Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért lett a vegánság ennyire...

Miért lett a vegánság ennyire felkapott mostanában?

Figyelt kérdés

Az utóbbi pár évben nagyon előtérbe került ez a vegánság dolog. Egyre több ismerősöm, és a médiában általam követett ismert ember hirdeti büszkén, hogy ő átállt a vegán életmódra. Sorra nyílnak vegán éttermek, rengeteg ételnek van már vegán változata, nagyon sokan próbálkoznak vegánná válni stb. A veganizmus lassan olyan lesz, mint egy vallás.

Mi lehet az oka annak, hogy napjainkban ennyire kezd elterjedni? Tényleg minden vegán sokkal boldogabb, mióta így él?

Ha te is vegán vagy: mi volt a te motivációd, miért választottad ezt az utat?

Ha nem vagy vegán: szerinted miért lesz valaki vegán?



2019. febr. 11. 19:33
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
51%

Mert egészséges (ha jól csinálod).

És mert eljutottak arra az értelmi szintre, hogy nem gyakorolják a hatalmukat gonosz módon.

2019. febr. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
25%
Egészségtelen a vega étrend: [link]
2019. febr. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

A kérdésem nem arra vonatkozik, hogy megvitassuk, hogy egészséges-e a vegánság vagy nem, most nem ez a lényeges.

Kérlek titeket, hogy kulturált módon fejezzétek ki a véleményeteket. Mindenki leírhatja a gondolatait a dologgal kapcsolatban, de ne sértegessük egymást.

2019. febr. 11. 20:29
 4/28 anonim ***** válasza:
30%
Önbecsapából, képmutatásból. Azokra a jólétben élő városi emberekre jellemző leginkább a vegánság, akik napjainkban a megtermelt anyagi javak legnagyobb fogyasztói, ezáltal életmódjuk többszörös környezeti terhelést eredményez, mint a szolidabban fogyasztóké.
2019. febr. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
81%
Nem vagyok vega, de igen is jól működik a vega életmód. Olyanok szidják akik nem is tudnak róla semmit, pusztán csak azért, mert nekik más a véleményük.
2019. febr. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
84%
Mellesleg a kérdésedre válaszolva, mert az emberek mostanában nyiltabbal, kevesebben élnek sztereotípiák árnyékában.
2019. febr. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
12%
Hosszú távon nem egészséges a vegetáriánus étrend [link]
2019. febr. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
62%

Hát én a kérdésedből azt szűröm le, hogy 5 percet nem szántál rá, hogy utánanézz a dolgoknak.

A veganizmusnak semmi köze a valláshoz, ez csak a húsevők szalmabábja, mivel érvelni nagyon kevesen tudnak, kell valami degradáló jelző amit rábiggyeszthetnek a témára, hogy aztán kézlegyintéssel elintézhessék a dolgot, ezzel nyugtatva piciny lelküket.

Az, hogy boldogabb lenne aki vegán, szintén nem feltétlenül igaz. Én pl sokkal boldogabb voltam amíg nem tudtam mi folyik a tej/tojás/hús iparban...

A veganizmus nem a legfőbb boldogsághoz vezető út elérésének a keresése. Nem az ÉN a lényeg.

Legalább egy wikipédiát olvass el a témáról, mielőtt felteszed a kérdést, akkor talán a válaszolóknak sem kell a 0-ról elmagyarázni mindent.

[link]

2019. febr. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
24%

Mert divat lett.

"médiában követett ismert emberek hirdetik hogy átálltak a vegán életmódra."

<-----ezért.. :)

2019. febr. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
87%
Hát sokféle oka van az is benne van hogy divat lett amit előttem mondtak, de leginkább talán azért mert manapság már mindenfajta zöldség gyümölcs könnyen elérhető, persze ez önmagában még nem lenne elég, mert ki van oda a brokkoliért meg ilyenekért nemde? Akik ráálltak erre az étrendre, szeretnének tenni valamit az állatokért. Valaki szelektíven gyűjti a szemetet, valaki vért ad, valaki meg vegán lesz, ezzel akarják jobb hellyé tenni a világot. Még ha mindenki nem is lesz vega, azzal hogy ők megteszik a világ máris egy kicsivel jobb hely lesz.
2019. febr. 12. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!