Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Kifejezetten vegetáriánusuk...

Kifejezetten vegetáriánusuk válasza érdekelne! Ezt így megeszitek?

Figyelt kérdés

A vegetáriánusok megesznek olyan ételek amiben eleve van hús csak ők nem eszik az ételnek a húsos részét?

Például: töltöttkápsztát megcsinálja szépen a nagymama, viszont te csak káposzta részét eszed és a húst nem?

Ezt csak kíváncsiságból érdekel pusztán 🙂



2018. dec. 31. 11:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A férjem vegetáriánus, de érthető okokból én is járatos vagyok a kérdésben :-)


Kb. 10 éve még megevett ilyet kényszerhelyzet esetén (erdő közepén sátortáborban csak a közös húsos kaja volt), ma már nem. Otthon semmiképp, hiszen ott tudok figyelni rá, hogy a neki megfelelően főzzek. Vendégségben viszont nem várja el például, hogy a rántott zöldséget ne a hús után süssék az olajban.

2018. dec. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ!😀
2018. dec. 31. 11:53
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Mivel alapesetben az a legtöbbnek az elve, hogy semmi olyat nem fogyaszt, amihez egy állatot el kell pusztítni, ezért olyan ételt sem esznek, amiben hús fött.


A fiam vegetáriánus, ö semmit nem eszik, ami hússal érintkezik, tehát a példádban a töltött káposztából legfeljebb a mellé adott kenyeret eszi.


Aki csak azért vegetáriánus, mert nem szereti a húst, annak valószínüleg nem probléma, aki viszont azért nem, mert beteg lesz töle, az nem.

2018. dec. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem, semmiképpen sem. Ha az étel elkészítéséhez egy állat halála szükséges a nem húsos részeket sem esszük meg belőle. Pl hús levesben a répát... ki van zárva!
2018. dec. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy páran írták, aki elvi okokból vegetáriánus, az semmit nem eszik meg, ami állattal kapcsolatba kerül.

A példád esetében a nagymama készítsen olyan töltött káposztát, amibe csak rizs van tölteléknek (természetesen megfelelöen füszerezve), ezt teljesen külön edényben fözze meg, és ha be szokta rántani, akkor kizárólag olajjal készítse a rántást.

Azaz minden ételt külön edényben készítsen a húsos variácótól teljesen elkülönítve, és ne azzal a fözökanállal keverje, amivel a húsos ételeket.

2018. dec. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretem a húst, ezért nem eszek meg semmit, amiben érződik az íze. Mivel évek óta nem ettem, olyan ételben is feltűnik a hús íz, amiben másnak talán egyáltalán nem érezhető. Így a húsleves levét, pörkölt szaftját, stb. nem enném meg. Különösen azoknál az ételeknél, ahol a hús bele van keverve vagy együtt főtt, lehetetlen eltávolítani.

Ha érintkezett hússal az ételem, pl. egymás mellett tálalják vagy egy olajban sültek, az nem zavar. De ha kevés hús, vagy "csak egy kis zsír" van benne, akkor biztosan nem fogok enni belőle.

2018. dec. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%

Egyszer ettem paprikáskrumplit, amiben kolbász főtt. Igaz, kimerült és éhes voltam, 10-20 km-es körzetben nem volt semmi más étel és egy órát tépelődtem előtte. Nyilván nem vega. Ember, sok sajt se vegán, pedig az pici oltóanyag igazán nem nagy mennyiség. Egy gyümölcstorta sem vegán, amin zselatinos gyümölcszselé van...

Az ilyen belefőtt, érintkezett dolog sokkal nagyobb mennyiségben tartalmaz húst vagy állati zsírt vagy egyéb nem vegán cuccot.

2018. dec. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

*nem VEGA, elírtam, bocs.


Persze a mennyiségi arány mindegy, nulltolerancia van, de akkor is, hús főtt benne, ez brutál sok és az ízében is benne van...

2018. dec. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem eszem meg.
2018. dec. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Update: azóta vegetáriánus lettem 😄😊
2019. jan. 7. 19:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!