Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Volt valaki úgy hogy mikor...

Volt valaki úgy hogy mikor átállt vegetáriánus vagy vegán táplálkozásra negatív hatással járt a szervezetére nézve?

Figyelt kérdés
2018. dec. 10. 18:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

Biztos van olyan is, de csak akkor, ha ez annyit jelent számára, hogy ugyanúgy eszik továbbra is, mint elötte, csak a húst/állati termékeket hagyja el - ekkor ugyanis egy csomó hiánya lesz.

Ha normális módon áll át veg/vegán érrendre, akkor odafigyel a megfelelö mennyiségü (növényi) fehérje bevitelre, illetve a megfelelö összetételü táplálkozásra, és akkor kizárt bármilyen negatív hatás.

2018. dec. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%

Bizonyára, ahogy a fordítottja is. Minden étrendváltás lehet rossz, mivel előfordulhat, hogy kihagyunk valami esszenciálisat, vagy egyszerűen máshogy eszünk, mint ami a mi egyéni szervezetünknek jó.


Én anno csak elhagytam a húst, minden mást ettem ugyanúgy, nálam semmiféle változás nem történt, sem pozitív (kivéve lelkileg), sem negatív. De ehhez az kellett, hogy rendesen (változatosan és bőségesen) egyek előtte a húst leszámítva is, ráadásul én mindig ritkán ettem húst, a kiejtése nem sok vizet zavart (s bizonyára automatikusan ettem helyette valami más tápanyagdús ételt). Sokak étrendjéből kivéve a húst fehérje- s egyes más tápanyagokban szegény étrendet kapnánk, náluk nyilván alaposabb átalakításokra, nagyobb tudatosságra van szükség.


Olyanokról is hallottam már többször, akik állítólag igen jó vega étrenden sem bírták hetekig sem, mert nekik hús kell. Ezt nem tudom hova tenni, végülis elképzelhető, hogy valaki ilyen, de az emberi szervezet prímán elvan hús nélkül, ezt tudjuk. De csak mert a szervezet kibír valamit, az embernek mint egésznek még lehet kellemetlen, úgyhogy lehet, hogy tényleg van ilyen. De ez átkozottul ritka lehet, ha létezik is. A többség inkább csak rosszul eszik, azért lesz baja. Csak mert sok vega, vegán odafigyel az étkezésére, nyilván van, aki lekváros tésztát eszik szójavirslik és kóla között vagy efféle. Vagy aki koplal, különféle okból (nem tudja, mit egyen, túlságosan laktatja a 13 gramm zabból készült light zabkásája a zöldséges turmix után, nem szereti egyik ételét sem, de elvből elutasítja, amit megenne... el tudom képzelni, hogy egy anorexiás direkt növényi étrendre tér, hogy kifogása legyen, miért nem eszik rendesen). Sok hülyeséget lehet csinálni, de ez nem a veganizmus vagy vegetáriánizmus hibája, hanem az emberé.

2018. dec. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
73%

En nem hallotam, persze lehet.

Sztem a szervezet sovarog azután, h ne húst vigyunk be.

10 evig voltam vega regebben, utana visszalltam, most próbálok ismet lejonni a húsról, mert nagyon terheltnek erzem a beleimet es az egész rendszert.

2018. dec. 13. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
16%

Alapvetően ha mar ebben a témában hozzaszól valaki a fórumhoz, nem artana tisztaban lennie azzal, hogy amiről beszél az nem "hús" amit "beviszünk" hanem elő es érző lény legyilkolt teteme.

Kedves kérdező, úgy gondolom, hogy az itt kapott valaszok teljesen inkomptensek voltak.

Nezz utána a temanak az interneten, rengeteg hasznos oldal van.

2018. dec. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Véménd válasza:
77%

Hallottam én is olyanról, hogy vega étrendre átállás után furán érezte magát, a szervezetnek kellett idő, hogy hozzá szökjön. De ez főleg attól volt, hogy nem vitt be más hús pótlot az elején.

Utolsó válaszolónak írnám, hogy a növények is érző és élő lények. "Hallanak, érzékelnek " mindent a körülöttük lévő világból. Pár hónapja kijött egy tanulmány arról, hogy a növények tudják amikor valami eszi őket és megpróbálnak védekezni ellene, nedv kibocsátással. Szóval ők is élőlények és félnek attól, hogy valaki eszi őket.

