Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mit csináljak egy éve áttértem...

Mit csináljak egy éve áttértem a vegán táplálkozásra de egyszerűen nagyon kívánom a húst, van ennek értelme így folytatni ezt az életmódot?

Figyelt kérdés
Különböző megfontolásból és egészséges életmód miatt áttértem a vegán táplálkozásra de egyszerűen nagyon kívánom a húst, úgy érzem abszolút hiányzik ez az életemből amikor családom párom húst eszik mellettem jó szaftos húst egyszerűen nagyon csöpög a nyálam ki is kell mennem onnan, valamiért nagyon húsos vagyok. Régebben is próbálom ezt tartani mert tudom hogy ez egy jobb életmód egészségesebb, meg környezetkímélőbb, meg valóban az állatok tartása nem épp humánus dolog. Szóval nem tudom mit csináljak, Amúgy kipróbáltam már minden húspótló dolgot de valahogy messze nem olyan számomra mint a hús...
2019. márc. 24. 12:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Környezetkímélőbb igen, egészségesebb? Attól függ. Ha ennyire kívánod szerintem ne vond meg magadtól, egyél húst csak kevesebbet. :)
2019. márc. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%

Mi lenne, ha mondjuk a most trendi húsmentes hétfő helyett te húsevő hétfőt tartanál? :)

Vegyetek tanyasi állattól számazó húst. A szupermarketest én sem eszem meg, de az onnan származó tojást sem.

Az eszemmel én is inkább a vegán étrend felé húzok, de nagyon szeretem a húst. Nem mondom, hogy soha nem fogok áttérni a növényi étrendre, de addig is igyekszem a húst és egyéb állati eredetű termékeket olyan helyről beszerezni, ahol tudom, hogy bánnak az állatokkal, tudom mit esznek, hogyan élnek.

2019. márc. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Ha meg kivánod húst egyél azt.nem kell azért kivonulnod konyhába .
2019. márc. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
20%

Az állatok tartásával szerintem nincs gond, csak a legyilkolásukkal.


Ha kívánod a húst, akkor néha egyél.

2019. márc. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%
A vegán táplálkozás mint egészséges életmód nagyon vitatott. Mi volt a "különböző megfontolás"? Mert ha nem komoly akkor hagyd a francba és egyél nyugodtan húst.
2019. márc. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
28%
#4: A gyilkolás szót emberekre használjuk.
2019. márc. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
Es mi lenne, ha csak hétvégente ennél húst? Vagy csak x napon, x naponta? Két hentente?
2019. márc. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
18%
A vegán étrend egyoldalú táplálkozás, és nem egészséges, csak divat lett. Az ember mindenevő, tehát szüksége van a húsra is.
2019. márc. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
89%
ne kínozd magad, egyél azt ami jól esik
2019. márc. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
87%

Volt idő, amikor én is nagyon megkívántam a húsos ételeket, amiket a család evett, pedig korábban nem különösebben szerettem a húst. Én nem csináltam belőle ekkora ügyet. Ettem egy-két falat marhapörköltet vagy tepertős pogácsát a növényi ételeim mellé, kóstolónak. Nem érdekelt, hogy mások szerint ez mennyire etikus, mert egy-két falat kivételével mindent elkerültem, ami állathasználattal jár. Ez már sokkal több volt, mint amit a legtöbb ember megtesz.


Tudod, mi történt, mikor megkóstoltam ezeket? Rájöttem, hogy csak az illatát kívánom, és egyáltalán nem ízlenek annyira, mint elképzeltem. Hamar túlestem ezen. Most is előfordul, hogy megkívánom más húsos ételét, de már tudom, hogy az állaga vagy a fűszerezése az, ami hiányzik, ezt pedig el tudom készíteni növényi alapon is.


Pár falat miatt ne emészd magad! Már így is jó úton haladsz, és nem lenne jó, ha emiatt megutálnád és feladnád. Ha valami nagyon vonz, egyél belőle és máris elmúlik a varázsa.

2019. márc. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!