Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért csinálja ezt sok vegetár...

Miért csinálja ezt sok vegetáriánus/vega szülő?

Figyelt kérdés

Van az ismeretségi körömben pár szülő, akik nem adnak a gyereknek azért húst/állati fehérjét, mert ők szülőként sem esznek ilyeneket.

Azzal még nem is lenne gond, hogy a szülők vegetáriánusok/vegák, de miért nem veszik figyelembe azt, hogy a gyereknek szüksége van állati eredetű fehérjére a fejlődéshez?

Egy felnőtt már teljesen más tészta, hiszen saját akaratból dönti el, hogy mit eszik, és mit nem. De egy kisgyereknél nem így van! Azt eszi, amit a szájába raknak. Nyilván ha nagyobb lesz a gyerek, majd ő eldönti, hogy szeretne-e továbbra is húst enni, vagy a szülei példáját követve vegetáriánus/vega lesz.

Engem fel tud háborítani az, hogy elvek miatt nem adják meg a gyereknek a szükséges tápanyagokat, és hiába esznek pl. hüvelyeseket, magokat, ezekben nincs annyi fehérje és vas, mint a húsban ( a vastabletta meg kisgyerekeknél egyértelműen nem opció).

Szerintem ez hatalmas önzőség a gyerekkel szemben,arról nem is beszélve, hogy ezáltal egészségügyi kockázatoknak teszik ki őket.


Ti mit gondoltok erről?



2018. jún. 14. 13:02
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Én mindenevő vagyok, de WHO által elfogadott tény, hogy nem, nincs szükség állati eredetű fehérjére sem terhesen, sem kisgyerekeknek, ha a vegán táplálkozás teljes értékű, és nem, nem arról szól, hogy +esznek hüvelyeseket".


Nincs egészségügyi kockázata, a megfelelő, WHO által kiadott tanulmányokban nézhetsz ennek utána.


Ez egy orvosi tény.


Így azt kell mondjam, hogy a te érvelési hibád: szalmabáb.

2018. jún. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

Akkor 5476163854578981. alkalommal is:


- Semmilyen életkorban nincsen szükség "állati fehérjére".

11 esszenciális aminosavra van szükség, és mindegyik megtalálható a növényekben: lizin, metionin, fenil alanin, triptofán, valin, tirozin, cisztin, hisztidin, izoleucin, leucin, treonin.


A hem-vas pedig bizonyítottan karcinogén, milyen gonoszak azok a szülők, hogy megkímélik ettől a gyereket.


Másik pedig: a húsevő szülő ugyanúgy ráerőszakolja az étrendjét a gyerekre, mert egy 0-5 éves gyerek nem tud autonóm döntést hozni.

2018. jún. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%

Ez nehez kerdes, mert egyreszt mindenkinek joga van sajat meggyozodese szerint a legjobbat adni a gyerekenek, masreszt viszont mindenkinek kotelessege megfeleloen taplalni a gyermeket. Neha ez a ket dolog nem talalkozik. Sokan egyebkent tudatosan potoljak novenyi feherjekkel az allati feherjet. Es aki szerint az allati eredetu elelmiszerek mergezik az emberi szervezetet, azok nyilvan nem fognak allati etedetu etelt adni a gyermekeiknek.

(Off: szerintem te a vegánokra gondolsz, a vega az sima vegetarianust jelent. A vegánok semmilyen allati eredetu dolgot nem fogyasztanak, tejtermeket, tojast, mezet. Meg ezzel keszult kozmetikumokat sem (pl. kecsketejes szappan, mezes tusfurdo) hasznalnak. Sot, olyanok is vannak, akik gyapju pulcsit, bor cipot sem hordanak.)

2018. jún. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem te egy unatkozó tini troll vagy. El nem tudom képzelni, hogy egy gyermektelen ember otthon ül, és azon háborog magában, hogy más mivel eteti a gyerekét. Te bizony csak egy vega-húsevő vitát akarsz itt kirobbantani, miközben hátradőlve dörzsölöd a ... tenyeredet.
2018. jún. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%

NINCS szükség állati eredetű fehérjére.


Én már 10 éve nem eszem húst egyáltalán, mégis köszi, a vérképem és az egyéb tápanyagok mind rendben vannak.

2018. jún. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

Nincs szükség állati fehérjére. Nincs benne annyi fehérje? Dehogynem, csak eleget kell belőle enni. Ugyanez a vassal (még ha igaz is, hogy picit rosszabbul szívódik fel a növényi, bár ez attól függ, eszünk többet és kész).


