Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miert is jobb a vegansag a...

Miert is jobb a vegansag a vegasagnal hisz az hogy allati eredetu etelek mint a tojas vagy tejtermekek nem fajnak az allatnak?

Figyelt kérdés
Rakerestem de nem fejtik ki ezt nekem rendesen hogy mondjuk mezet vagy tejet miert is nem jo ‘elvbol’ fogyasztani ha azzal nem artunk.
2018. júl. 26. 00:51
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
92%

Kihasználják az állatokat, nincs életük, csak vegetálnak (tisztelet a kevés kivételnek) és rengeteg hím állatot kell lemészárolni.

Szerintem ezek.

2018. júl. 26. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
86%
Ami a mézet illeti, van vegán, aki eszik mézet, persze arra ügyel, hogy hogyan tartják őket, többféle gyakorlat van, bevett dolog sok méhésznél a rendszeres méhölés.
2018. júl. 26. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
95%

A nagyüzemi tej/tojásiparban iszonyatos körülmènyek között tartják/nevelik az állatokat. Ezt én sem támogatom.

Viszont a házival nincs bajom, mert a tyúk mindenképp tojik, a tehenet pedig fejni kell, különben megbetegszik.

A tojás ellen az lehet a kifogásuk, hogy ha megtermékenyült, akkor tul.képp embriót eszünk, ha nem, akkor pedig csirke-menstruációt. :D

A tehéntej ellen legtöbbször azt hozzák fel, hogy nem az embernek való, csak a kisbocinak.

Meg ugye aki totál elkötelezi magát, az 100%-osan tartja az elveit. És még ott vannak azok is, akik szimpla undorból nem tudnak állati eredetű ételt enni.

2018. júl. 26. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat, egy ideje gondolkodom hogy vega legyek, tettem is erte de nem teljesen vonom meg magamtol meg a hust, viszont ezt a vegan dolgot nem erzem at meg valamiert az egyik hogy most nagy divat lett a masik meg hogy a tej csak a bocinak valo.. kozben ezzel kart neki elvileg nem okozunk es abbol sok mindent sajtot ,turot lehet csinalni...

Es itt nem az egyeni elvekre vagy undorra vagyok kivancsi hanem hogy az eredeti vegan “szabaly” vagy hogyis irjam

2018. júl. 26. 01:13
 5/43 anonim ***** válasza:
26%

Nos. Azzal, hogy eszel tojást vagy tejet vagy egyéb tejterméket, ugyanúgy hozzájárulsz a húsiparhoz!!!!! Mivel, hogy logikusan gondolkodva, a tehénnek is akkor van teje, amikor "terhes", tehát állandóan mesterségesen termékenyitik meg őket, majd a kis borjakat, pár órával születésük után elrángatják anyjuk elől és borzasztó körülmények között nevelik fel pár hónapig, aztán nagyrészük megy a vágóhídra (vagyis a nőstények nem, mert ők kellenek a tejhez) . Amiután pár év múlva már kevesebb tejet adnak ezek a tehenek, mennek a vágóhídra. Egy tehén átlag életkora 20 év, míg a tejiparban 4(NÉGY!!!) év. A tojással ugyanez van. Egy tojás évente átlagosan 30 tojást tojik, míg a tojásiparban 300!!!-at. Miután már nincs meg ez a szám, mennek ők is a vágóhídra. A méz is hasonló. A méhecskék maguknak teremtik a mézt, amit azonban az ember pofátlanul ellop tőlük és olcsó cukros sziruppal cseréli ki. TUDTAD-E, hogy:1.a tojás a tyúk menstruációja?Ha nem eszed meg más élőlény ciklusát, minek edd meg a tyúkét?

2.A méz=méhecske hányással

3.Az ember az egyetlen faj, amelyik más állat tejét fogyasztja!! Minden pohár tejjel hozzájárulsz a borjak szenvedéséhez...Ennyi erővel lehetne csimpánz, kutya vagy macskatejet is fogyasztani.

4.Egy kismalac egy 4 éves gyerek intelligenciaszintjével rendelkezik

NINCS SZÜKSÉG SEMMIFÉLE ÁLLATI EREDETŰ TERMÉKRE!!!! Egyetlen helyes út van, és az a vegánság!!! Tehát, #govegan magadért, a Földért és az állatokért!!!!

2018. júl. 26. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:
Koszonom a hozzaszolasodat igy ertheto szamomra ez az egesz. Teljesen igazad van. Es megprobalom bevezetni ezt az eletvitelt.
2018. júl. 26. 02:15
 7/43 A kérdező kommentje:
Nekem nem feltetlen a tej hianyzik azt mar mandula es kokusztejjel potolom hanem a sajt.. az nagyon es erre opciot nem talaltam ami ugyan azt az izt allagot adja.
2018. júl. 26. 02:18
 8/43 anonim ***** válasza:
51%
A sajtra is rengeteg vegán opcióvan!!! Általában a kesudió a fő összetevőjük
2018. júl. 26. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
32%
Nem tudom mirol beszeltek.. De egyetek hust es tejtermekeket is, resze az egezseges taplalkozasnak, kulonben palcikaemberek lesztek.
2018. júl. 26. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
74%

Nagyüzemben valóban rosszul bánnak az állatokkal, de szerintem semmi baj nincs a tejtermékek fogyasztásával, ha egyenesen a termelőtől szerzed be a tejtermékeket. Piacon nem sokkal drágább a házi tojás, meg is kérdezheted az eladót, hogyan tartják a tyúkokat...


Ha van kerted, akáe tarthatsz saját tyúkokat. Egyszerű őket nevelni, csak zöldre van szükségük, meg magkeverék. Nem drágább a tartásuk, mint megvenni a boltban a tojász. Nekünk 3 éve vannak tyúkjaink, hullámzó, milyen gyakran tojnak, van, hogy naponta egyet, van, hogy egy-két hétig semmit, ez természetes. A tyúk így is, úgy is tojik, akkor miért ne ennénk meg?

A termekékeket is közvetlenül a gazdától kell beszerezni, piacról, tanyáról, körbe kell kérdezni ismerősöket. Egészségesebb is, finomabb is. :)

2018. júl. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!