2018. dec. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%

Hallottam már olyanról, hogy állítólag valaki túlélte hús nélkül, de lehet hogy csak városi legenda :'D

Ilyesmi kommentekre lehet számítani ezen az oldalon.

2018. dec. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Driizz válasza:
36%

3as-hoz. állatokat nem szabad ölni, megenni, de növényeket igen? mégis ki határozta ezt meg? Miért ér kevesebben egy növény élete, mint bármely más élőlényé?


Ja amúgy, az embernek szüksége van húsra, mert BIZONYOS fehérjéket nem tudnak a növények biztosítani. van amit igen, de van amit nem. és ezeknek a hiánya hosszútávon okozhat bajokat.


Persze ez nem azt jelenti, hogy mindig degeszre kell zabálni magunkat húsból, de egyensúlyban kell tartani a dolgokat.

2018. dec. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
23%

"Ja amúgy, az embernek szüksége van húsra, mert BIZONYOS fehérjéket nem tudnak a növények biztosítani. "



Ez tévedés, mindenféle fehérje megvan a növényekben is, ezért nem kell húst enni.

Mellesleg aki csak a húst nem fogyasztja - tejet, tejtermékeket, tojást igen - az az összes állati fehérjét ugyanúgy beviszi a szervezetébe, mintha húst enne.


Ettöl függetlenül meg, ha valaki semmiféle állati eredetü élelmiszert nem fogyaszt, annak sem lesz semmiböl hiánya, az egyetlen, amit pótolnia kell, az a B12.

2018. dec. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Na hát..bocsi az ekezetekert,nem akarok veluk bajlodni

Amikor vega lettem,nagyon nehez volt. 2016-7ben sokat olvastam a temaban,hogy fogyni fogok ha nem eszem hust,nem fogok puffadni stb. Gondoltam kiprobalom,mit veszitek.

Akkor kezdtem a szakacs gyakorlatomat,amikor elhataroztam,hogy tobbet nem eszem. Mar ugy ismertek meg a munkahelyen,hogy vega vagyok. Aha. Ez sikerult is volna,ha nem kostolok bele akkor a brassoi husba. Nagyon szegyelltem magam utana,az volt az utolso ,hogy hust ettem. Tavaly június kozepe fele volt ez.

Aztan jott az,hogy gyokerkezelest vegeztek a fogamon. Ami begyulladt,antibiotikumot irtak fel ra. (Nem tudom h zselatinos volt-e,ilyen szetszedheto kapszulakba voltak bogyok) jo kislany letemre az egesz doboznyival beszedtem,de amikor jott az elso rossz ido(szeptember) eletemben eloszor felfaztam. Masfel hetig nyomtam az agyat! Ujabb doboz antibiotikum,muszaj voltam beszedni.

Ezutan volt 1-2x kisebb orrdugulasaim,fejfajas,hasmenes stb.

Sok-sok cukrot,sima lisztet,tejtermeket ettem,mert mamamnal eltem,nem tudtam specko boltba novenyi italt,tofut,egeszseges eteleket venni. Alig ettem gyumolcsot,szinte csak banant,barackot. Zoldsegbol is csak parit neha.

De aztan eljottem otthonrol. Most egeszsegesen etkezem,vegan lettem. Kb a 3.honapja. Most eppen megfaztam egy kicsit,de semmi komoly! Az utobbi 1hetben nem kivantam semmit,csak pomelot ettem, zsemlevel. A korabbi megfazasaim lazzal,fejfajassal jartak,most csak be van dugulva az orrom,es tusszentek neha. De azert az orvos egesz hetre kiirt,csoki neki ;)

Tokeletesen erzem magam, nem vagyok faradekonyabb mint elotte,a vitamin hianytol sem felek. Aki ab12-vel ervel, nezzen utana a husban is hogy van jelen! Krumpli heja alatti vekony retegben megtalalhato,illetve vitaminkent is lehet szedni. Ennyi meg belefer,ha a mindenevok meg kilora eszik a palmazsirt,libazsirt,algopirint,vernyomascsokkentot,savlekotot,reflux gyogyszert es stb.

2018. dec. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Pedig Drizz-nek igaza van. Amúgy igen a vegák/vegánok igen jelentős része ugye pótol ha mással nem, hát étrend-kiegészítőkkel. De hát azokbba vajon hogy kerül olyan tápanyag ami csak húsba fordul elő? Vagy még egy kérdés:

Vegánok azon anyagoktól is tartózkodnak amit baktériumok termeltek?

2019. jan. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!