Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegák, ti mit szólnátok...

Vegák, ti mit szólnátok ahhoz, ha a szüleitek titokban állandóan állati eredetű alapanyagokat csempésznének az ételeitekbe?

Figyelt kérdés

és itt nem gyerekekről van szó, akik még fejlődésben vannak, és emiatt tennék ezt


ti ezt szoktátok ellenőrizni, vagy vakon megbíztok bennük?


pl pörkölt alap olaj helyett zsírral


bablevesben zsír, csülök kivétele, hogy ne tűnjön fel az íze, csak egy kis füstösség maradjon meg


káposzta zsírral, húskockák kivétele



2018. okt. 25. 16:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát az íze eléggé feltünő lenne. Mármint teljesen más az íze egy olajnak meg egy zsírnak. S egy vegán bableves nem hasonlít egy csülkös bablevesre.
2018. okt. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy felháborodnék. S nen ennék olyat, mit ők adnak.
2018. okt. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindig is így főztek? Régóta vagy vega? Tudják, hogy nem csak húst nem eszel? Nagyon sok emberrel találkoztam már, akik frankón azt hitték, hogy ha a húslevesnek csak a levét adják, az vegetáriánus. Szóval lehet, hogy csak tudatlanok. Ha direkt csinálják, akkor meg beszélgess el velük, hogy mi a bajuk, féltenek-e, hogy beteg leszel. És ha semmi nem használ, akkor egy megoldás marad, nem eszel a főztjükből.
2018. okt. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Szomorú lennék, ha ilyen gyerekes szüleim lennének.
2018. okt. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%
Én vegán vagyok, nem vega, csak azt eszem, amit magamnak főzök, részben ezért amit írtál, illetve mert egészségesebb kajákat csinálok magamnak, nem mellesleg fogyókúrán vagyok sajnos. Nem lakom a szüleimmel, de ha átmegyek, mindig kínálgatnak, és érdekes módon mindig "elfelejtik" hogy mi az amit megeszek, és mi az amit nem. Így én mindig megkérdezem, hogy az adott kaja hogyan készült. Múltkor káposztástésztával kínáltak, megkérdeztem, hogy olajjal készült-e, illetve a tésztában van-e tojás. Még a tészta zacskóját is megmutatták nekem szegénykéim, nagyon szeretem őket! Elhiszem, hogy kellemetlen lehet tekintettel lenni egy vegára, de én sosem vernék át senkit. És ha egyszer rájönnék, hogy szándékosan átvertek, akkor elveszteném a bizalmamat, és többet nem ennék a kajájukból. Én elég komolyan veszem ezt.
2018. okt. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Én (vegánkent) csak olyan helyen eszem, ahol tudom, hogy tiszteletbent tartják az étrendemet.

Cserébe nálam is mindenki a neki megfelelö ételeket kapja, ami néha bonyolult, mert van a családban laktózérzékeny, glukózérzékeny, vegetáriánus, vegán, illetve még pár allergia konkrét élelmiszerekre, meg természetesen mindenevö családtag is - ez igen érdekes kihívás egy-egy nagyobb családi ebéd esetén.

Ennek ellenére mindenki csak azt kap, ami neki megfelelö, szerintem ez alapdolog.


Mellesleg azt nem tudom elképzelni, hogy valaki, aki nem eszik egy ideje húst/állati terméket, ne vegye észre kapásból, hogy zsírral készült az étel, van benne hús, a füstölt meg még inkább, hiába veszik ki belöle.

Nálam egyszer volt véletlen, hogy valahol pirított krumpli volt a köret és zsír-olaj keverékben sütötték (nem direkt, csak nem gondoltak rá, hogy a serpenyöben van zsír is), de az elsö falatnál észrevettem, olyan nincs, hogy nem tünik fel valakinek.


Aki meg ilyennel szórakozik, ahhoz többé nem megyek, látogatóba sem.

2018. okt. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

A saját szüleimet sosem jut eszembe ellenőrizni. Teljes mértékben tiszteletben tartják az étrendemet, ezért bízom bennük. Az elején próbáltak meggyőzni, de átverni szerencsére nem. Külön élek, de ha náluk vagyok sokszor együtt főzünk, vagy viszek ételeket, alapanyagokat.


A tágabb család sajnos nem ennyire megértő. Van, akinek 6 év alatt nem sikerült elfogadnia, hogy vegetáriánus vagyok. Rendszeresen hallom, hogy "nincs ám benne hús, csak egy kis disznózsír", és "de hát ez nem hús, hanem máj". Ennyi év alatt addig jutottunk, hogy legalább előre szólnak. Az elején nem egyszer csak legyintettek, hogy nyugodtan egyem meg, de mivel undorodom az ízétől, úgyis észreveszem, hogy a rántott sajtot is disznózsíron sütötték.

Rosszul esik, hogy teljesen hülyének néznek. Nem várom el, hogy duplán főzzenek miattam, de az nagyon bántó, mikor gúnyolódnak és értetlenkednek, mert nem eszek meg olyasmit, amiről évek óta tudják, hogy nem fogom. Ráadásul sok olyan ételbe is tesznek állati dolgokat, amibe nem szükséges. A rántott sajt sülhetne sütőben vagy olajon, a csontleves mellett pedig elférne egy kisebb fazék ugyanazzal a tartalommal, csont és hús nélkül.

Sajnos hiába próbálok nem foglalkozni ezzel, néha nagyon bánt ez a hozzáállás. Korábban próbáltam kedvesen szóvá tenni, alternatív megoldásokat javasolni, felajánlani, hogy segítek a főzésben. Már beérem azzal, hogy indulás előtt eszek otthon, és udvariasan visszautasítom a rántotthúst századszorra is.

2018. okt. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
10%
Örülné neki, hogy nem akarják, hogy valami hülyeséget divatból csináljak.
2018. okt. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Én 98%-ban magamnak főzök otthon. De ha abban kevés esetben is átvernének szándékosan (tudva hogy ez milyen fontos nekem), minimum az hogy többet nem ennék a főztjükből, és eléggé csalódnék bennük.
2018. okt. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
26%
"és itt nem gyerekekről van szó, akik még fejlődésben vannak, és emiatt tennék ezt" Ha nem gyerek, nyilván nem szolgálják ki a szülei: vagyis esély sincs ilyesmire.
2018. okt. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!