Mindenképpen "rákényszerítünk" a gyerekre valami étrendet (amíg meg nem tudja mondani, hogy mit akar), rám pl. a húst "kényszerítették" és azt utáltam. Soká jöttem rá, hogy végülis nem kell kötelességszerűen megennem (nem volt rossz, csak sokszor. minden héten. isteni szerencse, hogy nem mindennap, bár akkor már gyerekként vega lettem volna)...


Néha eltűnődöm, miket vezetek majd be a gyermekemnél, valószínűleg megismertetek vele kb. minden normálisabb dolgot. Alapból nem eszem laktózt és glutént sem :) Cukrot persze nem adok neki szinte soha, akkor is mézet, az aztán tényleg semmire nem jó...

Még húst is ehet évi párszor, mert az apja megcsinálja neki is. Ez így teljesen OK, jó étrendje lesz, nincs ezzel semmi baj. Bárcsak én is jó étrenden lettem volna kicsiként, bár nem panaszkodom, csak nyögöm a régi rossz szokásokat.

2018. jún. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
31%

Most eltekintve attól, hogy - ahogy az elözö válaszolók már írták - állati eredetü élelmiszerekre nincs szüksége az embernek, aki meggyözödésböl vegetáriánus/vegán, az nem TUDJA megtenni, hogy a gyerekét ilyennel etesse.


Képzeld el, ha neked kellene a gyerekedet (vagy magadat) emberhússal etetni, mert valaki szerint az szükséges, akkor meg tudnád tenni? Nem hiszem, mert ez az alapvetö elkölcsi érzékeddel ellenkezö dolog lenne.


Aki vega/vegán, az az állati eredetü élelmiszerekkel van így, és ebböl következöen kizárt, hogy ilyennel etesse a gyerekét.


Egyébként azt azért szivesen emgtudnám, hogy ezt mire alapozod: "a vastabletta meg kisgyerekeknél egyértelműen nem opció"??? Ugyanis a gyereknek semmi baja sem lenne a vastablettától. Másrészt meg vasat a szervezet föleg NEM a húsokból szerzi be, hanem növényekböl, szóval emiatt végképp fölösleges a hús fogyasztása.

A hüvelyesek, olajos magvak meg böven tartalmaznak elegendö fehérjét, a húsevök nagy része meg éppen azért nem egészséges, mert a szükséges fehérjemennyiség többszörösét fogyasztják rendszeresen, ami kimondottan ártalmas az egészségre nézve!

2018. jún. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%

* Béka Kék


Szerintem nem biztos, hogy troll. Ha megnézed akár ezt, akár a gyereknevelés kategóriát, nagyon sok "vega-húsevő háború" van ott.

Sokan nem trollkodnak, hanem tényleg azt hiszik, hogy állati eredetű cuccok nélkül nem lehet egészségesen élni.

Én már helyettük is unom, de nem biztos, hogy mindenki rosszindulatból vagy unalomból teszi fel ilyen kérdést.

2018. jún. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%

Egyrészt azért mert már számos kutatás bizonyította hogy a vegán étrend nem csak minden életkorban megfelelő egészséget biztosít de rengeteg betegség (rák, szív és érrendszeri problémák magas vérnyomás érelmeszesedés vesekő májbetegségek diabétesz stb) arányát akár 60%-al is csökkenti tehát kifejezetten jobb egészséget biztosít az ember számára.


Másrészt sok szülőnek fontos a környezettudatosság ilyen szempontból szinten alapvető a veganizmus hiszen az állattartás a vilag leginkább környezetszennyező iparága, az üvegházhatású gázok több mint 40%-áért az esőerdők kiirtásáért és rengeteg állatfaj eltűnéséért felelős. Van akiknek fontos hogy megtanítsák a gyermeküknek hogyan teremtsenek egy jobb fenntartható jövőt.


Emellett az állatok szeretete védelme es tisztelete sem utolsó szempont: aki hisz abban hogy egyetlen állat sem er kevesebbet másnál es egyetlen állat sem tulajdona vagy tápláléka az embernek hanem önálló élőlény akinek joga van a szabadságához az biztos nem fog állati termékeket adni a gyermekének es arra nevelni hogy az állatokat kínozni es kihasználni rendben van...

2018. jún. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
36%

Ui. a vas legjobb forrása a növényi táplálék hiszen a WHO álláspontja szerint az állati hem vas rákkeltő.


Mindemellett a hüvelyesek komplett fehérjeforrások illetve a sargaborso pl 6gal több fehérjét tartalmaz mint a csirkemell de meg a csicseriborsó is többet. Még a mogyoró meg a mandula is majdnem ugyanannyit tartalmaznak mint mondjuk a csirkecomb. A gabonák szintén. A szejtán azaz búzasikér pedig 3x annyit is akár 75grammot. Ami egy felnőtt aktív sportoló napi adagja...

2018. jún. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!