Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogyan csökkentsem a hús és...

Hogyan csökkentsem a hús és egyébb állati eredetű zsiradék fogyasztását?

Figyelt kérdés

Sajnos elég magas a koleszterin szintem és nem érzem magam valami nagyon egészségesnek.

Szeretnék az étrendemben egy két "vega" napot beiktatni. Úgy érzem erre lenne szüksége a szervezetemnek, ugyanis túl sok nehéz és zsíros ételt fogyasztok. Hiába próbálom egészségesebben elkészíteni a húsos ételeimet sajnos sokszor érzem azt, hogy nehéz őket megemésztenem.

Hogyan fogjak hozzá?

Tudnátok esetleg tanácsokat adni, esetleg recepteket is mondanátok? :)

Hogyan állítsak össze egy pár napi vega étrendet?



2018. ápr. 22. 01:38
 1/8 anonim ***** válasza:
10%

Ha kizárólag egészség miatt akarod csinálni, akkor ki kell, hogy ábrándítsalak, de a koleszterin az nem káros.

Hamazaki professzor pedig arra követleztetésre jutott miután több pácienst megvizsgált Japánban, hogy azok akiknek magasabb a koleszterinszintje azok egészségesebbek és tovább élnek. A szervezet a koleszterintszintet védekezésképpen emeli meg. Vagyis a magas koleszterin szint okozat nem pedig ok.


[link]

2018. ápr. 22. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Csak épp nem mindegy, milyen chol magas, első.
2018. ápr. 22. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%
Mondjuk mi lenne ha csak csökentenél az adagokon? Ha nehezen emészted meg akkor sokat ettél :)
2018. ápr. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

Rengeteg olyan étel van, amibe nem kell hús.


Sok saláta van, ami ilyen, NEM ecetben úszó pár zöldség kategória, hanem többféle zöldség, sajt, tojás, tészta, rizs, krumpli meg valami öntet - ezek kimondottan alkalmasak húsmentes étrendbe.

Emellett a hús helyett majdnem mindenhol lehet piritott zäödségféléket tenni a tányérra.

A hagyományos fözelékekhez is vannak húsmentes feltétek.


De ha részletezed, hogy mit értesz a "próbálom egészségesebben elkészíteni" alatt, akkor többet lehet segíteni, mert nem biztos, hogy jó a módszered.


Emellett ha nehezen tudod megemészteni az ételeket, akkor vagy valamit nem bír a szervezeted, vagy túl nagy adagokat eszek egyszerre.

2018. ápr. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

Egyszerűen hagyd el ezeket, és egyél helyette más ételeket.


Nálunk pl.ilyesmik voltak mostanában:

gombapöri tojásmentes nokedlivel, mellé saláta, savanyú

indiai zöldséges curry kókusztejjel, barna rizzsel

ratatouille paprikaszószban, rukkolasaláta és kenyér körettel

szezámmagos bundában sült füstölt tofu párolt spárgával, rizzsel

kukoricás cukkinikrémleves

avokádókrémes töltött héjában sült burgonyacsónakok, vegyes saláta, növényi tejszínes öntet.

Árpagyöngyös erdei gombás-spenótos "rizottó"

babos-napraforgómagos vegán burger, teljes kiőrlésű zsemléből, házi krumplival


A koleszterinszint csökkentése érdekében fontosak a növényi zsiradékok: egyél sok olajos magvat, használj növényi olajat. Ne süss olajban, csak 1-1 kanállal használj. Vaj helyett kenj pl. mandulakrémet a szendvicsbe vagy éppen hummuszt, avokádókrémet (ez kifejezetten jó omega zsírsavak szempontjából), padlizsánkrémet!

A sajtot, felvágottakat mellőzd - ezek nem csak tele vannak zsiradékkal, de sok transzzsírt is tartalmaznak.


Tejszín helyett fogyassz rizs vagy zabtejszínt, kókusztejet.


A saláta számomra azért fontos a legtöbb főétel mellé, mert rengeteg antioxidánst, rostot, vitamint tartalmaz, sok nyers zöldséget teszek bele és egy maréknyi olajos maggal szórom meg. Így telítetlen és omega zsírsavakban is gazdag, és 3-4g fehérjét is tartalmaz így egy könnyű saláta.


U.i.: személyes véleményem szerint napi 2 zsiradékmentes nappal kb. semmi nem fog változni, legalább fele-fele arány kellene. Ha már most "túl magas" a koleszterinszintet, heti 2 nappal max. 20%-os csökkenést tudsz elérni, s azt is csak akkor, ha nagyon szigorúan betartod.

2018. ápr. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
26%

Rengeteg jó kis vega blog van, szerintem nem nehéz új recepteket találnod.


Csak mert valaki vega, még ehet rengeteg állati zsiradékot, úgyhogy azokra a hozzávalókra vigyázz, ha neked valamiért nem szimpatikusak, pl. érzed, hogy neked ez nem jó. Valószínűleg nem kell elhagynod az állati zsírt, elég csökkenteni. Zsírban szegényebb vega étrendet még könnyebben is találsz, mint zsírdúsakat, ha pedig biztosra akarsz menni az állati zsírt tekintve, ehetsz növényi ételeket, azok közt is rengeteg igen jó van, én magam is szoktam szemezgetni vegán blogokról, pedig én sok állati terméket és zsírt eszem. De a vegán konyha nagyon változatos és vonzó.

2018. ápr. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az ötleteket :)


#5 Én is azon gondolkodtam, hogy a heti kajáim felét "vegalizálom"

Ill. köszönöm a tippeket és a menüsort :)


#6 Tudnál ilyen blogokat mondani? 1-2vel is már kitudnál segíteni.

2018. ápr. 22. 20:45
 8/8 anonim ***** válasza:
59%

Bárhogy készíted el a húst, igyis-úgyis nehezen emésztészthető. Rengeteg szuper vega/vegán étel van. Én mióta nem eszek húst, sokkal jobb az emésztésem, tényleg. Annyira jó:) én pl ezeket ettem mostanában:

•vegan Mac'n'cheese ( [link] )

•vegán rántott brokkoli, fűszeres tepsis krumplival ( [link] )

•húsmentes vegán mirelit pizza (Lidl-ben vettem)

•zabpelyhes zöldségfasírt ( [link] )

• mustáros-szójaszószos-rozmaringos tepsis krumpli, grillezett padlizsánnal és tepsis kakukkfüves céklával, veganézes mustáros petrezselymes uborkasalátával

•erdeigyümölcsös banánfagyi

Most így hirtelen ennyi jutott eszembe. Ha bármilyen kérdésed van, írj nyugodtan, szívesen válaszolok:)

2018. ápr. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!