Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegán alternatíva sajt helyett...

Vegán alternatíva sajt helyettesítésre?

Figyelt kérdés

Tudom, létezik vegán sajt, de ez nem ízlik, ezért keresnék olyan, házilag elöállítható sajt helyettesítö valamit, ami pl pizzára vagy tésztára ráolvasztható, és nem szója, tofu, élesztöpehelyböl van.


Nagyon kérem, senki ne akarjon ezekre rábeszélni, csak ötleteket várok. Elöre is köszönöm!


2019. febr. 4. 18:23
 1/10 anonim ***** válasza:
97%

Vegan "parmezán"


1 csésze nyers kesudió (ne áztassuk)

1/4 csésze étkezési élesztő

1/4 csésze zöldségleves por

1/4 teáskanál tengeri só


Keverjünk össze minden összetevőt egy élelmiszer-feldolgozóban amíg hasonlít parmezánra. Tároljuk hűvös helyen , üvegedénybe.

2019. febr. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Az egyetlen gond az élesztö benne, meg nem tudom, ezt rá lehet olvasztani az ételre?
2019. febr. 4. 18:43
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Házi kesutejből lehet sajtot készíteni agar-agarral vagy tápióka keményítővel. Ezek meg tudnak olvadni, de azért nem teljesen úgy, mint a sajt. Kesu saj címszó alatt sokféle receptet találhatsz. Azért jobb házi kesu tejből, mert így te állítod be a sűrűségét tetszőlegesre. Ehhez nagyon erős turmixra/aprítóra/növényi tej készítőre lesz szükséged, hogy a kesut tényleg finomra daráld, és ne legyen szemcsés a sajt.
2019. febr. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
KÖszi, ez jó ötletnek tünik!
2019. febr. 5. 21:32
 5/10 A kérdező kommentje:

tegnap 10:49-es: az elsö kísérlet egész jó lett, még ha nem is tökéletes. Kesupürét vettem, ez lényegében egész fimomra örölt kesu vízzel sürü péppé keverve és ezzel indítottam, így aránylag egyszerüen ment.

Még egyszer köszi a segítséget!

2019. febr. 6. 15:47
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy sikerült! Ha az alap már jól megy, még finomabbá teheted folyékony füsttel. Egy késhegynyi kurkumától pedig szép sárgás színe lesz. Megkérdezhetem, hol vetted a kesupürét?
2019. febr. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem MO-on élek, itt sok üzletben lehet kapni, többek közt a DM-ben is, esetleg ott meg tudod nézni te is.
2019. febr. 6. 21:41
 8/10 A kérdező kommentje:

Ezt találtam a DM oldalán:

[link]

2019. febr. 7. 07:59
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Jézusom ennek mi értelme. Kesudio tejedbe tudod mennyi tejvan? Amenyit szintrtikussan bele tettek.
2019. febr. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"Jézusom ennek mi értelme. Kesudio tejedbe tudod mennyi tejvan? Amenyit szintrtikussan bele tettek."


Ez tipikusan a veszekedni akar, csak éppen fogalma sincs arról, amihez ír tipusú válasz!

Ha nem tudod, miröl van szó, akkor minek írsz? Inkább néznél elöször utána, akkor nem égetnéd magad.


A kesudió - meg egyéb növényi - tejekben NINCS tej, éppen az a lényeg, hogy a (tehén vagy egyéb állati eretedetü) tejet le lehessen kerülni. Ezért az adott növényi részt vízzel pépesítik és az így kapott tejszerü folyadékot nevezik növényi tejnek, amit a különbözö receptekben, ételekben, italokban tej helyett használnak.

2019. febr. 8. 07:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!