Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mivel helyettesítsem a sajtot?

Mivel helyettesítsem a sajtot?

Figyelt kérdés
Szeretném vendégül látni egy barátomat, aki tejfehérje-érzékeny (kazein, nem laktóz). Imádja a lasagne-t, de mióta kiderült, hogy érzékeny, nem evett, így gondoltam meglepem. A besamel-mártás helyettesíthető margarinnal és növényi tejből készítve, de szeretnék valamit, ami rápirul a tetejére. Milyen termékek vannak, amik egyszerű szupermarketben beszerezhetőek?

2018. júl. 9. 23:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Vannak növényi sajtok is.
2018. júl. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

... már mindenütt.

(elküldtem véletlenül)

2018. júl. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ma épp a tescoban néztem végig a sajtpultot és a sajtos hűtőket, de csak laktózmentes sajtot találtam, vagy Csízió sajtot, ezekben van tejfehérje...:(
2018. júl. 9. 23:45
 4/12 anonim ***** válasza:
18%
Lehet hülyeség, de a tojás nem pirul rá? Azért nézz utána, hogy tojást fogyaszthat-e
2018. júl. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
A vegán sajtok/tejek általában külön polcon vannak és nem a sima sajt mellett.
2018. júl. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

Ami optikailag meg valamennyire ízben is hasonló jellegü, az a nyers reszelt krumpli.

Amikor a besamel más megszilárdult - félig megsült -, akkor szórj rá a reszel durvábbik fokozatán - "tökreszelö" - lereszelt krumplit. Ez szépen megpirul a tetején, ropogós lesz és valamennyire az íze is emlékeztet a sajtra.

2018. júl. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
A sajtra semmi nem hasonlít, sajna. De egyeseknek ízlik a növényi nemsajt is, bioboltban mindig látok Violife-ot. Ennél jobb ötletem nincs, s ez bizonyára rendesen rápirul, egy ízes lasagnán könnyen lehet, hogy megteszi. Kivéve, ha a barát szerette az ízes sajtokat a lasagna tetején, mert akkor csalódás is lehet. Azért szerintem finom tud lenni úgy is, csak csodát ne várjunk tőle, főleg, hogy a besamel sem besamel, egészen más ízű dolgokból készül. Amitől még lehet finom, csak más. Drukkolok, hogy sikeres legyen az akció! S persze hogy találj növényi nemsajtot, szupermarketben még nem láttam, de nem is kerestem, az a helyzet.
2018. júl. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a violife sajtot próbáltam, hát nem az igazi,sőt förtelem az ételek tetejére, viszont melegszendvicsbe kiváló.

Próbáltam már a tofut szétmorzsolva kicsi növényi tejbe, idáig ez a legjobb szerintem.

Lasagne tetejére nem is igazán kell a növényi sajt, ha meglocsolod besamellel úgy is tökéletes lesz.

2018. júl. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%

A violife szerintem is nagyon szar.... a nature&moi egy fokkal jobb.

A házi kesusajt nagyon jó ha van időd készíteni!

2018. júl. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
41%
A vegánsajt nem olvad meg sajnos.
2018. júl. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!