Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Normál receptek működhetnek...

Normál receptek működhetnek "mentes" hozzávalókkal ugyanúgy?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok vegán, de vendégségbe készülök, ahol rajtam kívül (szinte) mindenki az. Na most, nekem nagy specialitásom az ilyen összejöveteleken a krumplisaláta vagy a tésztasaláta... mindig ilyesmit szoktam vinni barátokhoz, persze saját recept alapján. :) Viszont ezeknek az alapja tejfölös-majonézes szósz, ami nyilván itt nem működhet.

Ha veszek vegános majoznézt meg tejfölt (úgy láttam neten, hogy azért vannak ilyenek, pl. aldi meg hasonló helyeken...), akkor elérhetek hasonló ízvilágot, mint az eredeti verzióban? Megérheti megcsinálni?


Nem ismerem ezeket a helyettesítő termékeket, soha nem ettem ilyesmit, azért kérdezem.



2019. febr. 6. 15:50
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Nem lesz olyan, mint amit elvársz.
2019. febr. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Nagy a szórás ilyen téren a vegán termékek között.

Van ahol jól működik, és van aminek köze sincs az "eredetihez".

Sajnos saját tapasztalat híján én azt tanácsolom, hogy a neten néz valami vegán receptet, amit sokan ajánlanak és csináld meg azt.

2019. febr. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A legokosabb lenne megkérdezni azokat, akik ott lesznek a vendégségben, hogy ök mit használnak, esetleg megkóstolni náluk a helyettesítöket, mert vannak egész jók is, meg olyanok is, amik még csak nem is emlékeztetnek az eredetire.


DE a helyedben inkább keresnék olyan receptet, aminél nem kell több mindent is helyettesíteni, mert ha EGY valami nem egészen olyan, azt még lehet füszerekkel javítani, de ha majdnem minden más, akkor elég nehéz ügy.

2019. febr. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az aldiban kapható vegán majonéz szerintem teljesen jó és hasonlít az "eredetihez". A nem vegán ismerősöknek nem szokott feltűnni, mivel a tojásos majonézek között is többféle ízvilágút lehet kapni. De házilag készíteni sem nagy ördöngösség, ha pl. csak egy kis adagra van szükséged.


Vegán tejfölből én még nem kóstoltam olyat, ami visszaadná a tejföl ízt. A szója joghurtok között vannak finomak, de érezhető, hogy nem tejfölt eszel. Nemrég megjelent az Auchanban egy új fajta, ami sokak szerint nagyon hasonlít a tejfölre, de nem mindig van készleten.


Én is azt javaslom, kérdezd meg a vegán ismerőseidet, hogy mit szeretnek. Sokan szeretik a tejföl utánzatokat, de van aki ki nem állhatja. Nekem valószínűleg ízlene a krumplisaláta ezekkel a helyettesítőkkel, de nem azért, mert ugyanolyan, mint az "igazi".

Ha kifogsz egy rosszat, akkor se írd le a vegán helyettesítőket. Rengeteg van, ami tényleg finom, pedig távolról sem hasonlít ahhoz, amit utánozni próbál.

2019. febr. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És ilyen szójajoghurtot tudsz ajánlani, utolsó?
2019. febr. 6. 17:16
 6/6 anonim ***** válasza:
Az auchanban kapható dr oetker creme vega vegán tejfölt használd az nagyon hasonlít az igazira. Ha az nincs akkor alpro natúr szójajoghurt egy kis ecettel/ citromlével kikeverve
2019. febr. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!