Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Nem akarok általánosítani...

Nem akarok általánosítani mert nyilván nem mindenkire igaz de a vegánoknak egy része eléggé lekezelő azokkal szemben akik húst esznek én nem úgy gondolkodnak ahogy ők lehet hogy ez fordítva is igaz de én a vegánoknál jobban érzem Szóval miért van ez?

Figyelt kérdés
2018. márc. 4. 13:10
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
35%

Mert ingerlő azt hallgatni, hogy tápanyghiányos vagyok, amikor nem.

Aki eszik húst, mert szereti, és felfogja, hogy az íz miatt fogyassza, de érti, hogy valójában a vegánság egészséges/ebb, azzal megértem magam, annak ellenére, hogy nem értem teljesen, hogy mi okból teszi azt, amit, tehát nem maga a húsfogyasztás ami ingerel egy emberben, hanem a kognitív disszonancia, értetlenség.

2018. márc. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 Alain Delon ***** válasza:
65%
1: Igen, mert amint megtudják valakiről, hogy nem húsevő, rögtön jön az inkvizíció.
2018. márc. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 A kérdező kommentje:

Én egyáltalán nem gyanúsítok senkit semmivel mindenki úgy eszik ahogy jónak látja de nem kell erölteni

viszont hogy egészségebb azzal vitatkoznék de most nem ez volt a kérdés

2018. márc. 4. 13:41
 4/63 anonim ***** válasza:
53%
Peldaul azert mert ha az elso valaszolonak normalis ervekkel elmagyaraznam hogy hulyeseget beszel, es a hus eves igenis egeszsegesebb, akkor elkezdodne benne egy ilyen erzes hogy akkor valaki lenezi ot, mikozben magasrol teszek ra hogy mit vagy mit nem eszik. Elkezdenek gyozkodni az igazukrol mikozben kicsit sem erdekel.
2018. márc. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
67%

Pont, hogy te is magadra veszed, azt hiszed, hogy a megszokott táplálkozásmódodat megkérdőjelezni személyes sértés.


Lehet nyugodtan érvelni, hogy miért egészséges a mindenevés, ha tudtok.


"Elkezdenek gyozkodni az igazukrol mikozben kicsit sem erdekel."

Ok, szóval te sosem fogalmaztál még meg egy ellenvéleményt semmivel szemben, vagy mi?

2018. márc. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 A kérdező kommentje:
#4 köszönöm a válaszodat egyet értek vele
2018. márc. 4. 14:13
 7/63 anonim ***** válasza:
45%

@14:21


Pontosan. Magasrol teszek ra hogy ki mit csinal. Ugyan ezt elvarom hogy senki ne akarjon kioktatni semmirol.

2018. márc. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 A kérdező kommentje:

Lehetne érvelni de mint írtam nem ez a kérdés

Hanem Hogy miért kell lenezőnek lenni?

Én békén hagyom a vegánokat pedig nem értek velük egyet de akkor ők miért nem tudnak?

2018. márc. 4. 14:21
 9/63 anonim ***** válasza:
84%

Fejezzük már be ezt a hülyeséget!


SENKIRE nincs ráírva, hogy vegán, először akkor derül ki, amikor odajön valaki a munkahelyen/baráti körben/családnál, belenéz a tányérba és látja, hogy jé, nincs rajta hús/tejtermék/tojás.


Aztán jönnek a hülyébbnél hülyébb kérdések, mint pl. honnan van elég fehérje, vitamin, ásványi anyag, stb., stb., stb.


16 éve hallgatom MINDEN HÉTEN azokat a kommenteket különféle ismerősöktől és vadidegenektől, hogy "megfogszbetegedni" (5 éve nem voltam beteg, akkor is egy 4 napos megfázás volt), "vegánkéntnemlehetgyereketvállalni" (dehogynem, és még milyen egészségeset...), "ahúsazkell", "kérszegykisszalámit/párizsit/sztéket/rántotthúst" "csakalevébőlegyélkicsit", "ahúsbansokvitaminvanamikellaszervezetnek", "atejértmegatojásértnemkellölni,aztmértnemeszed" (dehogynem kell).


Szóval igen, lassan már k*vára agresszív vagyok néha, amikor mások azt nézik mit eszem és leállnak kötekedni úgy, hogy SEMMI KÖZÜK AHHOZ MIT ESZEK!!

2018. márc. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
71%

"Peldaul azert mert ha az elso valaszolonak normalis ervekkel elmagyaraznam hogy hulyeseget beszel, es a hus eves igenis egeszsegesebb, akkor elkezdodne benne egy ilyen erzes hogy akkor valaki lenezi ot, mikozben magasrol teszek ra hogy mit vagy mit nem eszik"


A kérdés inkább az, hogy miért kezdenél el magyarázni valakinek, aki hozzád sem szólt, rád sem nézett, hogy SZERINTED helytelen, amit eszik.


Mégis mi a jó isten közöd van hozzá?


Aztán még te lennél meglepődve és megsértődve, hogy van rá válaszunk. Ne már!


Aki "mindenevő" szerintem el sem tudja képzelni milyen hetente-naponta azt hallgatni, hogy belepofáznak abba, hogy mit eszel. Nagyon idegesítő, de tényleg.

2018. márc. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!