Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mit eszel, ha vegán vagy?

Mit eszel, ha vegán vagy?

Figyelt kérdés
Egyszerű, laktatós ételekre is kíváncsi vagyok.

2018. nov. 24. 14:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Mindent, amiben nincs állati eredetü alapanyag, azaz csak növényekböl készült ételeket.

Rengeteg zöldségételt találhatsz a neten, mindenféle töltött, párolt, pirított zöldségféle jó, tészta, rizs, krumpli hozzá, és semmi probléma.

Érzésem szerint amióta növényi étrenden vagyok, sokkal változatosabban eszem, mint elötte.

De keress rá vegán blogokra, ott is rengeteg ötletet kaphatsz.

2018. nov. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én is az vagyok fél éve csak falun nincs sok választék. :( Plussz teher, akikkel élek jelenleg, hogy a nagyszüleim nem támogatnak ebben.
2018. nov. 24. 15:22
 3/14 anonim ***** válasza:
54%
Steiner Kristóf valamelyik szakácskönyvét ajánlom. Meg lehet rendelni online, és max 5000 Ft. Nagyon sok jó recept van benne, és nem nehezen beszerezhető alapanyagokkal. De nézegethetsz vegán ételes blogokat is. Bármit annyira könnyű növényi hozzávalóval helyettesíteni, de túl hosszú lenne ezt itt leírni. :D
2018. nov. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%

Miért ne lenne falun választék? Zöldséges itt is van, tartós élelmiszert pedig webáruházban is rendelhetsz és kihozzák, itt már egészen extra cikkekhez is hozzájuthatsz. Mondjuk sok magvat hipermarketben is meg lehet venni, ha évi párszor beutazol egy városba... Úgyhogy a falun lakás igazán nem akadályoz szinte semmennyire, max. ha romlandó és kész ételeket akarsz venni.


Nem tudhatom, téged mi laktat, de millióféle jó vegán étel van. Zöldségcurry, zöldségfasírtok, paprikás krumpli, vegán rakott krumpli, egyeseknek a tésztaételek is laktatóak, zöldséges rizs/köles, rengeteg süti, hadd ne soroljam. Dunát lehet rekeszteni a kiváló, nem vegánoknak is jó ötleteket adó vegán blogokkal.

2018. nov. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%

Én egy pici - 500 fös - faluban lakom és semmi gondom sincs a vegán étkezéssel.

Ehhez semmi különleges élelmiszerre nincs szükség, a teljesen hétköznapos zöldségfélék, gabonafélék, száraz hüvelyesek tökéletesen elegendöek.

Én még szóját sem fogyasztok allergia miatt, meg elvböl semmiféle utánzatot sem - növényi tej, sajt, hús, felvágott meg egyebek -, hanem csak teljesen normális nyers zöldségeket, rizst, tésztákat (tojásmentes!), babot, lencsét, meg hasonlókat.

Ezekböl igen változatos és laktató etrendet lehet összeállítani, semmi olyasmire ninsc szükség, amit nem lehet bárhol beszerezni. De ha te valami speciális valamit akarsz, azt a neten keresztül meg tudod rendelni és még tanyára is kiszállítják.

2018. nov. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Wow. Köszi. Akkor jobban szét kell néznem a boltokban. Konkrét kajákat is írtatok. Még 1x köszi.
2018. nov. 24. 17:50
 7/14 anonim ***** válasza:
96%
Pl nagyon jól variálható étel a pirított tészta (kínai utánzat, természetesen tojás és hús nélkül), attól függöen, hoyg milyen zöldségeket meg füszereket használsz, más-más lesz az eredmény, ugyanez érvényes a rizsre is.
2018. nov. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Kedves vagy, hogy így segítesz 75%os válaszoló.
2018. nov. 24. 18:31
 9/14 anonim ***** válasza:
94%
Még egy ötlet: ha itt ebben a topikban beadod a keresöbe a vegán szót, több receptötletet is találsz! (Amikor én kezdtem, nekem is sok jó receptet láttam)
2018. nov. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A hüvelyesek nagyon laktatók és táplálók. Készíthetsz belőlük levest, főzeléket, pörköltet, fasírtot, vagy egyszerűen köretet. Vegán sajtok, mártások készítésével otthon is próbálkozhatsz. Ezekhez kellenek magfélék, de ezeket elég egyszer beszerezni nagyobb tételben, és jól záró dobozban tárolva nem romlanak meg. A tojás helyettesítésére szolgáló dolgok (pl. lenmag, chia mag) is sokáig tárolható. Nézz utána, miket lehet használni ételekben, amikbe tej vagy tojás kellene, és egyszerre szerezd be ezeket nagyobb mennyiségben. Én magvakat kb. évente kell vegyek, egész évre eleget.


Ha ezeket nem tudod beszerezni, az sem probléma. Friss zöldségekből szinte bármit el lehet készíteni. Emellett ehetsz tésztát és rizst, így biztosan jól fogsz lakni.

2018. nov. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!