Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Tudom, többféle vegetáriánus...

Tudom, többféle vegetáriánus étrend van, a lényeg a húsmentesség, mégis van, aki a halat viszont megeszi, illetve böjti étrendben ugyanígy a húsmentesség a lényeg, a hal mégis engedélyezett, miben különbözik a hal a többitől?

Figyelt kérdés
2008. nov. 5. 20:37
1 2
 1/11 anonim válasza:
98%

Szia szerintem ezt az egészet a keresztények találták ki mert böjt idején kellett valamivel pótolni a fehérjhiányukat és elegük volt már a tejből és sajtból, illetve lehet az is hogy még az ókeresztény korban alakult ki mivel az akkori zsidó hitről áttért emberek főleg kereskedelemmel és halászattal foglalkoztak...tehát fő ételük a hal volt ezért is van az h szent jelkép is volt. Eltértem a kérdéstől. Más magyarázat pedig az lehet h valamilyen középkori püspöknek a hal volt a kedvenc étele és nem bírta nélküle a böjt időszakában...bár szerintem ez nem éppen hihető. Egy igazi vegetáriánus aki tényleg elvekhez ragaszkodik amiket már mások kitapostak nem eszik halat maximum azok akik úgy döntenek hogy jaj nem eszek többé hust. Mert azért nem esznek húst mivel nem akarnak semilyen életet kioltani és a hal kifogása pont ez. Amúgy ha érdekel ez a téma itt egy nagyszerű oldal ahol megtudhatsz minent (közel mindent) a vegaságról

[link]

2008. nov. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Majd elolvasom, köszi, engem ez a kivétel érdekel, a hal is élő ugye, nem növény, nem tárgy, a horog meg a szigony nem lehet egy kellemes dolog, a háló kíméletesebb, azt nem tudom, hogy onnantól a feldolgozás hogy megy, nem dolgozom a szakmában, csak nekem furcsa ez a kivétel egy kicsit. Egyébként én úgy tudom, hogy nem a kereszténység kezdte, hanem sokkal ősibb, a böjtöt biztosan tudom, hogy már a zsidóknál is létezett, ezt a halas kivételt nem tudom, hogy honnan jött, de sztem régebbi a kereszténységnél.
2008. nov. 5. 20:59
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

Már elnézést, de hogy lenne már emberibb egy hal fejét levágni, mint negyedórákig-óráig hagyni, hogy fuldokoljon egy hajó gyomrában vagy a stégen a hálóban?


Egyébként meg a hal annyiban különbözik a "többitől", hogy az angol nyelv és rokonnyelvei különbséget tesz a hal és más állati hús közt. Több tucat vegetáriánus felfogás és életmód van.


Az egy az egyben vegetáriánusnak írt vegetáriánus ember nem eszik sem halat, sem húst, sem kagylót.


A vegák (igen, ez egy szó, nem a vegetáriánus szó rövidítése) nem esznek semmilyen más állati származékot sem (méz, tojás, tej, kaviár, stb).


A lakto-vegetáriánusok esznek tejet és tejtermékeket, mézet de nem esznek tojást.


Az ovo-vegetáriánusok esznek tojást és mézet, de tejtermékeket nem.


A lakto-ovo-vegetáriánusok esznek tejtermékeket, tojást, mézet is.


És vannak a semi-vegetáriánusok (azaz a részben vegetáriánusok), akik az állati eredetű ételek egy-egy csoportját megeszik, vannak olyanok akik a halat is megzabálják.


Ezek a nagyobb étrendek, de van rengeteg kisebb és te pont olyanba botlottál bele, amiben szerepel a hal.

2008. nov. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Azt én nem írtam, hogy emberibb levágni a fejét, mint hagyni fuldokolni :-) (azt se, hogy gyorsabb, de az viszont igaz)


Még mindig nem kaptam választ, hogy miért más a hal, mint a többi. :-)

Vegetáriánusnál és böjtnél is egyaránt. Azért ezt a kategóriát választottam (és nem a vallási témakört), mert mégiscsak egy táplálkozási dologról van szó.

2008. nov. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
ezt én se értem én is vega vagyok és annyira idegesit hogy mondom hogy nem eszek húst és azt mondják hogy akkor halat?? a hal is hús
2009. jan. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%

a VEGA a VEGETÁRIÁNUS rövidítése.

A vegánra gondolsz.

2009. márc. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%
A hal is hús,de nincsenek benne olyanok amik pl. a csirkében benne vannak.Így a vegá-k fogyaszthatnak halat.
2009. júl. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
80%
a vegetaáriánus dolog eredetileg az állatok meg nem ölése miatt jött létre ezért akik halat esznek azok nem vegetáriánusok csak műmájerek ha nem eszel olyan ételt amellyel valamelyik álat kárt sznvedettt akor elmondhatod magadról h vegetáriánus vagy
2009. nov. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A vegetarianizmus már jóval ie. alakult ki. A lényege az volt, hogy a táplálkozás miatt ne kelljen állatot leölni. Egyáltalán nem fogyasztottak semmilyen húst, tehát halakat, rákokat, vagy más vízi állatokat sem.

Teljesen mindegy, hogy ma mit találnak ki a pletykalapok és a divatozó tinik, vagy a keresztények. Minden állat húsa TILTOTT, és ez alól semmilyen kivétel nincs.

2013. nov. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Valaki fentebb már írta, csak megerősítem: a vega szót a vegetáriánus "rövidítésére" szokták használni, a vegán az más.
2023. jan. 3. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!