Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogyan tanuljak meg főzni?...

Hogyan tanuljak meg főzni? Milyen vegetáriánus ételeket tudtok mondani, ami könnyen elkíszhetőek?

Figyelt kérdés

20/F


Nem eszem húst, de szoktam néha néha enni rántott húst, de az utóbbi időben azt sem eszem meg, mert nem ízlik. Nem tudok főzni, otthon csak szalámi, zsír van, amit én nem szeretek. Mindig kell valakit arra kérnem, hogy főzzön nekem külön, más ételt, amit szeretek, amit megeszek. Múltkor belekezdtem a tojásrántottába. Borzalmasan sikerült, regalább 10 percet főztem, a tojást is bénán törtem össze.


Máma anyukám megmutatta, hogy hogyan kell összetörni, és sikerült úgy, hogy ne törjön szét az egész tojás a kezemben, hanem kettére tudtam törni. Oké, ezen túl vagyok.


Milyen egyszerű vegetáriáns ételt tudtok ajánlani?


Köszi.


2019. jan. 7. 19:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
2%
Rágcsálj répát.
2019. jan. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
19:27: Vártam normális választ.
2019. jan. 7. 19:28
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Lecsó, gombapörkölt, tepsiben sült krumpli tojással leöntve, reszelt sajttal megszórva, tojáspörkölt, paprikás krumpli. Ezek viszonylag egyszerűek.
2019. jan. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
100%
Én is vega vagyok. És sokkal többb vega kaja van, mint gondolnád. Vegyél egy könyvet, vagy ha már a neten vagy itt keress recepteket. Nem olyan nehéz.
2019. jan. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igen vannak itt neten is vegás receptek, de nem tudnám elkészíteni.
2019. jan. 7. 19:43
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
A rántottát nem főzni kell, hanem sütni.... Nézz videókat, interneten millió van. Vega receptekkel is dunát lehet rekeszteni. A főzés egyszerű, ha még akarod tanulni menni fog.
2019. jan. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%

"Igen vannak itt neten is vegás receptek, de nem tudnám elkészíteni."

És mi ezen hogyan tudunk segíteni?

2019. jan. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nézz videókat! Úgy könnyebb megtanulni.

Utána már menni fog recept alapján, utána recept nélkül is.


Legegyszerűbb: tészta. Túróval, sajttal, dióval, mákkal, lekvárral.

Levesek: mirelit vegyes zöldség, leveskocka, ha puha minden, akkor tészta bele. Ha öntesz hozzá főzőtejszínt, és teszel egy csipet tárkonyt, akkor igazi ünnepi fogás.

Tojáspörkölt tarhonyával.

Gombapörkölt.

Gombás tojás.

Rántotta mindenféle zöldséggel.

Rizs zöldséggel, gombával.

2019. jan. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
34%

Ha 25 éve kérdezed, még értettem volna, ma ráketesel a neten és videón megmutatják, hogy kell bármit megcsinàlni..,


[link]

2019. jan. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
84%

Elöször is a sok hülye választ íróknak:


A kérdésben NEM AZ a lényeg, hogy a kérdezö vegetáriánus, HANEM hogy nem tud fözni!!!


Kérdezö: ha az alapokkal sem vagy tisztában, akkor jó ötlet a you tube-on keresni videókat: ha beírsz egy-egy konkrét ételnevet, arra több videót is találsz, meg tudod nézni, mit hogy csinálnak, és aztán már "csak" utánozni kell. Persze így is lesznek olyanok, amik nem lesznek elsöre tökéletesek, de sok mindent meg tudsz így tanulni.

Adott esetben megéri alapfogalmakat is keresni, mint fözelék, rántás, habarás, sürítés, saláta készítés, tojásételek, stb, rengeteget segítenek a videók - mert látod, mit és hoyg kell csinálni.

2019. jan. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!