Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Ételek, italok » Vegetarianizmus

A kérdés

Vegánok, milyen sós reggeli receptetek van, ami nem pirítós valami zöldségkrémmel?

Reggeli alatt azt értem, hogy körülbelül hasonló gyorsasággal elkészíthető, mint egy zabpehely valamilyen gyümölccsel. A problémám az, hogy a reggelik 90%-a édes, én pedig sosem szerettem az édes reggeliket. Reggelente sósra vágyok. Erre eddig egyetlen megoldást találtam: pirítós, és arra végtelen féle zöldségkrémek kenése. Nos, nem akarok pirítóst enni, mert szeretnék távol maradni a kenyérféléktől (általában nagyon kalóriadúsak vagy nem laktatók számomra). A másik megoldás egy teljes ebéd megfőzése (illetve kb. ilyen típusú recepteket találtam, még ha az illető azt is képzelte, hogy ezeket bármilyen a valóságban élő ember majd reggelente megfőzi). Tudom, hogy előző nap előkészíthetném a következő napi reggelimet -- akár az ilyen "ebéd" típusúakat is --, de ha egy mód van rá, akkor inkább nem tenném.

A pirítóson és az "ebéd" típusú kajákon kívül akad valami, ami szolgálhat sós reggeliként?

Keress kérdéseket hasonló témákban: vegán, vegetarianizmus, reggeli, főzés, recept, egészség, étkezés, diéta, ebéd

márc. 29. 23:47  Privát üzenet  

A válaszok

Kenyert lecserélheted puffasztott rizsre.

Amúgy tortilla lapba tölteni valamit, és azt enni.

Tofu rántotta sem rossz ötlet.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont márc. 29. 23:58 Privát üzenet

Én ezt szoktam készíteni:

[link]

(itt értelem szerűen hagyd ki a szalonnát :D)

[link]

vagy dobj össze egy tortillatekercset vagy csinálj sós zabkását (tudom, furán hangzik, de van ilyen).

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont márc. 30. 00:02 Privát üzenet

Tortilla lap zöldségekkel megtöltve vmi mártással meglocsolva és összesütve.

Tofurántotta

Angol sült bab

Grillezett zöldségek vagy gyorsan pirított zöldségek (nálam ez reggeli)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont márc. 30. 01:48 Privát üzenet

Tofu serpenyőben sütve olívaolajon + valami zöld cucc pl a mángoldot meg a fodros kelt szeretem nagyon mellé, na meg az avokádót is. Jó fokhagymásan 🙂 mellé zsemle, esetleg kesu krém vagy hummusz ha van otthon.

Max 5-10 perc az elkészítése.

De gyakran eszem simán zsemlét is pl cukkinisajttal, olajbogyó, paradicsom, paprika, saláta stb.

Vagy pirítóskenyér tahinivel és avokádóval, rukkolával megszórva.

Esetleg ajváros vagy olajbogyókrémes pirítós zöldségekkel.

rukkola helyett sokszor használok nyers spenótleveleket vagy csírákat is!

A válasz 89%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont márc. 30. 17:57 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Jó ötlet vacsorára a pirítós?
Muffinsütőben sült sonkás tojást mivel érdemes fogyasztani?
Ma ezt ettem: reggeli: 2db tojás, koktélparadicsom, kefír Ebéd: cézársalára csirkehússal Uzsonna:alma+ sajt Vacsora: 4 szelet pirítós sonkával Ez sok?
450 kalória reggelire nem túl sok?
A puffasztott rizs vagy a kétszersült az egészségesebb?
Hasmenéskor reggelire jó a vajas pirítós, illetve ebédre a sózott krumplipüré?

Kérdések az Ételek, italok rovatbólKérdések a Vegetarianizmus rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!