Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Van Budapesten Vegetáriánus...

Van Budapesten Vegetáriánus étterem, büfé ahol 1000 forintért lehet enni?

Figyelt kérdés

2019. márc. 4. 14:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
24%
nincs
2019. márc. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi
2019. márc. 4. 16:57
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
meg nem mindegy hogy vegetáriánus vagy vegán hely kellene? Mert nagyon nem mindegy. Vegetáriánus ételeket találhatsz a legtöbb étteremben(ha nem zavar hogy esetleg állati eredetű zsíradékban sütik ki, vagy érintkezik ilyen étellel). Kifejezetten vegán helyen egy hamburger se jön ki ezer forintból. Napfényesben, Las vegansban stb, 2000 alatt nem laksz jól.
2019. márc. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ja csak érdekelt tud-e valaki olcsó helyet, mert ki akartam próbálni egyet, de akkor a 2000-es helyeket nézek.
2019. márc. 4. 17:19
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Vegetáriánus a falafel is a gyrososnál, minden második sarkon. Vegetáriánus opció szinte minden étteremben van (általában rántott sajt). Egy átlagos kifőzdében vagy kínai étteremben kényelmesen meg lehet ebédelni ennyiből hús nélkül. Ha nem is a legjobb minőségű ételek, de jól tudsz lakni.

Vegánt találni már sokkal nehezebb, mert a kifejezetten vegán ételeket árusító helyek általában drágábbak. Ilyen helyeken egy leves vagy egy kis adag étel jön ki ennyiből legfeljebb, de a minőségre általában odafigyelnek.

2019. márc. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%

5ös, pont ezért kérdeztem hogy mennyire szigorúan veszi. Mert a sarki büfékben együtt készítik a vegetáriánus ételeket a húsosakkal, pluszban a falafelben van joghurtos öntet is.


Ha nem vega vagy vegán, csak kóstolni szeretne akkor arra jó egy falafel is, viszont ha elkötelezett vegán akkor már más a helyzet.


De ha letöltöd a happy cow alkalmazást akkor listázza az igényeidnek megfelelő helyeket.

2019. márc. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%

Ha csak vegetáriánusat keresel már az is nehéz... Budapesten 1000 alatt kaja... még mindenevőnek is maximum a legalja büfében.


Amúgy a falafel VEGÁN ha nem kéred rá a joghurtszószt, mert maga a falafel tejtermék-és tojásmentes, illetve a pita is.


Ugyanígy a legtöbb olasz étteremben lehet tésztát enni paradicsomos / zöldséges feltéttel amiben nincs tejtermék, tojás. A penne, stb. tészták tojásmentesek, csak a tagliatelle és a spaghetti nem mindig, azokat érdemes kerülni.


A kínaiaknál szintén lehet rizs + tofu + zöldség kombót kapni olcsón.


De ha mindenevő és nem vegán helyen eszel számításba kell venni hogy nem használnak külön főzőfelületet. Van akinek ez nem fér bele, van akinek igen.

2019. márc. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2019. márc. 4. 21:03
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Istvánffy Veggie Burger szuper hely, 96 Zen. Vega City se drágák

2000Ft kategóriás helyek közül én eddig a Vegan Love-ot próbáltam (isteni) és a Las Vegan's-t ami szintén fantasztikus

2019. márc. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%

Én egyiknap betévedtem a 96Zen-be ahol a kis adag 850 volt a közepes pedig 1450 . Szóval lehet 1000 alatt vegán kajáldát találni :) én akkor közepeset kértem,de olyan hatlmas volt számomra az adag,hogy a felét csak másnap ettem meg,így olyan mintha 750ért ettem volna :) Gondoltam is,hogy legközelebb a kicsi adagot kérem,hogy legyen viszonyítási alapom.

Amúgy van itt a közelmben egy ilyen indiai bolt nekik van egy kajálda is ahol elég sok vega dolgot láttam én csak köretet kértem, azt is mixelve adta krumpli,zöldségek és ajándékba rádobott egy falafelt is és csak 450 Ft kért el.

Kálvinon amúgy ,ha csak vegetáriánus kell ott a Tao kínai,ott is vannak tofus feltétek. Ott is legutóbb én csak tésztát kértem 600Ft volt,éreztem,hogy bazi nehéz,lemértem a konyhai mérlegen és konkrétan 550gramm tészta volt :DD Szóval igen lehet kajálni Pesten 1000 alatt. Legkényelmesebb 1500 körül azzal már tuti degeszre eszed magad és kb bárhol. Jó nyilván nem fenszííí éttermekben ott nyilván több,de bárhol kb ami az utadba akad ennyiből már vehetsz normális kaját.

2019. márc. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!