Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegán lettem, de mostanában...

ToBeOrNotToBe kérdése:

Vegán lettem, de mostanában folyamatosan enni akarok annak ellenére, hogy nem vagyok éhes. Miért van ez, mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés

Most váltottam vegetáriánusról vegán étrendre, eddig minden kiválóan alakult, de mostanában folyamatos ételre vágyom. Alig bírom ki, hogy ne kapjak be valamit, valahányszor a konyha közelében járok, pedig teljesen jóllakottnak érzem magam. És leginkább csoki, mogyorókrém meg csupa egészségtelen dolgot kívánok meg.Néha már érzem, hogy termelődik a nyál a számban xd. Olvastam ezt-azt róla, hogy okozhatja vitaminhiány meg ilyenek, de nem igazán jöttem rá az okára.

16/L



2018. máj. 16. 15:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Talán ha leírnád, hogyan ettél eddig s hogyan most...


Lehet, hogy csak hiányzik, amit elhagytál s ezért van (inkább lelki ok) s lehet, hogy nem jó az étrended és fizikai okok is vannak.

2018. máj. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
53%
Lehet, hogy minőségi éhezés, a tejben, tojásban sajtban stb.-ben rengeteg olyan anyag van amire szüksége van a szervezetnek, és ágy vegetáriánus megkapja, de egy vegán már nem
2018. máj. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Idáig lakto-vegetáriánus voltam egész életemben, a különbség csupán annyi, hogy elhagyok mindennemű tejterméketmeg jobb kenyeret eszem Magamnak főzök általában rizst/csicseriborsót/gabonákat/hüvelyeseket és/vagy zöldséget
2018. máj. 16. 15:33
 4/13 A kérdező kommentje:
Lelki okra nem gyanakodom.
2018. máj. 16. 15:35
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Számold ki a makrókat az étrendedben, mert lehet, hogy ott van valami gond.
2018. máj. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Liz* válasza:
70%
Az én véleményem, a szervezet tudja hogy kell jelezni, ha valamilyen tápanyagból hiány van. Ha hirtelen váltottál, akkor valószínű ez az oka annak, miért vagy kívánós, hiszen egy csomó jó minőségű tápanyagot is megvontál a szervezetedtől, ami eddig megvolt. Senki életvitelébe nem akarok beleszólni, de 16 éves korban a szervezet még jócskán fejlődik és nem feltétlenül tesznek jót ilyen változások. Ha ragaszkodsz hozzá szerintem inkább térj vissza sima vegára, de ez csak egy vélemény.
2018. máj. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%
Aztán az esszenciális aminosavakkal, hogy állsz?
2018. máj. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%
Való igaz, akár a makrókkal is lehet gond. Lehet, hogy a tejtermékekkel és a tojással bevittél egy kupac zsírt, ami most kiesett és úgy laksz jól, hogy kevés a kalória, akár mert az étel térfogata nagyobb. Ez persze csak egy lehetőség, lehet, hogy nem ez történt s nem is mindenkinek számít jóllakás szempontjából az étel térfogata vagy zsírtartalma. De sokaknak igen.
2018. máj. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Az esszenciális aminosavakról ezt gondolom: [link]
2018. máj. 16. 20:16
 10/13 A kérdező kommentje:
A makróknak még utánanézek. Utolsó válaszoló, igen talán még ez a legvalószínűbb. Egyelőre nem tervezek étrendet váltani, de értem, hogy mi a hátulütője, azonban még tájékozódok inkább, hogyan oldható meg a szitu.
2018. máj. 16. 20:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!