Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ki miért lett vegetáriánus?

Ki miért lett vegetáriánus?

Figyelt kérdés
Azért csak vegát írtam mert vegánoknál nagyjából mindig ugyanaz az oka.

2018. aug. 10. 06:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel folyamatosan egészségügyi gondjaim voltak az állati fehérjefogyasztás miatt - vesekö, vizesedés, folyamatosa hasmenés, depresszió, eperohamok -, ezért kísérletképpen kipróbáltam a hús-tejtermék-tojásmentes étrendet.

Mivel azóta minden panaszom megszünt, ezért továbbra is így étkezem.

2018. aug. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mostanában olyan rosszak a húsok, hogy lassan én is az leszek. Vannak vega ismerőseim, akik kimondottan undorodnak a hústól. Más állati eredetűt (tejtermékeket, tojást) esznek, csak húst nem.
2018. aug. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte fogadasnak indult, majd jol utananeztem ennek az egesznek es megtetszett eg az eletmod, illetve megsajnaltam az allatokat
2018. aug. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer végigcsináltam a böjtöt, 40 napig nem ettem semmi húst. Lassan 10 éve volt. Aztán így maradtam.

Jobban utána néztem ennek az életmódnak, és én is sajnálom az állatokat.

2018. aug. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 szabo19950 válasza:
100%
Én igazán sose szerettem a húst, de mivel a család fogyasztott húst így én is. Aztán olyan 19 éves korom körül úgy döntöttem, hogy elkezdek komolyabban súlyzós edzéseket végezni és ehhez alakítottam a táplálkozásom, szóval még több húst ettem. Amikor aztán elkezdtem diétázni, egyre kevesebb köretet ettem mellé, egyre kevesebbet fűszereztem és egy idő után a húsevés gondolatától is rosszul voltam. Akkor drasztikusan lecsökkentettem, fél éve pedig egyátalán nem ettem és nagyon tetszik így. Így is bőven elég fehérjét eszem és nem tapasztaltam változást az izomzatban sem. Az egyetlen változás, hogy ugyanannyi kalória mennyiség mellett sokkal nagyobb adagokat lehet enni :D
2018. aug. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
61%

Szerintem az emberek szervezet nem húsevésre lett kitalálva, ezért egészségesebb vegetáriánusnak lenni. Szeretem az összes állatot, nem eszem meg az élőlényeket.

Amire pedig utólag jöttem rá, hogy a klímaváltozás ellen is ezzel lehet a leginkább tenni, valamint valószínűleg éhezés se lenne (bár, ki tudja..) ha nem enne senki húst.

2018. aug. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Én szemi-vegetáriánus vagyok, azaz húsból csak csirkét eszek.

Egészen kicsi koromban, tehát kb. 12 éves korom alatt ettem más húst is kényszerből, mert ha a suliba nem ettem meg a menzán a kaját, akkor egyből leordították a fejemet... illetve itthon is b***tatva voltam emiatt, míg nem megelégelzem ezt az egészet és kiálltam magamért. Igazából sajnálom az állatokat meg minden, de nem vagyok az a fajta vega, aki démoni fajzatnak nézi a mindenevő embereket. A magyarázat az életmódomra az, hogy egyszerűen undorodom más fajta hústól. Ha meg kéne ennem például egy kis darab sertést, fél órát okádék. Nem is értem, hogy tudtam régen megenni.

Van egy olyan érzésem, hogy teljesen vegetáriánus leszek hamarosan, mert a csirkétől is egyre inkább undorodom. 16/L

2018. aug. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Először azért, mert túl sokat tanultam egyetemi éveim alatt a nagyüzemi hústermelés "fortélyairól" és környezeti hatásairól (ideértve a fenntartását szolgáló nagyüzemi növénytermesztés hatásait is) és elkezdtem úgy érezni, hogy ha megeszek ilyen bolti húsokat, akkor egyenesen támogatom a környezeti pusztítást, meg még olyan kellemetlenségeket, amik a nagy állattartó telepekhez kötődnek, pl. az új, nagyon ellenálló kórokozók kialakulását. Szóval emiatt elkezdtem nem enni húst, de más állati eredetű termékeket ettem.

Aztán sok évvel később kiderült, hogy ételintolerancia miatt nem ehetek tejet és tojást, úgyhogy akkor kicsit visszatértem a húshoz, de a nagyüzemit továbbra is kerültem. Aztán kiderült, hogy egészségügyi érv is van számomra a húselhagyás mellett, ugyanis nálam a hús annyira belassítja az emésztőrendszerben a kaja vonulását, hogy 3-5 napba is beletelik, amíg leér és ez speciel nekem nem túl egészséges más okokból (bár hivatalosan senkinek sem egészséges, ha ilyen hosszan pang benne a kaja). Szóval lassan úgy tűnik, hogy vegán leszek, de nem tudom, hogy ugyanabból az okból-e, mint szerinted minden vegán, mert részemről az oka ugye egészségügyi lesz végül.

2018. aug. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!