Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ha valamiből teát lehet...

Ha valamiből teát lehet csinálni, azt el is lehet fogyasztani vagy nem feltétlenül?

Figyelt kérdés
Kérdezem ezt teafőzés közben kiszakadt teafilter miatt, és tudom, hogy le lehet szűrni, meg tudom, hogy ihatom vicsorogva is szűrőként :D , de most felmerült bennem ez a kérdés, hogy és ha simán csak "levesként" enném-innám? Lehet belőle bajom...? Vagy evidens, hogy dehogy, hiszen ha teát lehet főzni belőle, akkor akár "legelni" is lehetne a gyógynövényeket is. Vagy nem...? (pedig vérbeli húsevő vagyok ám, de már rájöttem, hogy van élet hús nélkül is ;) , de azért vegának nem tartanám magam, de gondoltam, itt lehet a legtöbb hozzáértő... ;) :D )

2018. nov. 2. 22:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem olyan kis mennyiségben nem lesz semmitől bajod, amiből teát lehet készíteni. De valamit azért nem legelnék :D
2018. nov. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ha valamiből teát lehet csinálni, azt el is lehet fogyasztani vagy nem feltétlenül?"


Hasznalt tamponbol is lehet teat csinalni, de azt inkabb ne idd meg. :D :D :D



Amit viszont a kiszakadt teafilterrol irtal, en azt szoktam csinalni, hogy varok par percig, es a teadarabkak leulnek a bogre aljara. Akkor nagyon ovatosan, a leheto legkevesbe mozgatva, attoltom egy masik bogrebe. Veszitek ugyan nemi teat, mert nem lehet az egeszet attolteni, az alja ottmarad, de, meg mindig jobb, mint a szamban ide-oda letapadt teafuvet kopkodnem kifele.

Jotanacs: a teafiltert soha ne fozd, hanem csak forrazd le.

2018. nov. 3. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg előfordulhat, hogy valamilyen veszélyes anyag nem oldódik ki a teafűből/gyümölcsteából forró víz hatására, de ha végighalad a bélrendszereden, akkor azért felszívódik. Gyakorlatilag nem hinném, hogy ilyen anyagnál engedélyeznék a teaként való árusítást.
2018. nov. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, pl. diólevélből lehet gyógyteát készíteni, de a diólevelet én biztosan nem enném meg, még szárítva sem. Fűzfakéreg dettó. Viszont egy csomó fűszernövény van, amiből teát is lehet készíteni, meg ételbe is lehet tenni, akár frissen, akár szárítva, pl. kakukkfű, zsálya.
2018. nov. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

És régi kérdésem újratöltve: fűszer irányba, ugyanis amióta csak még inkább természetes irányba keresem a megoldást minden egészségügyi problémámra, úgy találtam pl. a kakukkfű és a kamilla ajánlását is köhögésre meg némaságra, amiből én zacskós kimért formában vettem mindkettőből és bár van kosara a teáskannámnak, óhatatlanul mindig úszkál némi "fű" a teavízben is, és mondjuk a kakukkfű esetében oké, krumplira is rakjuk és úgy be a sütőbe, szóval nem gond megenni (inni...), de a kamillavirág vagy a szára sem okozhat gondot...?

Már megint fölöslegesen parázom...? :) Logikusan igen, de azért inkább kérdezek, az sosem árt, pláne ha hiszek a nincs rossz kérdés elvben. :)


Köszi az eddigi válaszokat is és a továbbiakat remélve is! :)

2019. jún. 13. 15:53
 6/8 anonim ***** válasza:
Ilyen mennyiségtől szerintem semmi bajod nem lesz. Én is ittam már ilyen teát, más gyógynövényekből is. Inkább csak zavaró lehet. Én még egy plusz teaszűrőn átszűrném a teát, ha nem csak pár apró darabkáról van szó.
2019. jún. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És most újra eszembe jutott ez a régi kérdésem, mégpedig azért, mert újabban lehet kapni - külföldön legalább is... :D - különböző keverékeket teához, és ezért jutott eszembe a kérdés, mert abból pl. elég sok kell ahhoz, hogy teát készítsünk, mármint több, mint egy kis kamillavirág, már ha kannába készítem és nem pohárba, és ezért jutott eszembe a kérdés, hogy után szépen bekanalazhatom vagy nem feltétlenül...?
2020. jún. 30. 17:55
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mégis mik vannak benne. Nekem volt régen egy gyümölcstea-keverékem, csak szárított gyümölcsök és hibiszkusz volt benne, azt mindig megettem, finom is volt. A tealevelet viszont nem enném meg.
2020. júl. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!