Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegán szempontból a tejterméke...

Vegán szempontból a tejtermékekkel mi a gond?

Figyelt kérdés
Ne a nagyüzemi állattartást nézzük, azt megértem hogy az ottani körülményekkel sok gond van. De ha valaki mondjuk tanyán él és vannak tehenei, kecskéi amiket néha megfej hogy legyen otthon sajt, tej, stb. De egyébként az állatok jól élnek, az sem elfogadható? Miért?
2019. jan. 8. 17:02
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
84%

A vegánok szerint a tej a borjúnak van, és nem elfogadható számukra, hogy ehelyett tápszerrel etetik, hogy el tudják venni az emberek számára a tejet.

Másrészt a teheneket sem természetes módon tartják (pl istállóban, ami nem természetes), illetve mesterségesen sokáig fejik öket, ami megterhelö a tehén szervezetére nézve.

2019. jan. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Ennyi? Ez akkor ilyen elég semmilyen érv, elvégre jellemzően a növényeket sem természetes körülmények között termelik, illetve pl egy szója vagy burgonya sem nekünk termel.
2019. jan. 8. 17:28
 3/29 anonim ***** válasza:
83%
Meg hogy hormonok vannak benne...
2019. jan. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Az miéet baj, hogy hormonok vannak benne?
2019. jan. 8. 18:15
 5/29 anonim ***** válasza:
73%
Aki nagyon vadul vegán, az a nagyüzemi növénytermesztést is elitéli, pont azért, amit írtál. Szerencsére ilyen szélsőségesekből kevés van.
2019. jan. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Wow, tényleg? Ilyenre még nem is hallottam példát. Ma is tanultam valami újat :D
2019. jan. 8. 18:30
 7/29 anonim ***** válasza:
65%
Söt vannak olyanok is, akik csak érett gyümölcsöt meg gabonamagvakat fogyasztanak, mert azok maguktól leesnek a növényröl.
2019. jan. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
91%
Ha utánanézel, hogy mennyi tejet ad egy állat, abból mennyit iszik meg a borja, mennyi marad neked kínzás nélkül és abból mennyi sajtod lesz...hát abból nem vegánként nem laknál jól. Arról nem beszélve, hogy annak van teje, amelyiknek borja is van. Mit csinálsz az egyre szaporodó állatállománnyal? Nyilván eladod, de a vevőnek nem szabhatod meg, hogy ne vágja le és simogassa gyakran... Szerintem nekik ezek miatt nem fér bele. Ugyanezen gondolatokból kiindulva én pl. a tojást nem értem náluk, néhány tyúk vígan elkapirgál kakas nélkül egy szép területen, nem értem miért gond, ha megeszem a tojását, amit amúgyis kitojna.
2019. jan. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
68%
Vegánként a saját farmodon tartott állattal mit csinálsz egy idő után? Előbb utóbb le kell vágni, ha eladod akkor is levágja más.
2019. jan. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

#9 Azért egy tehén iránt hadd ne kelljen már úgy éreznem mint édesanyám (vagy eleve bármelyik ember) iránt!

A ragadozók húsa és teje nem olyan ízletes, leginkább ezért nem ilyesmire háziasítottuk a kutyát és a macskát.

A hormonok pedig amúgy nem egy félelmetes szó. A szervezeted nagyságrendekkel több hormont termel nap mint nap mint amennyit tejjel képes lehetsz bevinni. Kérlek ha ezzel akarsz érvelni, akkor konkrét tényeket hozz! Milyen hormon, milyen mennyiségben, milyen káros hatást fejthet ki és mennyiben befolyásolja ezt a tejfogyasztás?

2019. jan. 8. 19:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!