Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Lehet az anyatejből sajtot...

Lehet az anyatejből sajtot készíteni? És ha igen akkor a vegánok megennék?

Figyelt kérdés
25/f

2018. márc. 19. 07:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%
Azt nem tudom, hogy lehet-e készíteni sajtot, vagy nem, de hogy a veganizmus engedélyezi, azt biztos. Hiszen a saját fajunk teje.
2018. márc. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez az ötlet másnak is eszébe jutott:

[link]

[link]

2018. márc. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha nemgond, hogy a 200 Ft/literes tejből 2000 Ft/kg-ra jön ki egy normális sajt, miközben az anyatejért akár 5000 Ft/l árat is megadnak, ne fogd vissza magad.
2018. márc. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
50%

Eléggé gusztustalan, hogy anyatejből mindenfélét csinálnak, és más embereknek árulják...

Adnátok inkább olyan nők csecsemőinek, akiknek nincs elég anyatejük és kénytelenek másokra szorulni.

De pénzért árulni tök más célokra, hááát... pfúj. Leggusztustalanabb, amit hallottam, hogy van aki ékszert vagyis éksz@rt csinál belőle eladásra... Nem szégyelli magát...

2018. márc. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Le lehet adni, de azért ahhoz előírásszerűen kell lefejni, tárolni, és a fagyasztóban összegyűlt tejet nem veszik át. Szóval ha a kiöntés és a sajt között kell választani, akkor meg lehet próbálni. Az anyatejnek a tehéntejhez képest magasabb a cukortartalma, lehet, hogy kevesebb sajt lesz belőle, de ha amúgy kidobnád, akkor úgyis mindegy.
2018. márc. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%
Ezek a kínkérdések, hadd érzékeltessem: te, mint nem vegán, meginnád egy kutya “anyatejét”, vagy megennéd az abból készített sajtot?
2018. márc. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
42%

Valószinű, hogy lehet, ám ha vegán lennék sem enném meg.

Az anyatej tartós memória-kiesést okoz, ezért nem emlékszik az ember élete első három évére.

2018. márc. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
62%

Lehet, meg szoktak fagylaltot is!


De szerintem is nagyon undorító dolog!!!!

2018. márc. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
58%
De hülye...:D
2018. márc. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
34%

Én nem vagyok vegán, de így sem enném meg. A tej az adott állatfaj kicsinyének van. Felnőttként semmi szükségem emberi tejre. Megkóstolni meg lehetne, de őszintén szólva nem hiszem, hogy megérné nekem.

Ha vegán lennék, akkor is bőségesen ennék fehérjét és mindenféle tápanyagot, plusz mindenféle jókat. Igazán nem kaparnám a falat, hogy legyen egy kiskapu az állati termék evésére... Csak azért nem élek növényi étrenden, mert nekem így kényelmesebb, de ha muszáj lenne, kibírnám azt is. A sajt pont elég kevéssé hiányozna, szeretem, de prímán megvagyok nélküle. Ahogy a vegánok is.


A fölös anyatejet meghagynám az anyatej nélkül szenvedő kicsiknek (van, akinek nem akkora szenvedés, de van, aki komolyan beteg és megoldja a problémáit az anyatej. s eleve az neki a legjobb).

2018. márc. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!