Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok, milyen sós reggeli...

Vegánok, milyen sós reggeli receptetek van, ami nem pirítós valami zöldségkrémmel?

Figyelt kérdés

Reggeli alatt azt értem, hogy körülbelül hasonló gyorsasággal elkészíthető, mint egy zabpehely valamilyen gyümölccsel. A problémám az, hogy a reggelik 90%-a édes, én pedig sosem szerettem az édes reggeliket. Reggelente sósra vágyok. Erre eddig egyetlen megoldást találtam: pirítós, és arra végtelen féle zöldségkrémek kenése. Nos, nem akarok pirítóst enni, mert szeretnék távol maradni a kenyérféléktől (általában nagyon kalóriadúsak vagy nem laktatók számomra). A másik megoldás egy teljes ebéd megfőzése (illetve kb. ilyen típusú recepteket találtam, még ha az illető azt is képzelte, hogy ezeket bármilyen a valóságban élő ember majd reggelente megfőzi). Tudom, hogy előző nap előkészíthetném a következő napi reggelimet -- akár az ilyen "ebéd" típusúakat is --, de ha egy mód van rá, akkor inkább nem tenném.


A pirítóson és az "ebéd" típusú kajákon kívül akad valami, ami szolgálhat sós reggeliként?



2019. márc. 29. 23:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kenyert lecserélheted puffasztott rizsre.

Amúgy tortilla lapba tölteni valamit, és azt enni.

Tofu rántotta sem rossz ötlet.

2019. márc. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt szoktam készíteni:


[link]

(itt értelem szerűen hagyd ki a szalonnát :D)


[link]


vagy dobj össze egy tortillatekercset vagy csinálj sós zabkását (tudom, furán hangzik, de van ilyen).

2019. márc. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Tortilla lap zöldségekkel megtöltve vmi mártással meglocsolva és összesütve.

Tofurántotta

Angol sült bab

Grillezett zöldségek vagy gyorsan pirított zöldségek (nálam ez reggeli)

2019. márc. 30. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
90%

Tofu serpenyőben sütve olívaolajon + valami zöld cucc pl a mángoldot meg a fodros kelt szeretem nagyon mellé, na meg az avokádót is. Jó fokhagymásan 🙂 mellé zsemle, esetleg kesu krém vagy hummusz ha van otthon.

Max 5-10 perc az elkészítése.

De gyakran eszem simán zsemlét is pl cukkinisajttal, olajbogyó, paradicsom, paprika, saláta stb.

Vagy pirítóskenyér tahinivel és avokádóval, rukkolával megszórva.

Esetleg ajváros vagy olajbogyókrémes pirítós zöldségekkel.


rukkola helyett sokszor használok nyers spenótleveleket vagy csírákat is!

2019. márc. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!