Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetarianusok, akik erzelmi...

Vegetarianusok, akik erzelmi alapon vegak, mi valasztja el az allatot a novenyektol?

Figyelt kérdés

Gondolok arra peldaul hogy egy fa az eloleny (lelegzik, taplalekot vesz fel, anyagcsereje van), es ha kivagjak akkor az ellen meg tiltakozni is szoktak. Tehat minden noveny tekintheto elolenynek, mert hogy az is. Ha a foldon nem lennenek emberek csak novenyek es az idegenek idelatogatnak azt mondanak hogy itt van elet (mert a noveny is elet, sejtekbol all).


Ha egy faba belevagsz, akkor seb lesz rajta, amibol idovel gyanta fog kifolyni belole, ami a fa "verenek" tekintheto.


Szoval minden noveny eloleny es ti megeszitek, elpusztitjatok a paradicsomot, paprikat, narancsot, banant, stb. ez nem fajdalmas nektek?


2018. máj. 24. 20:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%

Általános iskolás biológia. A növények nem képesek a fájdalom érzésére mivel nincs idegrendszerük.


Érzékelni tudják hogy valaki kárt tesz bennük de ennyi. Nincs túlélési ösztön, fájdalom érzet, szenvedés.


Míg az állatok érző lények akik olyan komplex érzelmekre képesek mint az öröm, szomorúság, gyász, magány/hiányérzet, izgalom, félelem, kíváncsiság stb. Ezenkívül pedig családi ill szociális egységeket építenek, gondoskodnak egymásról es rendelkeznek túlélési ösztönnel.

2018. máj. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
20%

Én még az állatok között is különbségek teszek. Egészen más kell ahhoz, hogy megegyek egy halat, egy disznót vagy egy kutyát (ez nekem eléggé egyforma, mindkettő hasonlóan játékos, társas, intelligens állat. bár van kutya, amelyik nem annyira intelligens) vagy egy embert. Olyan nagy különbséget nem érzek köztük, de azért van.

A kukacokat a cseresznyében fel se veszem, pedig az is állat.

A növények és az állatok között viszont még sokkal nagyobb különbség van. Igen, előlények. Én meg önző és nem akarok éhenhalni. De mivel eszem tojást és kevés tejterméket, támogatom az állatok megölését is, persze a növényi ételhez is sok-sok állat halála tapad...


Mégis mit vársz? Hogy aki tekintettel van az állatokra s nem akarja a tömeges leölésüket és kínzásukat, az nem hiteles, amíg nem él olyan növényi étrenden, amihez nem kell elpusztítani a növényt? Az nem lenne egészséges ám, azt hiszem, pedig rengeteg ételt magában foglal ez a csoport is.


Pont a gyümölcsöket írtad, amikhez NEM pusztítjuk el a növényt. Miért lenne fájdalmas, hogy leveszem a gyümölcsöt a fáról, hm? Ha nem banán, hanem a saját meggyem, akkor még a szállítójármű sem üt el borzokat és a permetszer sem pusztít el sok-sok ízeltlábút, mert én nem permetezek a kertemben.


A vegák NEM azt fogadták meg, hogy nem ártanak semmilyen élőlénynek. Az lehetetlen.

2018. máj. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Oké, hogy élőlények a növények is, de azok újranőnek, nem gyökerestül pusztítják el, hogy azt fogyaszthassuk, míg egy állatnak nem csak levágják a combját, ami majd visszanő.
2018. máj. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Egy allat is szaporodik, mindig van helyette uj allat amit megehetunk.
2018. máj. 24. 21:56
 5/22 anonim ***** válasza:
90%
Az ok hogy az állat is szaporodik de állatoknak van központi idegrendszerük és éreznek fájdalmat. Téma lezárva...
2018. máj. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
37%

#3: Van, aminek a gyökerét esszük vagy nem, de a növény elpusztul... De ez már csak ilyen. Aki el akarja venni tőlem a karfiolt, a répát vagy a hagymát, az bátor ember vagy nem tudja, mibe kezdett.

Csíraevéskor szoktam arra gondolni, hogy tömegesen nyelem a növénycsecsemőket... Ma pedig füvet nyírtam, ami a túl empatikus lelkemnek kicsit nehéz, el is gondolkodtam az életen, ami kegyetlen eme bolygón.

Szerencsére széplélek nem vagyok, úgyhogy nem próbálom magam lehetetlen helyzetbe hozni élőlényszeretetből.

2018. máj. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Oke, tehat ha egy lovessel teritenek le egy szarvasmarhat ami 1mp-se szenved mert rogton meghal azonnal, fajdalmat sem erez, akkor azt megeszed?
2018. máj. 24. 22:31
 8/22 anonim ***** válasza:
61%

Irtam privátban is. Nem! Az állatok mindennemű kihasználását, tehát a fogságban tartást, mesterséges megtermékenyítést, tej/tojás elvételét, utódok erőszakos elválasztását ès az állatok BÁRMILYENNEMŰ bántalmazását vagy leölését elítéljük mi vegánok és ez ellen küzdünk. A veganizmus egy állatjogi mozgalom.


Abban hiszünk, hogy az állatok nem értünk vannak, nem tárgyak vagy termékek vagy tulajdonok, hanem önálló, érző lények akiknek joguk van rendelkezni a saját életükkel, testükkel.

2018. máj. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

3. válaszoló vagyok, beismerem, a gyökérfélékre nem gondoltam, de a növények többségét nem kell kiirtani, csak egy kis hányadát, míg a fogyasztandó állatokat egytől egyig megölik. Attól még, hogy egy állatot is lehet pótolni, folyton tenyésztik, azok mind ugyan arra a sorsra jutnak.

Egyébként volt egy álmom (ekkor még húsevő voltam), amiben meg kellett volna egy állatot nyúznom, de egyszerűen nem ment még ott sem, csak belenéztem az állat szemébe, és úgy éreztem, ezt nem tehetem. Tudjátok, szokták mondani, hogy "a szem a lélek tükre", na a növényeknek szeme sincs, amibe ha belenézek megsajnálom. Visszatérve az álomhoz, felébredtem, és onnantól kezdve nem ment a húsevés.

2018. máj. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

"az állatok mindennemű kihasználását, tehát a fogságban tartást, mesterséges megtermékenyítést, "



Mar bocs, de vannak szabadon farmon nevelt tyukok is, kivancsi volnek milyen kifogast talalsz ki hogy annak a tojasat NE EDD MEG!!

2018. máj. 24. 22:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!