Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ti milyen okokból döntöttetek...

Ti milyen okokból döntöttetek úgy, hogy vegetáriánusok lesztek? És hány évesen lettetek vegák?

Figyelt kérdés

2018. nov. 9. 16:11
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Mert rájöttem hogy a húsevés (számomra) káros.25 évesen lettem vega.
2018. nov. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
86%

egy fizika órán unalmamban instagramoztam, teljesen véletlenül rátaláltam egy vegán aktivista oldalra. az óra hátralévő részében azt nézegettem, ezalatt az idő alatt pedig egyértelművé vált számomra, hogy ha valóban szeretem az állatokat meg kell hoznom ezt a változást, különben minden egyes étkezéssel nekik fogok ártani. aznap már nem bírtam megenni a maradék húst, másnaptól teljesen vegetáriánus ételeket csináltam.

15 évesen történt ez, rá 3 hónappal már teljesen vegán voltam.

2018. nov. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

17 évesen meguntam a vasárnapi húsos ebédet, ami mindig csirke volt. Ezen túl voltak etikai és később ökológiai okok (akkor még nem tudatosult bennem, hogy a vegaság még nem az igazi. bár valamivel jobb, mintha még húst is ennék, kevesebb növényt is kell termeszteni, a vadaknak is jobb), megint később kényelmi okok (jó húst igen nehéz szerezni, jó zöldséget könnyebb)... Nincs szükségem húsra a normál működéshez, így jó ötletnek tűnt, de anno tényleg csak elegem lett a kötelező és gyakori húsevésből. A jó hús finom (s ritka), semmi nem hasonlít rá, nem pótolható - de a zöldségek még sokkal jobbak. S persze mást is eszik az ember, ami nem hús. Néha mesélem, hogy amikor behozták a friss sült csirkét a kedvenc stílusomban (pirosra sütött bőr), én ujjongtam: krumpli! uborka! A prioritásaim rendben voltak.

8 évig voltam vega, utána áttértem évi pár alkalomra, különféle okokból, viszont durván lecsökkentettem a tejtermékeket és elvileg kevesebb állati szenvedést okozok az étkezésemmel, mint vega koromban (ez nekem fontos és kicsit zavar, hogy még mindig nem állok vele elég jól, persze tökéletesség eleve nincs). A bolti húst és tojást kerülöm, ezt is több okból.

Néha növényi napjaim vannak, de azt nem tudom tartósan csinálni.

2018. nov. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

13 évesen vegetáriánus, a tejet 24 évesen kezdtem elhagyni, 27 évesen lettem teljesen vegán végülis.


Állatszeretetből döntöttem a vegetarianizmus mellett, később rájöttem hogy ennek így semmi értelme, csak ha átállok a vegánságra. Mára sokminden közrejátszik pl. az hogy a hormonális pajzsmirigy megbetegedésem is helyrejött ennek az étrendnek köszönhetően és a férjem pikkelysömöre. Illetve a környezetvédelem, és egyéb indokok is fontosak számomra.

2018. nov. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Etikai okokból, később vegán lettem. De most már az egészségügyi szempont miatt is az vagyok.
2018. nov. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

32 éves koromban, egyrészt mert 30 éves koromban fogadásból kipróbáltam a 100% növényi étrendet, abból is a főleg gyümölcsökre alapozottat és olyan szinten jól éreztem magam az alatt a 3 hónap alatt, hogy utána sóvárogtam az után a fittség és nem is tudom megfogalmazni energiabomba után... Csak anyagi okokból nem ehettem azt, amit szerettem volna.

Másrészt pedig mert 32 éves koromban több 40es ismerősöm halt meg váratlanul érelmeszesedésben. Így döntöttem és magamat megerőszakolva még olyan gyümölcsökhöz is hozzászoktattam magam, amiket egész életemben utáltam... Pl alma körte... Rendszeresen magambaerőltettem és szépen lassan meg is szerettem őket.

2018. nov. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Demény József válasza:
Én tegnap döntöttem így ! A hűtőben pár punnyadt zöldségen kívül semmi sem volt....így éhhalál ellen vegáztam ....de nem lettem ma rabja a dolognak....
2018. nov. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
39%
a vega életmódra való áttérés tulajdonképpen egy zavart tudat állapot eredménye,mivel az emberi fogazat,és gyomor a mindenevő életformára alakult ki.Nekünk nincs zúzánk mint a baromfinak,se oltó gyomrunk mint a marháknak,így kérődzni sem tudunk,tehát ez is bizonyítéka annak,hogy a vegetáriánus életforma egy pszichikai eset,ami általában olyan személyeknél alakul ki,akik hajlamosak érzelmi kapcsolatot teremteni a táplálékukkal.Az ilyen beállítottságú embereknek javasolnám,hogy gondoljanak bele abba,ha mindenki vegetáriánus lenne,akkor az emberiség eltartására 10 föld bolygó növény termése sem lenne elég,és most erről sem beszélgetnénk,mert már rég éhen haltunk volna.
2018. nov. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%

8-s,van doktorid is róla?


Nálam az állatok jóléte egyáltalán nem játszott szerepet a hús elhagyásában.

2018. nov. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
52%

Soha nem rajongtam a husert, de egy par eve azt kezdtem eszrevenni, hogy egyenesen undorodom tole. Csak akkor vettem hust, ha nem magamnak foztem, es csak valami eros fuszerezessel csuszott le egy kicsi. Aztan rajottem, hogy minek eroltessem. Nekem is jobb igy, az allatoknak meg foleg. A nagyuzemi allattartas zsakutca. Az allatoknak borzalom, mi meg a kinzott es gyogyszerekkel tomott hullakat esszuk. Hol van ez nagymamam tyukjaitol?? Azzal semmi gondom nincs, ha valaki olyen hust eszik, amit maga nevelt, gondozott. Ahogy regen normalis volt.


51/N

2018. nov. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!