Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért csinálják ezt a vegánok,...

Miért csinálják ezt a vegánok, vegetáriánusok?

Figyelt kérdés

Van néhány vegán ismerősöm facebookon akik folyton megosztanak olyan posztokat, hogy mennyire egészségtelen a húsevés, és mennyire egészséges a növényevés. Kitettünk egy képet amikor családi összejövetel volt, és állandóan beirkált alá hogy nem szégyelljük e magunkat hogy ingereljük a vegánokat ezzel?


Miért kell ránk tukmálni a saját hülyeségeteket?

Nekem eszembe nem jutna hozzászólni egyetlen bejegyzéshez sem, ami nekem nem tetszik?

Ezzel a rádumálással nem érzitek hogy olyanok vagytok mint a jehova tanúi?



2019. febr. 17. 15:08
1 2
 1/12 anonim válasza:
92%
Teljesen egyetértek
2019. febr. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%
Az a baj, hogy itt is a hangos gyökerekkel azonosítanak mindenkit. Sajnos tényleg van egy centrum aki vallási fanatizmussal ordítja a hülyeégeit ezzel égetve a többi vegánt. Egyik nagyon kedves barátom vegán de ezt nem ordítja a világba csak ő így döntött. Rendszeresen kiakad azon, hogy ezek a "bőgőmajmok" még hátráltatják is azt a célt amiért elméletileg küzdenek.
2019. febr. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Orulok hogy nem csak en latom igy :)
2019. febr. 17. 15:34
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Én is vegán vagyok, de nem szólok bele abba mit esznek mások. Férjem és a gyerekünk megeszi a húst, nekik el is készítem. Engem is idegesít mikor valakik állandóan téríteni akarnak, és ezzel lejáratják a normális vegánokat.
2019. febr. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem a vegák többségéről a tágabb környezete nem tudja, hogy vega. Nekem is csak nemrég esett le, hogy egy évek óta ismert kollégám mintha sose enne ebédre semmilyen húst :D


Vegán ismerősöm még nem volt, de el tudom képzelni, hogy ők esetleg gyakrabban "fanatikusak".

2019. febr. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%
Tényleg idegesítő hülyeség amit csinálnak. Sajnos a vegák és vegánok között is éppúgy vannak hülyék, mint bárhol máshol, és az emberek ezért hajlamosak mindet agresszív idiótának látni. Hidd el, a többség nem ilyen, úgyhogy ne ítéld el az összes vegát és vegánt néhány rossz példa alapján.
2019. febr. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
98%

Abban igazad van, hogy ezek elég idegesítöek, de azért a "húsevök" közt is legalább annyian vannak, akik nem tudják elfogadni, ha valaki nem akar húst enni - nézz meg egy-egy vega/vegán kérdést, ahol recepteket vagy tippeket keresnek, a legtöbbször sokan beírnak egy csomó pörkölt vagy hasonló receptet.

Az intolerancia minden esetben bosszantó ész elég primitív emberre vall.

2019. febr. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%

Vegán vagyok, de nem szoktam húsevés lejárató dolgokat posztolni facebookon, de még családi, baráti körben sem mondani ezzel kapcsolatban semmit. A növényevésről persze beszélek, szívesen megemlítek, hogy ez és ez milyen finom, milyen jól sikerült egy kaja, amit főztem - persze csak ha témába vág, kéretlenül nem.


De. Sokszor találkozok azzal a jelenséggel, amikor mindenevők direkt provokálják a vegánokat különböző cikkek és posztok alatt. Körülbelül öt perce láttam egy történelemmel foglalkozó oldalt megosztott egy cikket arról, hogy a neandervölgyi ősember sok húst evett. A hozzászólók jelentős része kezdte a hülyevegánozást. Akkor miről beszélünk?

2019. febr. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%

Èn vegán vagyok, de ezzel nem szoktam senkit idegesíteni. A családon kívül nem sokan tudják, nem reklámozom és nem térítek.

Családon belül olyan van, hogy ha valami kifejezetten jó receptet próbálok ki, akkor szólok, hogy ha akarja valaki megkóstolhatja, hogy neki is tetszik-e, de ennyi.

Viszont egyszer nézz körül a receptkeresö kérdések közt: ha valaki kifejezetten vegán vagy vega receptet keres, a válaszok jó része az, hogy az embernek "kell" a hús, vagy közlik, hogy menjen legelni. Ez legalább annyira idegesítö, mint az agresszív húsmentesen étkezök.


Szóval mindkét oldalon legalább annyi intoleráns ember van, csak sajnos éppen ezek a feltünöek, akik normálisak, azokat nem nagyon veszi észre senki.

2019. febr. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nyilvan hulyek mindenhol vannak.

Te receptkereses kozben talakoztal veluk, tehat mondhatni kozvetlenul.

En csak random facezek es teszik az allatkinzos videokat es hozzateszi hogy ez miattunk van stb...

Szoval ez az ami engem idegesit.

Legyetek veganok, semmi baj. Csak nem kell ezt folyton mindenkivel kozolni.

En eszek hust, de sosem esnek neki valakinek azert mert o meg nem...

2019. febr. 22. 18:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!