Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogy csinálnátok?

Hogy csinálnátok?

Figyelt kérdés
Vegánokhoz szól elsősorban a kérdésem. Ha valaki megkérdezi hogy miért vagytok vegánok, akkor mit mondotok? Én mindig alig tudok belekezdeni, mert annyi oka van hogy lehetetlen nekem ezt összefoglalni pár mondatban, és egy rendes "kiselőadást" tartani. Főleg hogy a legtöbb ember abban a tévhitben él hogy hús nélkül nincs élet. Én leginkább a nagyüzemi állattartás miatt lettem az, de ezek után meg jönnének azok a bullshitek hogy "az ember húsevő" "az állatok azért vannak" stb. Ti hogy válaszolnátok erre pár mondatban?

2018. júl. 9. 23:42
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
mondtok* bocsi, késő van már 😂
2018. júl. 9. 23:43
 2/11 anonim válasza:
65%
Nem kell magyarázkodnod azért, mert te így döntöttél. Vegán vagy és kész neked ez a táplálkozás “jön be”. Attól,hogy az ember húsevő még választhatja ezt az életmódot. Ezt találod jónak és ennyi,mindenki saját maga dönti el, hogyan éli az életét.
2018. júl. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
17%

Hát én egészséges vagyok,nem vegán,de szerintem ha ezt elmondanád egy baráti összejövetelen,mind sírnánk a röhögéstől.

Persze jogod van vegánnak lenni,nem beszélnélek le,de én nem dicsekednék vele.

Kb mint a gyíkember és laposföldhívők. Ameddig nem akarják elhitetni mindenkivel hogy igazuk van,addig nem érdekel mit gondolnak. Viszont ettől függetlenül a tudomány fejlettsége miatt gáznak tartanám és hatalmas ostobaságnak.

2018. júl. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
#2 És melyik részén sírnátok? Nem is szoktam vele "dicsekedni", de csak jogom van felhozni hogyha szóba kerül a téma. Egyébként meg vegánok nem fűzabáló szektatagok, mint ahogy te, és a hozzád hasonlóak gondolják. :) Ha tudnád milyen fincsi antibiotikumokat, tömegnövelő szteroidokat adnak az állatoknak, amit végül te eszel meg, már nem is "sírnátok rajta", ha valaki nem eszik húst.
2018. júl. 10. 00:03
 5/11 anonim ***** válasza:
28%

Kerüld a témát, és nem kell magyarázkodni.

Nincs a homlokodra írva, hogy vegán vagy, tehát erről csak akkor kell beszélned, ha TE akarod, hogy tudják rólad.

Nekem sohasem kellett eddig erről beszélni, fel sem merült bennem az az igény, hogy vitát nyissanak a baráti társaságomban a táplálkozásomról.

Ők elfogadják, hogy én így döntöttem, én pedig tiszteletben tartom az ő döntésüket. Ennyi.

2018. júl. 10. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Én egyszerüen közlöm velük - feltétve, hogy rákérdeznek -, hogy az állati termékektöl (hús, tejtermékek, tojás) rosszul érzem magam, csak növényi kajáknál meg egészséges vagyok. (Ha valakit érdekel, akkor azt is elmondom, hogy orvosilag is igazolt, mivel azóta minden eredmenyem kategóirákkal jobb, mint amít mindenevö voltam.)

Mellesleg a tudmány sosem állított olyat, hogy az ember "húsevö", hanem csak annyit, hogy "mindenevö" - és ez azt jelenti, hogy tud enni növényi és állati eredetü élelmiszereket, nem pedig azt, hogy mindkettö feltétlen kell. Viszont az ember biológiailag föleg növényevö - a rokon élölényeket is figyelembe véve -, és maximum egész kevés állati eredetü étel az, ami még nem árt neki!

2018. júl. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én is azt hoznám fel először, hogy az egészségem miatt tértem át növényi alapú étrendre, mert ez így is van, folyton beteg voltam, mióta áttértem csak egyszer volt egy mandulagyulladásom.

Aztán elmondanám (ha nem elég), hogy környezetvédelmi okokból tartom magam hozzá.

Az állatok védelméről nem is kell szerintem beszélni, azt mindenki tudja, de hát igen, azt mondja sok ember, hogy azért vannak, hogy minket szolgáljanak...

Ha esetleg a tápanyagokkal jönnének, megmondanám, hogy minden megtalálható a növényekben (oké, B12 a kivétel), csak nem mindenben van benne az összes, ezért jobban oda kell figyelnem a táplálkozásra.

2018. júl. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én s zívesen tartok kiselőadást az érdeklődőknek, de alapfokon minek magyarázni?

A teljesen szemellenzősök eleve reménytelenek, másnak pedig legyen elég, hogy úgy eszem, ahogy.

Te legalább vegán vagy (ugye? azért kérdezed a vegánokat), az alapesetben egyszerű (már ha az emberek tudnák, hogy mi a növény és az állat, de eddig sem jutnak el), az én étrendem sokkal bonyolultabb, azt se tudom elmondani, konkrétan hogyan eszem, nemhogy miért. Bár a miért egyszerű: nekem így jó. Pont. Nem tartozik rájuk a komplett etikai, ökológiai, egészségügyi, ízlésbeli s minden egyéb (nem akármivel tudok pl. fogyni, pedig kell) dolgot taglaló lista. Ahhoz érdeklődő közeli ismerős és sok idő kell, hogy végigjárjuk, esetleg megvitassuk a témát. Lenne abból még Peak Oil és apokalipszis is s felerősödnének az általában jól titkolt mizantróp vonásaim.


Az ember nem húsevő, de ezt már igen jól leírták. Mindenevők vagyunk, akik jól elélünk állati étel nélkül is, ha kell s oda tudunk figyelni. Ezzel válaszolhatsz a húsevős dumára, persze meggyőzni úgyse fogsz senkit, ne is reménykedj.

2018. júl. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
"Mert nem bírom megemészteni a húst". Ennyi.
2018. júl. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak az igazat. Állatvédelem, környezetvédelem és a saját egészségem miatt.
2018. júl. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!