Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusoknak milyen...

Vegetáriánusoknak milyen vitaminokat kell szedniük? Vagy miket kell feltétlenül pótolni?

Figyelt kérdés
A húsevésre nem állok vissza, egyszerűen nem bírom elviselni még a szagát se, de úgy érzem, kellenének valamilyen vitaminok, bár a vérképem szerint nincs vashiányom pl
2018. ápr. 5. 13:00
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
55%
Semmilyet.
2018. ápr. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
73%
Akkor már tudod, hogy vas neked nem kell. Kellhet cink, b12, folsav és telen a D vitamin. De B komplexet nyugodtan szedhetsz az senkinek nem árt. Nekem pl. most épp A vitamin hiányom van. 22 éve vagyok vegetárianus eddig sosem volt.
2018. ápr. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Te milyen formában veszed ezeket és hol?
2018. ápr. 5. 14:20
 4/26 anonim ***** válasza:
46%
A hús amúgyis egészségtelen (és egy gyilkos ipar támogatása), szóval légy büszke magadra, hogy elhagytad. Vitaminokra mindenkinek szüksége van, ezeket gyümölcsökből, zöldségekből is megszerezheted. Persze vannak jó vegán/vegetáriánus étrendkiegészítők is. Ha tanácstalan vagy, hogy milyet vegyél, vezess étkezési naplót (erre egy tökéletes módszer a [link] ahol láthatod, miből viszel be keveset) és utána válassz.
2018. ápr. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
29%
#4 Jajj, ilyeneket ne írj, hogy egészségtelen! Mindjárt jon a sok húszabalo és elküldenek a francba!
2018. ápr. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Ha jó a vérképed,mit görcsölsz? Én szedek néha kampány szerűen b12 vitamint, és mivel edzek, naponta veszek be kalcium-magnézium tablettát és c vitamint. Ezeket még húsevő koromban is szedtem télen és kemény edzésnél. A dm-ben veszem azt ami olcsó. Az omega3-at pedig őrölt lenmagból pótolom, naponta egy evőkanállal.
2018. ápr. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Mert fáradékony vagyok, ezért is voltam vérvételen... De természetesen semmit nem tálaltak. Vagy ez valami kamaszkori cucc lehet? (Több, mint egy éve tart) Mert nagyon régóta vega vagyok, és talán most jön ki valami hiány
2018. ápr. 5. 21:08
 8/26 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak tavaszi fáradtság. Nem kell rosszra gondolni rögtön.
2018. ápr. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Nézd, az egyetlen tápanyag amit a húsból beviszel a fehérje. De ez a növényekben is megvan, ha normálisan eszel(hüvelyesek és gabonák). Sőt, ha nem vegán vagy, akkor a tejtermékekben, tojásban is.

A vitaminokból, ásványi anyagokból bárkinek lehet hiány a szervezetében, nekem pl egyszer volt vashiányom, de még húsevő koromban.

Ha aggódsz emiatt, szedhetsz vitamin komplexet vagy megihatsz egy adag humer-r folyadékot amiben mindenféle ásványi anyag és nyomelem megtalálható. De a legjobb, ha odafigyelsz, hogy sok zöldséget és gyümölcsöt egyél nyersen (mert a vitaminok nagy része nem hőálló)és ha sportolsz is valamit.

Ez lehet tavaszi fáradtság vagy ahogy írtad a kamasz kor is.

2018. ápr. 6. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Esetleg több kalóriára is lehet szükséged, vagy az is okozhat fáradtságot, ha nem megfelelő arányban viszed be a dolgokat (általában a túl sok olajos étel (sajt, bő olajban sült dolgok, vaj/Margarin, túl sok "gyorskaja" okozza) , bár van, aki mást nem bír). B12-t vagy b komplexen szedni okos dolog, illetve télen elvileg mindenkinek kell a d vitamin. A dm árul vegán vitamin komplexet, én néha azt szedem. De a vegetáriánus étkezés minden különösebb erőfeszítés nélkül lehet teljes értékű önmagában is (ha nem csak feldolgozott ételeken élsz, hanem van zöldség-gyümölcs is). A vegánhoz már egy picike gyakorlás nem árt, de az is megoldható. a Cronometer.com tényleg szuper (asztali gépről ingyenes).
2018. ápr. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!