Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Tejmentes sütirecept?

Tejmentes sütirecept?

Figyelt kérdés

Azért választottam ezt a kategóriát, mert gondoltam vegánoktól hamarabb kapok ötleteket.

Párom nehezen emészti meg a tejet és a tejtermékeket. Mindig puffad és teltségérzete van. Mégis úgy gondoltam meglepem egy nagyon könnyű piskótás tejes-csokis sütivel. A tejet nyilván lehet helyettesíteni növényivel csak nem tudom megállja e a helyét receptekben és ha igen melyikben? Keresgéltem a neten is de nem igazán találtam meg azt amire gondoltam.



2019. febr. 14. 10:03
 1/7 anonim ***** válasza:
A piskóta tejmentes. Csinálj lekváros piskotatekercset. Linzert vaj helyett margarinnal. Gyümölcsös piskótát növényi tejszínnel.
2019. febr. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ilyeneket én is találtam. Valami tejszerű krém receptet szerettem volna
2019. febr. 14. 10:58
 3/7 anonim ***** válasza:
De minek, ha rosszul van tőle? Amúgy meg próbáld ki egy kis mennyiséggel, hogy működik e a növényi tejjel
2019. febr. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Csinálj sodót, a tejes főzött krémeket a tojássárgája dúsítja és sűríti. Növényi tejjel ugyanúgy működik, csak a biztonság kedvéért számolj mondjuk plusz egy tojássárgájával. Vagy a másik a karamellkrém, ott pedig azért sűrűsödik be a krém, mert elpárolog a víz, tehát növényi tejjel is működik, csak az meg ugye néhány óra kavargatás egy dulche de leche. Ízekről nem tudok mit mondani, nem nagyon használok növényi tejet.
2019. febr. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2019. febr. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Keress bármilyen vegán süti receptet, ami tetszik. Azért jobb így, mintha a megszokott sütiben csak simán helyettesítenéd a tejet, mert nem minden növényi tej illik minden ételhez. Az ízük is különböző, és van amelyik pl. főzéskor máshogy "viselkedik", mint a tehéntej, mert más a zsírtartalma, az íze, vagy több/kevesebb kell belőle. A tejérzékenyek vagy vegánok által írt bevált receptekkel nem lősz mellé.

De készülj fel, hogy a krém nem lesz ugyanolyan, mintha tehéntejből készülne. Növényi tejekből is lehet nagyon finom ételeket készíteni, de egy picit más lesz, mint az "eredeti". Ha nem ízlik, érdemes adni neki mégegy esélyt, másik fajta növényi tejjel.

Ha nagyon egyszerűen szeretnéd megoldani, süss egy piskótát (ez egyébként is tejmentes), és készíts hozzá pudingot növényi tejből. Ezt pontosan ugyanúgy kell csinálni, mint tehéntejjel.

2019. febr. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy az nem piskótás, de a mézeskalácsot is érdemes megpróbálni, tésztába kevert kakaóval és csokidarabokkal.
2019. márc. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!