Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Szerintetk lehetek a hústól...

Szerintetk lehetek a hústól rosszul?

Figyelt kérdés

2 hétig nagyon sok zöldséget kaptam/etem. Szatyorszám kaptam a cukkinit, a hagymát... Mindet föl is használtam. A cukkini pl a kedvencem, nagyon változatosan elkészíthető. De ebbe a 2 hétbe a húst is mellőztem (tehát tojás, tejtermékek szerepeltek az étrendemben).


Aztán visszatértem normál étkezéshez és folyamatosan émelygek. Mint mikor az ember leerőlteti a nagyon zsíros, olajos ételt a torkán aztán meg rosszul van.


Én már mindenre gondoltam, hogy romlott volt az étel, vagy sok, nem kellett ennyi tejtermék stb. De az állapot 5 napja fenn áll. Ez a legszembetűnőbb ok. Lehet 2 hét zöldségben gazdag étrend ennyit számít? Lehet ez az oka?


2018. júl. 21. 09:36
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Én tkp ezért nem eszem már húst 4. éve lassan.


Nagyon ritkán, mondjuk kéthavonta egyszer megkívánom és akkor valóban jól is esik, de egyébként meg tök nem hiányzik, és vendégségben sem eszem, mert nekem is 4-5 órás émelygést okoz.


Ez van, leszarom, eszem épp elég hüvelyest, meg zöldséges, gyümölcsöt, hogy ne hiányozzon a mindennapokból.

2018. júl. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Ez fura, főleg 2 hét után, nekem 8 év vegaság után sem volt ilyen, úgyhogy szerintem nálad ilyen egyéni érzékenység lehet.

Olyan nálam is volt, hogy hosszú kihagyás után már kevésbé toleráltam a régi táplálkozási stílusomat, ami eredetileg sem volt ideálisak számomra, csak nem tudtam, hogy jobb is van... S nem a laktózra gondolok, aminél elég természetes, hogy elszokik tőle az ember.

Úgyhogy szerintem van olyan, hogy az ember szervezete rájön, hogy tetszik neki az új életmód és onnantól morc lesz, ha a régit kapja.


De 2 hét akkor is rövid, ez így elég meglepő számomra. De nem zárom ki, hogy nálad ilyen gyorsan is működik, amit írtam.


Vagy más az ok, sosem lehet tudni.

2018. júl. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

Az írásod alapján nem úgy tűnik, hogy szándékodban állt leszkoni a húsról, úgyhogy csak annyit írok, hogy én állandóan beteg voltam, amíg húst ettem és miután végre vega lettem (a testem végre befejezte a hús iránti vágyakozását annak ellenére, hogy beteg lett tőle) és ismét kipróbáltam a húst kb. egy hónapra rá, akkor ugyanígy rosszul lettem, mint Te.


Lehet, hogy talán nem kellene erőltetni, amitől a test rosszul van?

2018. júl. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem voltam/vagyok vega. Azt eszem ami úgy érzem jól esik. Nem különböztetem meg az ételeket sem egymástól.

Azért a vega részhez írtam ki, mert nektek talán ebben jobb a rálátásotok hiszen itt sokatok áttért a növényi étrendre és jobban érzi a változást.


Lehet nem az éttrend a gond, ahogy írják 2 hét még nem egy fél élet. Ezért én sem erre gondoltam első sorban. De most megint visszaállok a zöldséges étrendre és meglátom.


Ez minden esetre nagyon rossz nekem most!

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2018. júl. 21. 13:10
 5/5 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk mindhárom gyerek most jött meg a táborból és mindhárom émelygésre, puffadásra, étvágytalanságra panaszkodik. Esetükben köze nincs a húshoz, egyszerűen elkaptak valamit, ami nyáron könnyen előfordul.

Te erről úgy tudsz meggyőződni, hogy ismét tartasz húsmentes heteket, majd ha visszatérsz a húsra és ismét ezt érzed, akkor a hús a hunyó.

(Nem vagyok vega, csak nagyon kevés húst eszem, mert nem a kedvencem)

2018. júl. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!