Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért ás hány évesen lettetek...

Miért ás hány évesen lettetek vegánok/ vegetáriánusok?

Figyelt kérdés
Volt valami ami történés ami előhozta?
2019. febr. 24. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
60 évesen, különbözö egészségügyi problémák miatt megpróbáltam elkezdeni a vegán étrendet - és mivel rendbejött minden, ezért maradtam emellett.
2019. febr. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
35 voltam. Sok állatbarát ismerősöm volt Fb-on, ezért sok olyan megosztást láttam, ahol állatok szenvedését mutatták be vágóhidakon, stb...Volt egy sztori, ami annyira megrázott, hogy akkor eldöntöttem, hogy többé nem eszek húst. Egy kép is előttem van, egy vágóhídi disznó arca és annyi szenvedés volt rajta, annyira emberi volt.:( Ráadásul tudom, hogy a disznók olyan okosak, mint a kutyák. Szóval elegem lett. De alig kezdtem el a vegetáriánus kosztot, kiderült 1 hónap után, hogy terhes vagyok és nem mertem folytatni, mert annyira nem tudatosan válogattam össze a táplálékot. A kislányom születése után szoptattam és aztán 1,5 év után, 37 éves koromban újrakezdtem a húsmentes életmódot. Ennek 3,5 éve, azóta nem eszek húst. Nagyon ritkán teszek kivételt, ha a vendéglátómnak nem akarok gondot okozni vagy megbántani, de egyébként évente szerintem egy fél csirke vagy két halszelet hal meg miattam, több nem.
2019. febr. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Fogantatástól kezdve. :)
2019. febr. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
14 évesen vegetáriánus - semmi különös "sokk" nem volt, egyik napról a másikra rájöttem hogy érző lényeket ölni élvezetből nem okés, és felhagytam a húsevéssel. 26 éves koromra jutottam el odáig, hogy a tojáshoz és a tejtermékekhez is vér kötődik, és nincs olyan hogy "fair" állattartás, mert mindnek mészárszék a vége. Először a tejtermékeket, majd a tojást hagytam el, most már évek óta vegánul élek, most 30 vagyok :)
2019. febr. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

22 évesen.

Szeretem a természetet és egészségcentrikus vagyok.

A környezettudatosság, tisztaság, az erőszakmentesség, a nyugalom, mind fontos részei az értékrendemnek.

Minden számomra valaha értékes, intelligens ember vegetáriánus, vagy vegán volt, akik sok más téren is kiemelkedőek és különlegesek.

Mondhatjuk, hogy aki eljutott idáig, valószínűleg más területeken sincs lemaradva. A vegánság és azok a dolgok, amik felkeltik az érdeklődésem, gyakran együtt járnak.

Tömegekkel lehet megetetni bármit, akiknek minden mindegy. Én inkább mindent megkérdőjelezek és próbálom feltárni az igazságot. Nem követek semmit csak azért, mert a többség ezt teszi.

2019. febr. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

21 majdnem 22 evesen.


Lattam par videot a veganizmusrol es mivel erdekelt a tema ezert utananeztem. Ra kellett jonnom hogy a veganizmus kemeny alapokon all ezert ugy dontottem hogy kiprpobalom, bevalt es azota nem is tertem vissza. :)

2019. márc. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

15

Ki akartam próbálni már egy ideje, pl. környezetvédelem miatt, úgy volt, hogy egy hónapig tartom, aztán így maradt, mostmár több mint egy éve.

2019. márc. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!