Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegán kennivalókat, szendvicsb...

Vegán kennivalókat, szendvicsbe való zöldségkrémeket keresnék (? )

Figyelt kérdés

Kezdö vegánként olyan, otthon elkészíthetö "kennivaló" recepteket keresek, amik nem tartalmaznak különös összetevöket (azaz minden kis üzletben is kaphatóak), és nincs bennük szója.


A neten elég soakt keregéltem, de vagy rengeteg összetevö kell hozzá, vagy olyasmi ,amit nehéz beszerezni, vagy drága.


Mivel én egyedül enném ezeket és nem vagyok nagy étvágyú, ezért olyanoknak örülnék, amit vagy lehet kis adagban is készíteni, vagy valami módon tárolható pár napig - egy hétig minöségromlás nélkül.


Elöre köszönök minden segítséget!



2018. jún. 16. 14:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%

Humusz: csicseriborsó + szezámmagpaszta

Padlizsánkrém

Zakuszka

stb

Ezekre egy csomó receptet is találsz, ha körülnézel.

2018. jún. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi, ezeket megtaláltam már, de még többfélét sezretnék és inkább olyasmikre gondoltam, amiben a zöldségfélék nyersen vannak (bocs, ezt nem írtam a kérdésbe...)
2018. jún. 16. 15:21
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Szia, vegán körözött recept (én még nem készítettem el, de már megvan hozzá a köles : [link]


Hummust pár napja csináltam először, nagyon egyszerű, és sokkal olcsóbb, mint a bolti!

De van még babkrém, borsó krém, cukkinikrém,

pástétom pirított magvakból: [link]


sültpaprikakrém

2018. jún. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
hármas vagyok, ha nyers recept érdekel, úgy keress rá, hogy nyers vegán krém
2018. jún. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat, megpróbálok így keresni valamiket!
2018. jún. 16. 15:45
 6/13 anonim ***** válasza:
Szezamkrem, nagyon szeretem, főleg retek vagy zsazsa csiraval.
2018. jún. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

Nyers zöldség kevés vízzel turmixolva, vagy több vízzel és leszűröd, hozzá szezámliszt vagy ha ez nehezem beszerezhető, akkor napraforgómag, ha híg, hozzá olvasztott kókuszolaj, vagy krumplipürépor. Arányokat nem tudok, próbálkozni kell.

Dm ben kapható kölespéppor is jó alapanyag, főzés nélkül sűrít. Fűszerezzél bátran, zöldfűszerekkel, a majoranna pl megtévesztésig jó májas ízt ad.

A sörélesztőpehely is nagyon hasznos alapanyag, drágának tűnik, de kevés kell belőle sajtos ízt ad és tele van b vitaminnal és fehérjével.

és darált mákot is szinte bármibe lehet tenni, tele van kalciummal.

2018. jún. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Élesztőpástétom


Hozzávalók:

15 dkg zab-, rozs- vagy búzapehely

5-7 dkg friss élesztő

1 nagy fej hagyma

olaj, bors, só

majoranna

petrezselyemzöld

víz


Elkészítés:

A kockákra vágott hagymát olajban megpárolom. Megborsozom, hozzámorzsolom a friss élesztőt, beleteszem a pelyhet, felöntöm a megfelelő mennyiségű vízzel. Sózom, morzsolt majoránnával fűszerezem. Pástétom-sűrűségűre főzöm (kb. 12-15 perc). A végén, ha kell, utánízesítem sóval, és frissen vágott petrezselyemlevelet szórok bele.

2018. jún. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Google.
2018. jún. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kovács Tímea Eszter:

Megkérnélek, hogy kezdd el a google-ban a keresést és akkor rájössz, hogy gyakorlatilag majdnem minden találat NEM vegán, hiába adod be címszóként, hanem van benne tejtermék, tojás söt sokszor hús vagy húskészítmény is.


Emellett a kérdésemben írtam pár dolgot, ami még beszükíti a lehetöségeket, szóval még kevesebb az, ami használható.


Itt meg a már tapasztaltabb vegánok segitségét kértem, mert ök ismernek jó, használható recepteket illetve megfelelö oldalakat.


Ha te csak ennyit tudsz, hogy beírod a google szót, akkor jobb lenne, ha máshol élnéd ki magad, mert a válaszod segít semmit.

2018. jún. 17. 16:22
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!