Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogy mondjam el anyámnak hogy...

Hogy mondjam el anyámnak hogy eszek húst?

Figyelt kérdés

Már volt egy hasonló kérdés de nálam kicsit más a helyzet így gondoltam megkérdezem


Nekem kiskoromban elváltak a szüleim és sajnos anyámmal maradtam aki vegánnak nevelt most 14 vagyok de már kb 1 éve eszek húst elég agresszív ezen a téren szóval szerintetek hogy mondjam el neki?


2018. márc. 5. 07:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Figyi anya. AZt hiszem, már elég nagy vagyok, hogy el tudjam dönteni, hogy mit szeretnék enni.

Az oviban suliban eddig is ettem húst, szóval nem újdonság, csak gondoltam elmondom.

2018. márc. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem inkább kérdésem lenne, mert még nem találkoztam olyannal, akit vegán/n/ak neveltek.

Akit így nevelnek az mit eszik az óvodában és az általános iskolában? Mindig vitt neked anyukád külön ebédet? Vagy csomagolt? Hazajártál ebédelni?

Mert ahogy olvastam még csak nem is sima vega, hanem vegán, ami ugye a tejtermékeket is kizárja... így meg aztán nagyon mondhatni teljesen lecsökken bármi ami húsmentes menza kaja.


Amúgy nem hiszem hogy ez sokban más, mint amikor a húsimádó szülők gyereke válik vegává.

Bár lehet, hogy nem kéne elmondani, ha nagyon szigorú ezzel kapcsolatban. Mert kizártnak tartom, hogy finanszírozza a hús ételeidet.

Amíg abban a hitben él, hogy brokkolit veszel ebédre, addig minden rendben lesz.

Miért akarod neki elmondani? Otthon úgy se fogja hagyni :\

2018. márc. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
9%

4-es elmondott mindent. Gyerekként szerintem nem jó ez a dolog, fejlődő szervezet, kellenek az ásványok, vitaminok, nyomelemek, aminósavak, zsírok, minden, ami a húsokban van (és csakis azokban).

18 év felett meg - ha el tudod magad látni - azt fogsz tudni csinálni, amit akarsz, a törvény már nem korlátoz.

2018. márc. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarod elmondani neki? Szerintem várj még vele, hacsak nem akarsz vele állandó konfliktust, amíg egy fedél alatt laktok és sok mindenben függsz tőle. Szép dolog az őszinteség, de nem mindig célszerű. Lehet, hogy dühében nem ad majd neked zsebpénzt vagy hasonló retorziókat fog alkalmazni.
2018. márc. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

4-es:


Nem vagyok vegán/vega, sima gimnáziumba jártam, de nálunk kb az osztály egyharmada egyáltalán nem ebédelt a menzán, hanem kaját hoztak maguknak otthonról. Szendvicset, vagy ételhordóban kaját. De még általánosból is rémlik egy-két ember, aki vagy szendvicset evett vagy a büfében vett valamit.


Szóval azért nem olyan ritka dolog az, hogy valaki középiskolában ne egyen iskolai kaját.

2018. márc. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

7-es!

A közép iskola az teljesen evidens, én az óvodára és az általános iskolára gondoltam, ahol az a megszokott, hogy délben vagy 1-2 órakor összegyűjtik a gyerekeket és irány az ebédlő.

Bár ahogy visszaemlékszem nálunk volt olyan, aki otthon ebédelt, mert közel lakott aztán visszajött a suliba.

Az óvodából nem emlékszem ilyesmire, bár amikor volt dajka a rokonságban ő mesélte, hogy van szülő aki minden nap visz saját ebédet a gyerekének mert csak vadhúst ehet. A kislány nem ismerte a tejbegrízt se, ott kóstoltatták meg vele.

2018. márc. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Vagy is, 6-os, mert én vagyok a hetes, (is) :'D
2018. márc. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

#4: Minden aminosav bevihető növényekből, de ez kb. minden esszenciális tápanyagra igaz. Bár ez nem tartozik a kérdéshez.


Kérdező, ha "agresszív", akkor azt tanácsolom, mint a nagyon homofób szülő meleg gyerekének: ne mondd el neki. Nem hiányzik az neked. Szeretem az őszinteséget, de egy ilyen szülővel megnehezíted az életedet, amúgyis a te személyes dolgod. Evésnél rosszabb a helyzet, mert otthon is eszel s akkor kénytelen vagy vegán ételt, bár nem tudom, ez neked mennyire gond. Hisz még egy húst is evő is boldogan ellehet finom, tartalmas vegán ételekkel, nem mindenkinek kell minden étkezésre állati... De nem is tudom, milyen gyakran van alkalmad máshogy étkezni, úgyhogy lehet, hogy úgy ítéled meg, hogy érdemes megmondani és harcolni azért, hogy otthon állati ételeket ehess, de nehéz lesz, ha édesanyád nem toleráns.

2018. márc. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Igen vittem kaját nem ehettem ott

Szerencsére csak anya ilyen a családban de ő elég elmebeteg tud lenni ezen a téren nem érdekli senki véleménye azért akarom elmodntani mert ha magától rájön nagyobb bajom lenne jobban megharagudna egyszer kb 12 évesen vettem magamnak kakaót hazafelé menet és meglatott eléggé kiakadt

2018. márc. 5. 15:55
 10/17 anonim ***** válasza:

"Anya, úgy döntöttem mától nem eszek húst, mindegy mit csinálsz, ez a véleményem és nem fogom megváltoztatni!"


És ragaszkodj hozzá. Kész.

2018. márc. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!