Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A "húsevők" félnek a vegánoktó...

A "húsevők" félnek a vegánoktól, vagy mi ez a reakció?

Figyelt kérdés

Már nem az első, nem is a második hasonló eset ez.

Egy fórumon szó volt a nagyüzemi állattartásról, valaki odaírta, hogy hát igen, a mai hússzükségletet csak így lehet fedezni. Én odaírtam, hogy nem egészen igaz, a húsSZÜKSÉGLETet, amire élettani szempontból a szervezetünknek szüksége van a tápanyagok miatt, igazából napi pár gramm hússal lehet fedezni, az hogy az emberek nagyrésze minden nap napi 3 húsos fogást eszik, fél kilós hússzeletekkel, egyebekkel, az már csak a modern kor luxusa.

Erre hisztérikusan esett nekem valaki, hogy a szemét vegán meg akarja mondani mindenkinek, hogy mit egyen, én belekötöttem és megszabtam neki hogy mennyi húst ehet, undorító vallási fanatista vagyok, meg korlátolt, meg miattam meg a vegánságom miatt fognak kipusztulni az őserdők, és hasonlók.

A vicc az egészben, hogy nem vagyok vegán, még csak vega se (ha megnézte volna a profilom, elsők között virít ott két házi baconos grillhambi fotója) csak leírtam tényeket, már ez is kicsapja a biztosítékot a "húsevőknél"?

Ráadásul én ezt a csípőből, minden ok nélküli, enyhén személyeskedő, hisztérikus, túlzó letámadási stílust eddig azokon tapasztaltam, akik valamitől féltek.. Az ilyen "húsevők" félnek a vegáktól, vagy mi ez a totális kiakadásuk sokszor? Miért kell ilyen hisztérikusnak lenni?

(Mindenesetre legalább már értem, miért állítják, hogy sok a térítő vegán, miközben én alig-alig találkoztam 1-2-vel: így könnyű, hogy ha egy nemvegán leír pár tényt, akkor egyből ráaggatják, hogy térítő vegán, aztán kész, így tényleg nagyon sokan lehetnek......)


2018. júl. 19. 10:45
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
56%

Egyik az, hogy az emberek általánosítanak, és valóban lehet benne valami, hogy azért támadnak, mert maguk is tudják, hogy rossz szokást űznek, és így védik magukat. Legjobban azon szoktam mosolyogni itt a gyk-n, mikor valaki kiír egy általánosító kérdést, és van valaki aki rögtön kikéri magának. Én is húsevő vagyok, imádom a húst de valóban nem kell szerepelnie minden étkezésben. Olvastam egyszer egy olyan bölcsességet, hogy egy evésre annyi ételt kell enni, ami a két markodban elfér. Lehet benne valami, én kb. pont annyit bírok enni egyszerre, legalább is annyi az ami még jólesik.

Sajnos a családomban is nem egy olyan személy van, aki ha buli van, akkor háromszor annyit meg bír enni, mint ami belé fér. Vagy beszabadul egy mekibe, és rögtön három-négy hamburgert meg kell rendelni. Aztán csodálkozik, hogy felmegy a cukra és különben is alapból elhízott. A mértéktelenség engem zavar, rossz nézni is.

2018. júl. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

#1

"az ilyenektől mint te vagy"

Pontosan milyen "ilyen"-ekre gondolsz?

2018. júl. 19. 11:17
 3/25 anonim ***** válasza:
71%
Nem félnek, csak idegesíti őket, ha meg akarják téríteni.
2018. júl. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
64%
Azon az elven vagyok, hogy nekem senki ne akarja megmondani hogy mit, mennyit és miből eszek. Leszarom a vegánokat, ők is egyék azt amit jónak látnak, én is azt eszem ami nekem jó. De egymás térítése undoritó. Oda-vissza az.
2018. júl. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
58%

Nos, amikor az adott illető azt írta, hogy: " a mai hússzükségletet csak így lehet fedezni. " akkor arra gondolt, hogy amennyi húst az emberek enni akarnak(piaci kereslet-kínálat), és nem arra, hogy menyi lenne az ajánlatos húsfogyasztás/szükséglet.

Erre te elkezdtél a arról írni, hogy milyen kevés a szervezet hússzükséglete és milyen fölösleges olyan sok húst enni, ezek után én is egy magát Jézusnak tartó térítő vegán leszbikus csajt képzelnék a komment mögé, minden rossz akarás nélkül :)

2018. júl. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

#4

#5

#6


De egy egyszerű tény miért térítés? Ez az infó az Országos Húsipari Kutatóintézet oldalán is fent van, ők nem hiszem, hogy térítő vegánok...

2018. júl. 19. 12:27
 7/25 anonim ***** válasza:
55%

"az emberek nagyrésze minden nap napi 3 húsos fogást eszik, fél kilós hússzeletekkel, egyebekkel, az már csak a modern kor luxusa"


Ez is tény? Mert szerintem inkább kötekedés. Bennem is felment volna a pumpa, ha nekem írod. Ki eszik meg fél kiló húst egy étkezésre és ezt háromszor / nap?

2018. júl. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
48%

" Ki eszik meg fél kiló húst egy étkezésre és ezt háromszor / nap?"


Nem háromszor, hanem legalább ötször - ezek a testépítök!

2018. júl. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

#8

Ha nem tudsz értelmezni egy mondatot, az hadd ne az én bajom legyen.


"az emberek nagyrésze minden nap napi 3 húsos fogást eszik"

Ez azt hiszem idehaza kezelhető tényként, igen. Reggelire legalapabb kaja a szendvics (természetesen felvágottal), ebédre húsos főtt étel, vacsorára pedig vagy újra húsos főtt étel, vagy szendvics, megint csak felvágottal. Tudom, van aki nem így eszik, nem véletlenül nem azt írtam, hogy "minden ember"....


"fél kilós hússzeletekkel"

Ismerek olyat, aki ennyit eszik, mi van ebben?


"egyebekkel"

= nem szelet hús, hanem bármi más


"az már csak a modern kor luxusa"

Régebben, dédszüleink korában még nem ettek minden nap húst, pláne nem napi többször.


Melyik állítás ellen van kifogásod?

2018. júl. 19. 13:36
 10/25 anonim ***** válasza:
36%

én sem akarom ráderőltetni, hogy húst egyél, úgy teszed tönkre magad, ahogy jól esik.

állj te is így a mindenevőkhöz, és varázslatos módon nem lesz min vitatkoznotok.

2018. júl. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!