Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Egy betegség miatt húst...

Egy betegség miatt húst kellene ennem, se 8 éve vagyok vega. Mit tehetnék ha undorodom tőle?

Figyelt kérdés

8 éve nem eszem húst. Most nagyon le vagyok gyengülve, hetek óta kórházban vagyok. Mivel itt megszabott étrendet kapok napi szinten hozzák a fehér húst, én nagyon rég nem ettem. 52 kilórol 46 kilóra fogytam. Ami nem mehet lejjebb. A rokonság nem tud nekem ételt hozni, az orvoa, nővérek ki vannak akadva szerintem le is mondtak rólam. Utálom magam amiért a saját egészségemért nem teszek semmit. Ha így folytatom el fogyok és még jó darabig itt leszek bent. Hogy ehetnék újra húst? Nem fognak csak miattam más fehérje forrásból kaját hozni nekem a kórházi konyhából és állítólag az nem is tartalmazza azt amire most szükségem van.

23 L. Van olyan aki vegetáriánus volt de vissza szokott a húsra? Egyébként én lakto ovo vagyok estek tejet, tojást. 😕😕



2018. nov. 26. 06:06
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
Kérdést el írtam, hibák miatt bocsi(de 8 éve vagyok vega) csak alig bírok írni 😂
2018. nov. 26. 06:07
 2/33 anonim ***** válasza:
69%
"Hogy ehetnék újra húst?" Szájba bevesz, megrág, lenyel.
2018. nov. 26. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
44%
A kirántott halat sem ennéd meg?
2018. nov. 26. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Halat hamarabb attól nincs undor de a 🐔 meg a sertés ételektől egyből látom magam előtt mikor még szaladgáltak. Egy dubaiban élő vegán csaj ki rakott sokszor az oldalára videókat hogyan ölik meg az állatokat és ez mindig előttem van. Nagyon sok hús ellenes bloggert olvastam és most ez lesz a vesztem amik mind a fejemben élnek. Már minden vésztartalék zsírom kezd eltünni az a pici is ami volt. Infúzión vagyok. Az orvos, nővér szerint saját magamat fogom legyengíteni teljesen és akkor már semmi nem fog rajtam segíteni. Az emberek nem gondolnak bele ha betegek lesznek sehol nem vega meg vegán kórházi koszt van. Nagyon mérgesek rám amit meg értek.
2018. nov. 26. 06:26
 5/33 A kérdező kommentje:
A betegséget nem is az fogja. De annyira le vagyok gyengülve, Hogy ennem kell. Szükségem lenne a fehérjére mind állati mind növényire.nem fogok gyümölcsöt meg zöldséget kapni egész kórházi létem alatt. Nem vagyok kivétel. Nagyon sok erőre vab szükségem és még nagyon messze van a gyógyulás vége, ha happy end lesz egyáltalán
2018. nov. 26. 06:36
 6/33 anonim ***** válasza:
21%
Mondjuk az egészségügy jelenlegi állapota tényleg olyan hogy a beteg akár éhen is halhat de akkor sem biztosítanak neki halhúst vagy gyümölcsöt, ha csak azt enné meg. Szülőre vagy rokonra tényleg nem számíthatsz? Netán ismerősre? Komolyan mondom de a természetben, főleg a trópusi paradicsomokban például a Tüskevár Matula bácsija üzemmódban is nagyobb lehetőséged lenne a felépülésre. Egy négyzetméter körüli összecsukható merítőhálóval könnyű halat fogni. Az ide vonatkozó horgászati szabályokat ilyen esetben felejtsük el, mivel a kórházak nagyobb szabályokat szegnek meg ha a beteg akár meg is halhat de akkor sem biztosítják neki azt amit megenne és amire szüksége lenne az egészsége érdekében.
2018. nov. 26. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
94%
Pénzed van? Rendelj magas fehérje tartalmú vegàn kaját a kórházba és a probléma meg van oldva.
2018. nov. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
30%
Állj a sarkadra és mond meg hogy már pedig ezt te nem eszed legyenek kedvesek tisztelni az élet módodat. Ha tényleg húst kell enned akkor meg edd együtt a körettel hátha az elveszi az ízét.
2018. nov. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
60%
Ha nincs más megoldás én nem szaroznék, megenném, amit elém tesznek. Azzal ha kinyírod magad nem segítesz egy állatnak sem... Aztán ha felépültél ehetsz újra úgy ahogy akarsz.
2018. nov. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
73%

"A betegséget nem is az fogja. De annyira le vagyok gyengülve, Hogy ennem kell. Szükségem lenne a fehérjére mind állati mind növényire.nem fogok gyümölcsöt meg zöldséget kapni egész kórházi létem alatt. "


Ez marhaság, ahhoz, hogy megerösödj, NEM húsra meg állatí fehérjére van szükséged, HANEM elegendö táplálékra, és ez böven lehet növényi alapú is!

Emellett, mivel ovo-laktó étrenden vagy, BÖVEN kapsz állati fehérjéket - ugyanis a tojásban meg tejtermékekben UGYANOLYAN fehérjék vannak, mint a húsokban.

NEm tudom, MILYEN kórházban vagy, de olyan nem létezi, hogy nincsenek diétás menük a betegeknek. Rengeteg betegség van, ami mellett nem SZABAD húst illetve állati fehérjéket fogyasztani, azaz KELLENE LENNIE megfelelö menünek az ilyen betegek számára is.

Ha nem akarsz húst enni, akkor nem KELL, egyél elegendö növényi élelmiszert, ami fehérjéket is tartalmaz. Ha meg az orvosok olyat állítanak, hogy csak a hús tartamazza, amire szükséged van, akkor javaslom, hogy keress másik kórházat meg más orvosokat, mert ezek nem sok mindenhez értenek, és a kezelésüktöl nem fogsz rendbejönni.

2018. nov. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!