Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi a véleménye a vegánoknak...

Mi a véleménye a vegánoknak erről?

Figyelt kérdés
[link]
2018. júl. 21. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:
30%
Ignorálás és tagadás az eredménye. Valamit muszáj enniük, az állatokért hullatott könnyekből nem lehet jóllakni.
2018. júl. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
36%
jaj dehát az állatok sokkal cukibbak meg a növényeknek "nem fáj" ha megeszik őket blablabla. aki azért vega mert sajnálja az állatokat annak a növényeket is sajnálnia kéne mert különben képmutató fsz. ennének inkább kavicsot meg sarat ha olyan jó emberek.
2018. júl. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%

Miért lenne képmutató valaki, ha nem tekinti egyformának a salátalevelet és a disznót?

Ha neked egyforma, eszel kutyát és embert is, ha úgy adódik, mert tökmindegy, előző?


Furcsállom ezt a gyakori hozzáállást, miszerint rendes ember éhenhal - vagy sz@rik az egészbe és eszik, ami szembejön.

Mégis ki viselkedik így? Hogyan esznek azok, akik ezt gondolják?


Bármit érezzen egy növény, soha, de soha nem leszek zerocarber, bocs (bár akkor is jönnek az állatokkal, de mégis mit egyek, ásványt? azt már az evolúcióm legelején elszúrtam :D). Kizárólag gyümölcsevő sem. Ja és halott sem tervezek lenni még sok évig. Önző vagyok, ja.


S kapaszkodjon meg mindenki, nekem még az állatok sem teljesen egyformák. Még azok sem, amik éreznek, mert egyes állatokból azért nem nézem ki a fájdalomérzés képességét, túl primitívek.


S miért gondoljátok, hogy egy vegánt feltétlenül érdekelnek az állatok? Lehet, hogy csak utálja az állati ételek ízét vagy rosszul lesz tőlük vagy kósza szeszély nála ez, amihez joga van. Persze a legtöbbször tényleg vannak nemes érzéseik a témában, de attól még nem értem ezt a vad szenvedélyt, amivel egyesek megpróbálják az emberek torkán lenyomni a húst...


S az lejön, hogy ha növényeket eszünk, akkor sokkal kevesebb növénynek kell szenvednie, mint ha állatot? Sokunknak igenis számít a szenvedések lehetőség szerinti minimalizálása. Miért gondolják sokan, hogy ha nem lehetünk szentek, akkor nem számít, tiporjunk, öljünk, kínozzunk bátran? Vagy ha nem ezt akarjátok mondani az ilyen kérdésekkel, akkor mit? Nekem ez jön le...

Nem mintha a növényi szenvedés elkerülhető lenne, azok így jártak. Én akkor is tömegesen vágom ketté s tépem ki szerencsétleneket, amikor gyomlálok a kertben, pedig gazos kert mellett éhen se halnék. Túl empatikus lényként ez kicsit zavar, de álmatlan éjszakáim azért nem lesznek miatta, ahogy az évi sok tudatosan meggyilkolt állat miatt sem. Igaz, én nem vagyok vegán, de a vegánok is nyírnak füvet, sőt, képesek húst adni a kedvenceiknek, de még a családjuknak is, ha azok ahhoz ragaszkodnak. Ők össze tudják hozni magukban a dolgot és nem hiszem, hogy az érző növények miatt hirtelen fényevők vagy mindenevők lennének.


Miért fáj ennyire embereknek, hogy vannak vegánok? Ezt képtelen vagyok felfogni.

2018. júl. 22. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%

Ez

[link]

"Plant perception or biocommunication is the paranormal idea that plants are sentient, that they respond to humans in a manner that amounts to ESP, and that they experience pain and fear. The idea is not accepted, as plants lack nervous systems.[1][2][3][4] Paranormal claims in regard to plant perception are considered to be pseudoscience by many in the scientific community.[1][2][5][6] "

A videót nem néztem csak a címet olvastam. Az infoboxban 0 tudományos bizonyíték.

Természetesen a "növények is éreznek" egy belépő szintű érvelési hiba, ami abból adódik, hogy általános iskolás biológia órákról felmentett, racionális gondolkodásra képtelen emberkék nem tudnak különbséget tenni intelligens reakció és szubjektív tapasztalatot megélő entitás között.

példa: a telefonom is képes rádiójeleken keresztül "kommunikálni", beszédfelismerés funkció által "hallani", kamerafunkció miatt "látni", memóriakártya miatt "emlékezni", érintőképernyő által nyomást "érezni".

Ettől még a telefonom nem lesz az életét egyénként megélő, vágyakkal rendelkező, komplex emberi emócciókat átélő, érző lény.

A növények intelligens, NEM érző lények.

Egyébként a standard vegán válasz az, hogy mivel az állati eredetű termékek fogyasztása sokkal több növény meggyilkolásával jár, ezért még ha a növények éreznének fájdalmat, akkor is etikusabb lenne növényeket enni, amennyiben a szükségtelenül okozott szenvedés minimalizálása a cél. Nincs itt semmi ellentmondás.

Én azonban abszolút ellenzem ezt az érvelést a következők miatt:

Aki ilyaen "növények is éreznek érveléssel jön 2018-ban, annak tudomására kell hozni, hogy 3. osztályos biológia tanagyaggal nincs tisztában, és az oktatási rendszer szégyenfoltja, hogy 10 éves kor felett valaki ilyen hitben éljen.

Vagy szimplán tudományos bizonyítékot követelni növények érzéseivel kapcsolatban.

2018. júl. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
56%

Sajnálom, 10 másodperc után leállítottam, a hideg rázott a pasastól. :-) A növénynek nincs szeme, ezért megeszem. Nem mindegyiket, amelyikhez kedvem van és "szokás". Nem azért nem eszem húst mert szegényeket leölik, sokat néztem végig gyerekkoromban. Azért nem eszem húst, mert rendkívül sok méreganyag van a nagyipari hústenyésztés által produkált termékekben, amit a hűtőpultban találok és számomra egyszerűen elérhető. Nincs baj a "Joli néni" által termelt csirkével és tojással csak Joli néni nincs elérhető közelségben napi szinten. Bár amikor "Joli nénit" láttam a tescoban paprikát vásárolni és utána fél órával a piacon árulta a hasonló paprikákat kicsit megingott a bizalmam a Joli nénikben....

Természetesen a zöldségekben is rengeteg a vegyszer mielőtt bárki ezzel jönne, de az nem nevelkedik 6 és 9 hónapig vágóérett koráig és nincs agyontömve antibiotikummal. A világot pedig jóllakathatnánk azzal a gabonával, takarmánnyal amivel ezeket az állatokat etetik.

2018. júl. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!