Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ha áttérek a vegán vagy...

Ha áttérek a vegán vagy esetleg vegetáriánus táplálkozási formára akkor nem leszek beteg?

Figyelt kérdés
Azt mondják a Kína tanulmány is meg sok vizsgálat is hogy egészségesebbek akik elhagyják a húst. Nagyon elgondolkodtam hogy én is elhagyjam az állati eredetű terméket és akkor nem leszek beteg. Igaz borzasztóan fog hiányozni a hús... Imádom a húst de ha ez az ára hogy ne legyek beteg akkor beválalom
2019. márc. 11. 08:30
 1/9 anonim ***** válasza:
20%
A húsra szüksége van a szervezetednek. Ha elhaghod, hiába eszel valami pótlékot, komoly hiánybetegséged lehet. Ma divat a vegaság.
2019. márc. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

Az elsö hülyeséget ír, nem húsra van szükség, hanem fehérjékre.

Rengeteg ember él vegetárinus/vegán módon és tökéletesen egészséges, nincs semmiféle hiánybetegsége.

Persze, ha valaki a húst elhagyja és nem fogyaszt másféle fehérjét, akkor lesz baja, de nem azért mert húst nem eszik, hanem mert fehérjét nem.

2019. márc. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Ez egyáltalán nem ilyen egyszerű. Igaz, hogy a hús tele van tápanyagokkal, de nincs benne olyasmi, amit növényi étrenden ne tudnál bevinni. Viszont tény, hogy ha rendszeresen eszel húst, akkor ezeket a legegyszerűbb a hússal bevinni. Különösen a fehérjéket és a b12 vitamint. Tehát ha el akaros hagyni az állati eredetű ételeket, akkor sokkal jobban oda kell figyelned, hogy változatosan táplálkozz. A növényekben minden megvan, amire szükségünk van, de mindegyikben más. Ha jót akarsz a szervezetednek, akkor meg kell tanulnod, hogy mire van szükséged, és hogyan juthatsz hozzá, mert ha csak elhagyod a húst a jelenlegi étrendedből és nem változtatsz mást, akkor valamilyen tápanyag szinte biztos, hogy hiányozni fog. Ez az elején extra figyelmet és időt igényel, de aztán ugyanúgy automatikussá válik, mint a vasárnapi rántott hús.


Tudnod kell, hogy attól, hogy valaki vegán még nem biztos, hogy egészségesen táplálkozik. Lehet vegánként is hamburgeren meg chipsen élni, és van egy csomó feldolgozott, mesterséges dolgokkal telerakott vegán étel. Ezek semmivel sem egészségesebbek, mint a húsos verziók. Egy vegán készétel lehet sokkal egészségtelenebb, egy jól összeállított csirkés vagy tojásos étel. Tehát a hús elhagyása még nem tesz egészségessé. De lehet növényi alapon teljesen egészségesen táplálkozni.


A vegánság lényege inkább az állatvédelem, és nem az egészség. Ezért a legtöbb vegán nem zárkózik el a vitaminoktól és étrendkiegészítőktől. Ezek nélkül lehet élni, de sokkal nagyobb odafigyelés szükséges, és valljuk be, egyszerűbb bekapni heti egy vastablettát, mint minden nap spenótot enni (persze túloztam). Ez a mindenevőkre is igaz, nekik is lehet tápanyag hiányuk.


A növényi étrendnek sok előnye van, de azért korlátai is, hiába tagadják sokan. Akkor próbáld ki, ha nyitott vagy az új dolgokra és nem megy el a kedved az első nehézségtől, mert az elején lesznek ilyenek.

2019. márc. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
43%
De.
2019. márc. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
A vegánságot legtöbben nem az egészségük miatt választják hanem az állatokkal szembeni szimpátiájuk miatt. Egészségügyi okok egyáltalán nem indokolják a hús teljes elhagyását, persze a mekis kaját jobb kiiktatni az életedből, de full vegánba nyomni teljesen értelmetlen mert egy rosszul összeállított étrend több problémát fog okozni mint a mostani.
2019. márc. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
27%
Szia! Bár a zöldségek, gyümölcsök, magvak stb. nagyon egészségesek, de sajnos nem tudsz minden a szervezeted számára fontos vitamint és zsírsavat bevinni általuk. Pl. hiába magas egy zöldség Omega3 tartalma, mert nem a szervezet számára szükséges és jól felszívódó formáit (dokozahexaénsavat és eikozapentaénsavat) tartalmazza, hanem az alig hasznosuló alfa-linoleic-savat. Én soha nem voltam egy nagy húsevő, sőt szinte teljesen vega voltam, de amikor a párommal gyermeket terveztünk, és elkezdtem jobban odafigyelni a táplálkozásomra, akkor "bepótoltam" a hiányt. Sokkal több húst ettem és állati eredetű vitaminokat is szedtem mellé és olyan problémáim szüntek meg vagy javultak (pl. az asztmás köhögésem),amikről soha nem is gondoltam volna, hogy hiánybetegség miatt lehettek. A második válaszadónak abban viszont teljesen igaza van, hogy tök mindegy, hogy eszel-e húst, vagy nem, ha közben gyorskajákon és csokin élsz. Ha egészséges szeretnél lenni, akkor szerintem gyümölcsből,zöldségből, húsból és tojásból kéne többet enned.
2019. márc. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
*Bocsánat, a 3. válaszolónak. :)
2019. márc. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%
Miért lennél tőle beteg? Nem értem a kérdést sem.
2019. márc. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem először próbáld ki a vegetáriánus étrendet. Gondosan osszeallitva a menüt tökéletesen egészséges leszel. Rengeteg fehérje van a zöldségekben, hüvelykesekben, magvakban is.

B12 vitamint viszont érdemes szedni, illetve a vasra is fokozottan ügyelni kell,hogyha nem viszed be a táplálkozásod során, akkor vitamin formában vidd be. Én télen szoktam szedni, nyáron rengeteg piros bogyós gyümölcsöt eszek.

Ha minden ok, kitapasztaltad a vega étrendet, akkor meg lehet próbálni a vegànt. Vagy ha az egészséged a lényeg, akkor legalább a tejtermékeket elhagyni. Folyamatos gyulladást okozhatnak, sokan javulást éreztek a tejtermékek elhagyása után.

A tojást én nem hagynám el, ha az egészséged a cél. Allatvedelmi okokból nem eszik a vegànok.

2019. márc. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!