.


Eszméletlen, mi folyik, és hogy milyen könnyen át lehet verni az embereket.


Szóval nem minden esetben képmutatás, sokkal inkább tudatlanság kérdése.

2018. márc. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!