Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Az érdekelne hogy a vegák/vegá...

Szarka Dominik kérdése:

Az érdekelne hogy a vegák/vegánok nem gondolnak bele abba hogy a növény is él és érez?

Figyelt kérdés
Mármint értem én hogy egy répa hang nélkül haldoklik de attól még haldoklik nem? Hisz a növények is éreznek és komunikálnak egymással. És mi emberek ugyan úgy kihasználjuk és tenyésztjük a növényeket mint az állatokat. Szerintetek van így értelme a vega/vegán “élet stílusnak”? Nincs bajom a vega/vegán emberekkel de szerintetek nem értelmetlen amit csinálnak? Még egyszer kijelentem nekem nincs bajom ezekkel az emberekkel és magával az élet stílusukkal sem csak egyszerűen nem látom az értelmét.

2018. júl. 18. 21:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Nem az a lényege az életmódnak hogy megszüntesse teljesen az élőlények fájdalmát, hanem hogy minimalizálja.
2018. júl. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
89%
én vega vagyok régóta nem szeretem az állatok szövetét túlságosan egyben van mint a mócsing
2018. júl. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
59%

1. A veganizmus egy állatjogi mozgalom így nem, nem foglalkozunk a növények (nemlétező) érzéseivel

2. Ha szerinted egy kalász búza learatása egyenértékű egy állat leölésével, akkor csak sajnálni tudlak, mert ebben az esetben a te agyi fejlettséged nem haladja meg a kalász búzáét.

3. Ha a növények szenvedését akarod minimalizálni a veganizmus a helyes út, ugyais 1kg hús előállításához 8-12kg gabona kell.

2018. júl. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%
Nem állatvédelem meg hasonlók miatt eszem mininális húst, hanem mert borzasztó gyomorgörcsöket okoz.
2018. júl. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
70%

A fájdalomérzethez agy - központi idegrendszer - kell, ez a növényeknek nincs.

Akkor te füvet sem nyírsz Kérdező? ... vagy csak gyászruhában, zokogva?

2018. júl. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Lili7654 válasza:
39%
Bizonyított hogy a növények is ugyanúgy éreznek attól függetlenül hogy nem sírnak amikor levágod őket. A kérdező szerintem arra akar kilyukadni, hogy semmi értelme vegának/vegánnak lenni, hiszen a növények is éreznek. Akkor inkább éhen halsz, mint hogy az bárkinek is fájjon?
2018. júl. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
68%

#6

Én személy szerint ebben nem hiszek, de elfogadom, hogy vannak akik hisznek benne.

Akkor a fákat sem szabad metszeni, a sövényt nem lehet nyírni, stb. Azért szabjunk már határt az elmebajnak!

2018. júl. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Legegyszerűbb lesz, ha holnaptól elkezdjük egymást enni, mert más már nem marad.

Igaz, hogy hús az is, de az emberekért nem kár!

2018. júl. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%

Mert te belegondolsz és fényevő vagy (mondjuk a lehullott gyümölcsök okésak)? Azt várod, hogy haljunk éhen? Bocs, nem.

Ez nem azt jelenti, hogy sz@runk bele és nem érdekel minket az állatok szenvedése és halála.


Nem értelmetlen. Sok vega azért nem eszik húst, mert utálja. De az ökolábnyom is ott van. Túl sok ember van, sok állati étellel nem lehet őket ellátni. Van, aki egészségi okokból nem eszik húst.

Ne gondold, hogy valami elszállt ok kell a hús elhagyásához, nem mindenkinek az az alfa és az omega ám és alapvetően semmi szükségünk rá...

2018. júl. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat és nem azt állítom hogy ugyan az megölni egy malacot mint le aratni a búzát... Csak érdekelt hogy az állati eredetű ételt nem fogyasztó embereknek mi erről a véleménye.
2018. júl. 19. 04:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!